Прескочи до съдържание

Last minute - "съучастник" за самоорганизиран Египет


Препоръчани мнения

Търся съучастник / съучастничка за съвсем скорошно самоорганизирано пътешествие в Египет. Отлитане от Истанбул на 15-ти Ноември, 14:00 ч. от летище Ататюрк.

Програмата е почти изцяло копирана от скорошното пътешествие на @desislavna, предполагам, че повечето от вас са прочели прекрасния пътепис и са видяли хубавите снимки.

Билетите ми са купени, все още има места за полетите (по-долу ще разясня). Спътника се отказа в последния момент, имахме и малко разногласия относно местата за преспиване (аз клонях към места с локални собственици, а не международни вериги за Кайро). Аз отивам и сам, но ако има някой желаещ, на който да му допада програмата, бихме могли да разделим разноските по private tours. Резервирал съм навсякъде единични стаи (т. е. двойни но с ползване от един човек), ако спътника е от мъжки пол, предполагам, че може да се доплати и да спим двама в тези стаи, ако е жена, биха могли да се вземат други стаи в същите хотели или по-евтини такива или хостели наоколо.

Програма:

EGYPTAIR MS 738 15NOV ISTANBUL / CAIRO 1400 1510 ;      EGYPTAIR MS 363 15NOV CAIRO / LUXOR 2045 2155

Ноември 15 -16 Луксор - две нощувки в Iberotel Luxor Hotel, централно разположен, на брега на Нил, на "правилната" страна на реката (източната) - 40 щатски долара за две вечери (за 1 човек).

Тур - много ми хареса сайта на агенцията, която @desislavna e ползвала и смятам да ги използвам за всичко в Луксор и Асуан. Та целодневен тур на храмовете Карнак, Луксор, долината на кралете - 60 USD общо, ако се дели с някой - наполовина. Входове за храмовете се плащат отделно:
 

- Karnak 80 EGP
- Luxor Temple 60 EGP
- Valley of the Kings 100 EGP*
- Hatchepsut* and most other temples / tombs 50 EGP

* For Valley of Kings and Hatchepsut one has to pay 4 EGP each person extra for the train

 

Ноември 17 - две опции за предвижване до Асуан. Влак - 3 часа, около 9 долара. Или трансфер с горната агенция като по пътя се спира за по един час в храмовете Комобо и Едфу - 70 USD (при двама - наполовина).

3 нощувки в Асуан - Pyramisa Isis Corniche Aswan Resort - 115.50 EUR (предполагам, че може да се доплати и да спят двама в стаята или да се вземе още една стая в същия хотел или наоколо. След пристигане на 17-ти (в зависимост от дали с влак или с трнасфер) - мотане из Асуан. Пазара бил на няколко крачки от хотела.

18-ти Ноември - целодневен тур до Абу Симбел (по три часа трансфер в посока). 70 USD (при двама се дели наполовина).

19-ти Ноември - цял ден на фелука (платноходка) или моторна лодка из Нил и островите. По-скоро моторна лодка, че ако няма вятър фелуката спира и се вика пак моторна лодка да я дърпа, като се плащат и двете. Даже и да има вятър, моторната лодка е по-бърза (виждат се повече неща) и има сенник. Аз много държа на трите нубийски села по островите на Нил, където могат да се снимат хора, деца, кирпичени къщи и пр. нубийски атрибути.

Според прогнозата за времето може да се разменят активностите за горните два дни (за фелуката и моторната лодка бих искал синьо небе за пейзажите по долината на Нил).

20-ти Ноември. Рано сутринта - бърз тур до Асуанския язовир, който е от огромно значение за цялата страна и заради който е бил преместен храма в Абу Симбел. Полет до Кайро:

 

EGYPTAIR MS 396 20NOV ASWAN / CAIRO 1355 1520

20, 21, 22, 23 Ноември. 4 нощувки в Кайро. Novotel El Borg. Централно разположен на остров Гезира (Замалек), на метри от операта и Cairo Tower. Съвсем наблизо е площад Тахрир, Египетския музей и разни други атракции. 310 евро за 4 нощувки в стая (за един възрастен и едно дете я дават), предполагам, че ако се доплати може и втори възрастен да спи. Отделно на около 6-10 мин. пеша има много хотели и хостели по 15-30 евро на вечер.

Програмата в Кайро не е фиксирана (още). Предвиждам пирамидите в Гиза, музея, ислямското Кайро (стария град), християнското (коптското) Кайро, пазари, джамии, навсякъде, където е интересно за улична фотография и снимане на хора. Три пълни дни, биха могли да се видят доста неща. Нощен фото тур на Кайро също би бил интересен (осветените сгради, а не е като да няма такива).

Ноември 24-ти. Полет от Кайро за Истанбул. Аз имам билет за сутрешния полет на Egyptair, който пристига в Истанбул в 13:00:

EGYPTAIR MS 737 24NOV CAIRO / ISTANBUL 0935 1300

В момента този полет може да се купи от някоя от западноевропейските Expedia за 432 евро (заедно с горните 3 полета)

Следобедния полет на Egyptair до Истанбул (13:50 - 17:15) се продава пак там за 415 евро в комбинация с горните три полета. Един път като се издаде билета, могат да се избират безплатно седалки на сайта на Egyptair.

Разбирам, че е много short notice, но ако има мераклии, пишете тук или на лични. Трябва да се действа бързо със самолетните билети. Относно програмата в Луксор / Асуан не съм склонен на промени, може да се обсъди дали да се взема трансфер с храмове или директно влак между двата града.

 

Редактирано от FlyTraveler
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Е, как може да се откаже от такива дестинация и спътник...

Успех и приятно прекарване! С нетърпение чакам снимките.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Childish каза:

Е, как може да се откаже от такива дестинация и спътник...

Успех и приятно прекарване! С нетърпение чакам снимките.

Мерси, Лили! :)

Връзка към мнение

Благодаря ти, @FlyTraveler  за хубавите думи! Надявам се много да ти хареса и на теб, както на мен! Ако можех, веднага щях да тръгна отново и да съм ти съучастник :)

Само да ти кажа - Новотелът е наистина на страхотно място и гледа към Нил. Пред него точно е пристанът за лодките за вечерна разходка.

А нощната фотосесия из Кайро е най-добрият избор. Това ми го каза нашият познат, с когото обикаляхме. Той самият най-обичал в 4 ч. да ходи в старо Кайро, около пазара Khan Al-Khalili. Виждала съм негови чудесни снимки от там.

Чакам твоите с нетърпение. :)

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , desislavna каза:

Благодаря ти, @FlyTraveler  за хубавите думи! Надявам се много да ти хареса и на теб, както на мен! Ако можех, веднага щях да тръгна отново и да съм ти съучастник :)

Само да ти кажа - Новотелът е наистина на страхотно място и гледа към Нил. Пред него точно е пристанът за лодките за вечерна разходка.

А нощната фотосесия из Кайро е най-добрият избор. Това ми го каза нашият познат, с когото обикаляхме. Той самият най-обичал в 4 ч. да ходи в старо Кайро, около пазара Khan Al-Khalili. Виждала съм негови чудесни снимки от там.

Чакам твоите с нетърпение. :)

 

Деси, а безопасно ли е да се ходи за снимки посред нощите из града? Аз си мислех евентуално да уговоря някой таксиджия да врътнем за 2 часа със спирки за снимане...

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Според мен - да. Но аз много късно не съм била навън. В 22 ч. около старо Кайро беше по-пълно с народ, отколкото морската градина във Варна в топ-туристическия сезон.

Таксиджията ще е повече от щастлив, но голяма част от ислямските обекти са пешеходни.

Ще видиш, че като тръгнеш да ходиш нанякъде, ще ти бибиткат подканващо всички таксита и ще те гледат в очакване да се качиш.

В Кайро денонощно има хора по улиците.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Прекрасна програма! Смятам да я открадна от Деси и теб някога :) 

Желая ти прекрасно пътешестие и да се върнеш жив и здрав! 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 24 минути , Гост каза:

Прекрасна програма! Смятам да я открадна от Деси теб някога :) 

Желая ти прекрасно пътешестие и да се върнеш жив и здрав! 

A, дано... :) Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Приятно прекарване и от мен.Желая ти едно незабравимо пътешествие . Приятно прекарване. :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.