Прескочи до съдържание

Препоръки за заведения и пъбове в Лондон


Девора

Препоръчани мнения

Моля за препоръка за заведения с добра кухня в централен Лондон, някой  пъб и да питам струват ли си ресторантите на Джейми Оливър, ако някой ги е посещавал да сподели.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Девора каза:

Моля за препоръка за заведения с добра кухня в централен Лондон, някой  пъб и да питам струват ли си ресторантите на Джейми Оливър, ако някой ги е посещавал да сподели.

@Девора, зависи каква кухня искаш. Лондон е Мека на интернационалната храна. Индийско, тайладско, ливанско, китайско, италианско...

 

Посещавала съм ресторант на Джейми Оливър на летището и стандартът му - особено за такова нересторантско място, беше чудесен. В Централен Лондон не съм.

 

Няколко пъти съм била в Салиери на Странд. Просто се бях влюбила в екстериора му, но и кухнята не ме разочарова. Държеше се от турци, сега не знам.

http://www.salieri.co.uk/

 

Посещавала съм много пъбове в околността - в който и да влезеш, няма да сбъркаш. Тя ще е типично ''английска" храна.

 

В Сохо има милион заведения - много вериги - steak, chicken, и какви ли не. Там е и China Town. 

 

Около Трафалгър и Лестър скуеър посещавах и италиански ресторант - не му помня името, синът ми ме заведе за Рождения ми ден. Едно от най-добрите места, където съм вечеряла изобщо. Само че цените са високи (вечеря за двама с всички екстри може да достигне £200). Споменавам го, за да се поинтересувате предварително, ако решите за някое posh място. 

 

Предлагам ти да пресечете Charing cross bridge и да се помотаете в Southbank - има уникално пазарче с храна от цял свят... 

 

Поздрави.

 

 

 

 

Връзка към мнение

Преди седмица вечерях в "Las Iguanas" и силно го препоръчвам. Предлагат мексиканска, перуанска, кубинска и друга "латино" храна, тапаси и всичко, което опитахме беше супер.  Цените са прилични за централен Лондон.  Намира се на South bank на 10 метра от Royal Festival Hall.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Девора каза:

Моля за препоръка за заведения с добра кухня в централен Лондон, някой  пъб и да питам струват ли си ресторантите на Джейми Оливър, ако някой ги е посещавал да сподели.

"Добра кухня" е доооста широко и субективно понятие. 
Аз в Лондон обичам да се отбивам на пай&ейл в пъбовете на Fuller's  , един от централните, на Трафалгар е  THE ADMIRALTY , ето му менюто , интериорът е много приятен и много "английски" - с масивните дървени маси, столове и пейки, тапицирани с тъпмнозелена кожа,  парапетите от ковано желязо и окачения на "мачтата" при бара Юниън Джак.  :) 

Иначе, както и Rainy е споменала - Лондон е град с огромно разнообразие от заведения с интернационална кухня - европейска, азиатска, южноамериканска и каквато въобще може да ти хрумне.  В тази връзка - по-непретенциозно, но много вкусно и евтино може да се хапне например на Кемдън маркет, но това, разбира се, не е много в центъра на Лондон. ;)   Но и на другите лондонски пазари може да се хапне добре - най-вече на Бороу маркет, а също и Ковънт гардън. 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, Девора каза:

Моля за препоръка за заведения с добра кухня в централен Лондон, някой  пъб и да питам струват ли си ресторантите на Джейми Оливър, ако някой ги е посещавал да сподели.

на Джейми ресторантите ги бях проучвала, защото сме му фенове, обаче отзивите в google maps ме отказаха, но е вероятно просто хората да са имали някакъв тип очакване, че лично той ще им готви, а това, според мен, си е просто франчайз, така че ... :)

но мога да препоръчам две места, които много ни допаднаха като атмосфера и храна

за пъб - Salisbury Covent Garden и този Nando`s

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Към пазарите за похапване, добавям и Whitecross Street Market (в Сити) - много ми хареса.

От пъбовете изпитани лично са The Ship Tavern (чуден фиш-енд-чипс) и Marquess of Anglesey (steak-and-kidney pie).

  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, Фил каза:

Аз в Лондон обичам да се отбивам на пай&ейл в пъбовете на Fuller's  , един от централните, на Трафалгар е  THE ADMIRALTY , ето му менюто , интериорът е много приятен и много "английски" - с масивните дървени маси, столове и пейки, тапицирани с тъпмнозелена кожа,  парапетите от ковано желязо и окачения на "мачтата" при бара Юниън Джак.  :)

Точно такива местенца ще търсим, благодаря!

Под добра храна имах предвид вкусна и традиционна за Англия.

Сега виждам, че някои  от коледните базари ще са отворени идната седмица, така че едната вечер ще хапнем там.

Обичаме да опитваме храната, която се предлага на пазарите и задължително ще посетим и някои от предложените.

Джейми Оливър явно ще го пробваме на летището, прочетох, че на Гетуик има негов ресторант.

Благодаря на всички за предложенията, записах си част от тях!

Редактирано от Девора
Връзка към мнение

Ние с мъж ми ходихме миналата година на един от Jamies Italian, и беше тотално разочарование. Като изключим десерта (изключителен) , всичко друго беше доста посредствено качество като изпълнение, не като съставки. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

много добро място е The Swan в Bayswater http://www.swanbayswater.co.uk/

със жива музика и срещу Хайд Парк

сега е на Fuller's и менюто е подобно, преди когато беше към групата Scottish and Newcastle brewery можеше да се опита автентична кухня

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

 

Да добавя и аз един пъб, който ни впечатли с приятната си атмосфера, вкусна храна, перфектно обслужване и разумни цени  - The Marquis, намира се в близост до площад Трафалгар. Местенцето е пълно с история, Чарлс Дикенс и Джоан Роулинг са черпили вдъхновение  там за творбите си. На първия етаж беше много шумно, но на втория е доста по-спокойно, всички ястия бяха вкусни, телешкото със сос ни впечатли най-много. Момичето, което ни обслужи беше българка, мениджърката също.  Адрес: 51-52 Chandos Pl, London WC2N 4HS

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Някой може ли да сподели нещо по-ново в традиционна кухня като опция за Лондон (в ценови клас до около 25-30 паунда на човек (може и по-евтино) без алкохола). Но няма да пробваме индийско, тъй като спътничката ми има проблеми със стомаха и не й понася. 🙂 Благодаря предварително. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

@darinamarinova, ако въпроса ти е все още валиден, наскоро попаднах на един бразилски бюфет в Сохо. Гарнитурите и салатите са от бюфет, а месата са поне десетина вида ги сервират, с шиш като ти ги режат директно върху чинията. За 20-22 паунда е all you can eat без алкохола. Това е ресторанта -  Preto West End. Задължително се ходи много гладен.

 

На свой ред имам и аз питане. Препоръчайте ми клуб в Лондон с жива музика, предпочитанията ми са по скоро твърди - метал, пънк, харкор, в краен случай някакви по алтернативни звучения. Локация, някъде около Waterloo Station, но може в крайна сметка да бъде из Soho, Camden или където и да е в централните части. Търся нещо различно, което е малко и да има атмосфера. Любим клуб ми е The Unicorn, където на 7ми ще свири българската банда ODD CREW, ама за съжаление няма да съм там. Както и да е, търся нещо подобно на този клуб.  

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@Shlosera Благодаря, важи още. Ще го добавя в списъка ми, но като цяло питах за нещо традиционно английско като пъбове и тн 🙂 

Връзка към мнение
преди 25 минути , darinamarinova каза:

@Shlosera Благодаря, важи още. Ще го добавя в списъка ми, но като цяло питах за нещо традиционно английско като пъбове и тн 🙂 

Нещо традиционно, което аз харесвам там е фиш енд чипс. И задължително посещаване на бар Анкор, в близост до Шекспировия театър. На здраве!

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@darinamarinova, объркал съм се заради обзелия ме ентусиазъм 🙂...

Най - туристическата традиционна кръчма в Лондон е може би тази The Dickens Inn

Веднъж по случайност влязох в ето това заведение The Gazebo Pub and Riverside Dining, което много ми хареса - тераса, гледаш си Темза, пиеш Camden Hells и нагъваш фиш анд чипс. Ама си е чак в Кингстън... 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Shlosera каза:

На свой ред имам и аз питане. Препоръчайте ми клуб в Лондон с жива музика, предпочитанията ми са по скоро твърди - метал, пънк, харкор, в краен случай някакви по алтернативни звучения. Локация, някъде около Waterloo Station, но може в крайна сметка да бъде из Soho, Camden или където и да е в централните части. Търся нещо различно, което е малко и да има атмосфера.

Това е последният клуб, който съм посещавала. Култово местенце . Погледни му сет листата. 

 

https://theblueskitchen.com/brixton/listings/ 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.