Прескочи до съдържание

Спешно - проблем с хотелски сейф


Препоръчани мнения

Здравейте  В момента съм в Alp hotel , Amsterdam, но не мога ДС отворя сейфа за да прибера няколко не толкова ценни, но важни за мен неща. Няма упътване, а рецепциониста вече ми го обясни , но не го разбрах  ... два пъти Помогнете, ако можете  

2C71236A-EC2F-4813-8C70-06938998A9BD.jpeg

Връзка към мнение

Отделих питането тук, защото не касае само Холандия. Някой сеща ли се как се работеше с тези сейфове, по принцип на почти всички места механизма им е еднакъв, но ми убягва как точно ставаше избирането на код. 

 

Иначе от рецепцията със сигурност трябва да имат мастър код и да може да се отключи. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Въведи кода ,който си избрала преди да го заключиш,после натисни B и завърти черното кръгло копче по посока на часовниковата стрелка.След кратък звуков сигнал се отключва.Ако въведеш няколко пъти грешен код,ключалката блокира за кратко.Изчакай 1,2мин и пробваш пак.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам подобен. При мен се отключва в последователност код и след това А. Чува се едно изщракване. Иначе има ключ, който го отваря без да се въвежда парола в случай на нужда. Този ключ ти трябва ако не става

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
6 minutes ago, iMari said:

Въведи кода ,който си избрала преди да го заключиш,после натисни B и завърти черното кръгло копче по посока на часовниковата стрелка.След кратък звуков сигнал се отключва.Ако въведеш няколко пъти грешен код,ключалката блокира за кратко.Изчакай 1,2мин и пробваш пак.

Не съм го заключвала аз.... Беше си така :(

5 minutes ago, Пламен Л said:

Имам подобен. При мен се отключва в последователност код и след това А. Чува се едно изщракване. Иначе има ключ, който го отваря без да се въвежда парола в случай на нужда. Този ключ ти трябва ако не става

Благодаря

Чакам да се сменят на рецепцията и пак ще попитам, че вече ме е срам от неразбирането ми :blackeye:

Връзка към мнение

трябва да ти го отворят с ключ от рецепцията и тогава избираш три цифри и буквата долу в ляво.така се генерира новия код

Редактирано от Branko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , Violeta Todorova каза:

Не съм го заключвала аз.... Беше си така :(

Благодаря

Чакам да се сменят на рецепцията и пак ще попитам, че вече ме е срам от неразбирането ми :blackeye:

Това е само решението.Заключила си го с код въведен от преди.И аз имам лош спомен от такъв сейф,Ударих  си главата в отворената врата.Доста кръв тече,но не стигнах до лекар.:)Имал съм проблем с клетка за багаж в хостел,персонала го отваря,само трябва да опишеш съдържанието.

Редактирано от traveler
  • Смея се 1
Връзка към мнение
В момента, Polina каза:

Пък щом е заключен, може някой нещо да си е оставил вътре... 

не.заключват ги след всяко освобождаване на стаята.а може и да се заплаща ползването му

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако сейфа е бил заключен и така си го намерила, тогава трябва от рецепцията да ти го отключат. Няма какво да те притеснява. Това е тяхно задължение.

Много пъти ми се се слючвало да намеря сейфа заключен и винаги без проблем са пращали човек да ми го отвори и да ми покаже как се работи със сейфа. 

 

Може и аз да не съм разбрала правилно, както и да е.

От рецепцията винаги знаят как да отворят сейфа без значение, дали е бил затворен от лицето или от предишен гост/самия хотел. Разбира се, сейфа може и да е платен и да трябва депозит за отварянето му. Така че няма място за притеснение, обърнете се към рецепцията.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Violeta Todorova каза:

но не мога ДС отворя сейфа за да прибера няколко не толкова ценни, но важни за мен неща.

не пише ,че е оставяла

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Пламен Л каза:

Имам подобен. При мен се отключва в последователност код и след това А. Чува се едно изщракване. Иначе има ключ, който го отваря без да се въвежда парола в случай на нужда. Този ключ ти трябва ако не става

И аз имам подобен, но при мен е кода и след това B ;) Има обаче и начини да се отворят подобни сейфове и без ключ и код ;)

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение

Стандарта е хотелският сейф да го намериш отворен, съответно оставиш отворен.

Доста често гостите оставят сейфа затворен, считат го за вид шега.

 

Госта, а в случай и ти няма как да го отворите.

 

Този снимката и подобни от това ниво работят с буква/диез + 4 цифров код.

Ако не се знае този 4 цифров код, се въвежда Мастеркод от 6 или 8 цифри и така се отваря, МК обикновено се пази при хотелската охрана.

Този на снимката се отваря и с ключ, ключалката е това по-средата на снимката. Вид застраховка ако се изтощят батериите или няма МК.

За съжаление, както се вижда "прикритието" или декорацията на ключалката е счупена и го няма.

И ключалката е с много ниска секретност, буквално може да се отвори с фиба за под 4 мин.

Добре е, че

преди 3 часа, Violeta Todorova каза:

няколко не толкова ценни

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Стандартният хотелски сейф е, колкото да не са ти нещата съвсем на пътя. :lol:

А последният такъв дори не беше с код,ами се заключваше/отключваше с електронната карта на стаята.

Молко оф -топик,дано момичето да е вече на разходка и проблемът да е отметнат.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Topfly е показал какво е решението на такива трики житейски проблеми. Проверява се в youtube. :) Обикновено излизат много добри обяснения.  

  • Смея се 2
Връзка към мнение
В момента, T.E.Lawrence каза:

Topfly е показал какво е решението на такива трики житейски проблеми. Проверява се в youtube. :) Обикновено излизат много добри обяснения.  

Аз точно така си отключих ключалката на поликарбонатния куфар, след като без да искам бях сменила комбинацята (циипът не бил влязъл добре и ключалката е била отворена, докато аз размествах комбинацията, което я променя) :lol:

Replacement-tsa-luggage-lock-Password-TS

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А някои по-задръстени, като си забравихме кода :fool: и си превъртахме като олигофрени  около 15мин. заключалката на куфара :crazy: в хотелската стая в Тревизо. 

Добре поне, че кобинацииите от 3 цифри са само 1000 :grin:

  • Браво 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 7 минути , Фил каза:

А някои по-задръстени, като си забравихме кода :fool: и си превъртахме като олигофрени  около 15мин. заключалката на куфара :crazy: в хотелската стая в Тревизо. 

Добре поне, че кобинацииите от 3 цифри са само 1000 :grin:

Хахаха... Заповядай... Следващия път ще ти останат 14 минути, в които можеш да се посветиш на биропиене... :lol:

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 34 минути , chandni каза:

Хахаха... Заповядай... :lol:

Тенкюююю, дис текник из рили амазинг! :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 49 минути , chandni каза:

Хахаха... Заповядай... Следващия път ще ти останат 14 минути, в които можеш да се посветиш на биропиене... :lol:

Амазинг! :D 

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Благодаря ви за всички предложения и идеи! Някои неприложими, но забавни :ok: 

Този път попаднах на момиче, което говореше бавно и членоразделно и така разбрах, че е практика да го оставят затворен и при желание на госта го отключват. Безплатно е :) 

А Амстердам е уникален град! От сутринта сме навън, а не усетихме как мина времето....  Пожелавам ви, който не го е посетил , но име желание да успее да го осъществи!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 18.11.2017 г. в 14:34, Topfly каза:

И аз имам подобен, но при мен е кода и след това B ;) Има обаче и начини да се отворят подобни сейфове и без ключ и код ;)

 

 

 

 

 

Е ти ме разби! А аз си мислех, че си държа ценните неща на сравнително сигурно място :O

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.