Прескочи до съдържание

Оман - няколко въпроса


ivailo_radev

Препоръчани мнения

Здравейте магеланци,

търсих, търсих, ама не намерих, та затова ще питам директно. Намерихме със съпругата едни страхотни билети до Занзибар и ще си прекараме там Коледата. На отиване имаме прекачване в Мускат и си направихме престой от 14 часа (7 сутринта до 21 часа), които ще са достатъчни за едно бързо разглеждане на Мускат. Ама сега изникват едни въпроси. С визите е ясно, че от тази година е малко прецакано, понеже са махнали транзитните и ни остава варианта да си вземем туристически за по 20 Риала. Опитах през сайта да си изкарам електронна, ама нещо при плащането забива, т.е. ще се наложи да си ги взимаме и плащаме на място. Та въпросът е - има ли преди имиграционните банкомат, от който да си изтеглим риали? Или има ли възможност визата на летището да се плати с кредитна карта? Много ще се радвам, ако някой може да помогне с информация по този въпрос. В последствие сигурно и нещо друго ще изникне, но за момента е това.

 

P.S. Полетите са с Оман Еър от Мюнхен през Мускат до Занзибар и бяха на цена от 280 евро.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Някой пътувал през Мускат транзит може ли да ми каже може ли да се влезе в лаунджовете без да се минава паспортен контрол. Ще имаме 11ч престой през нощта и не ми се вади виза... и за двата салона в сайта с лаунджовете пише, че са след секюрити- за първия пише,че е за пристигащи, а за другия на заминаващи след паспортен контрол, но ми се иска някой минал от там да потвърди. 

Screenshot_20180907-153209_Diners Club.jpg

Връзка към мнение
4 minutes ago, neuromancer said:

Виж им работното време, вероятно ще са затворени през голяма част от нощта.

Пише 24ч, че са отворени...

Връзка към мнение
преди 1 час, Jorro каза:

другия на заминаващи след паспортен контрол

След като е след секюрити, а ти си в транзитна, значи имаш достъп до него и няма нужда да вадиш виза.

Връзка към мнение
17 minutes ago, chandni said:

След като е след секюрити, а ти си в транзитна, значи имаш достъп до него и няма нужда да вадиш виза.

Еми така пише, но не съм много сигурен като пристигнем има ли трансферен коридор...и т.н а и на втприя салон пише, че има стаи/легла , но не пише дали се плаща допълнително ( най-вероятно да)

Връзка към мнение
преди 32 минути , Jorro каза:

Еми така пише, но не съм много сигурен като пристигнем има ли трансферен коридор...и т.н а и на втприя салон пише, че има стаи/легла , но не пише дали се плаща допълнително ( най-вероятно да)

На стария терминал (до колкото знам вече отвориха новия) имаше трансферен коридор. Доста нелеп, но имаше - един чичко насочваше хората с прекачване накъде да ходят и ни гледаха бордните карти за последващия полет. Вероятно на новия терминал също ще има и, предполагам, ще е по-добре организиран.

 

Редактирано от yordanov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте, след темата на @Гост да си призная, че и аз въртя различни идеи за отиване и връщане от/до Пакистан. Та, връщането ми излиза на същата цена с еднопосочни билети през Мускат. Колко лоша идея е, да сме в края на август в Мускат за 2 дни, много ли е горещо за разглеждане сутрин рано и вечер около залез?

Връзка към мнение
преди 3 часа, slujitel каза:

Здравейте, след темата на @Гост да си призная, че и аз въртя различни идеи за отиване и връщане от/до Пакистан. Та, връщането ми излиза на същата цена с еднопосочни билети през Мускат. Колко лоша идея е, да сме в края на август в Мускат за 2 дни, много ли е горещо за разглеждане сутрин рано и вечер около залез?

И аз минах през сходни колебания. Имам опция за един пълен ден в Доха, но не съм убедена, че е блестяща идея - говорим за 17 август все пак... Оман беше също на масата - но не задълбах. Ще те следя какво решение ще вземеш. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Ако някой случайно е обикалял из Оман на бюджетно-пътешественическия принцип (т.е. без да ползва услугите на местни агенции, гидове, коли под наем и прочие глезотии), може ли да подхвърли някоя и друга идейка за интересни еднодневни разходки с ползване само на обществен транспорт с изходна точка Мускат?

 

Очертават се около три пълни дни за айляк. Низва/Бахла е задължително в програмата за единия ден с опция евентуално да станат два дни с нощувка, ако случайно се отвори възможност за някое трекче из околните живописни планини. Пустинята (Уахиба) също е на челно място в списъка, но за там логистиката изглежда още по-сложна за самостоятелни пътуващи с непоносимост към надценени туристически услуги.

 

На прима виста намирам тази автобусна компания, която поддържа сравнително добра междуградска мрежа на разумни цени, но между по-малките градчета, доколкото разбирам, си е предизвикателство да се пътува с обществен транспорт, ако въобще съществува някакъв обществен транспорт.

 

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Сега виждам темичката ви за Оман. 

 

Аз бях за ден транзитно там (полет от Азия за Африка) и беше страхотно. Дават ти безплатно хотел (естествено 5-звезден), безплатна транзитна виза, безплатен транзитен шатъл, безплатна вечеря и закуска - както при катарците. Еднакво е и за икономичната, и за бизнес класата - всички получават такова отношение. От хотела си взехме шофьор за разходка из града. Шофьорът беше МЕСТЕН! Повечето шофьори са си местни там, та може да го разпитате за всичко, което ви интересува. На всеки бих препоръчала стоповъра на оманците, много съм доволна. Просто си купувате билет с по-голям престой - например 24 часа и като кацнете - отивате директно на трансфер деска. 

 

 Важи за хора с всякакви паспорти, дори такива, на които по принцип им трябва виза за Оман (освен ако Оман не е бойкотирал някоя държава, предполагам Израел, нямам идея). Действайте и весело!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
На 25.08.2019 г. в 8:55, Happy_Traveler каза:

Сега виждам темичката ви за Оман. 

 

Аз бях за ден транзитно там (полет от Азия за Африка) и беше страхотно. Дават ти безплатно хотел (естествено 5-звезден), безплатна транзитна виза, безплатен транзитен шатъл, безплатна вечеря и закуска - както при катарците. Еднакво е и за икономичната, и за бизнес класата - всички получават такова отношение. От хотела си взехме шофьор за разходка из града. Шофьорът беше МЕСТЕН! Повечето шофьори са си местни там, та може да го разпитате за всичко, което ви интересува. На всеки бих препоръчала стоповъра на оманците, много съм доволна. Просто си купувате билет с по-голям престой - например 24 часа и като кацнете - отивате директно на трансфер деска. 

 

 Важи за хора с всякакви паспорти, дори такива, на които по принцип им трябва виза за Оман (освен ако Оман не е бойкотирал някоя държава, предполагам Израел, нямам идея). Действайте и весело!

Това валидно ли е и за 20 часов престой 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Angelika каза:

Това валидно ли е и за 20 часов престой 

Предполагам, нали правилото е над 8 часа? Провери си го пак, но аз не мисля, че ще имаш проблем. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.