Прескочи до съдържание

2 месеца в Равена


svetlinapopova

Препоръчани мнения

Здравейте, магеланци!

 

На 30 ноември 2017 заминавам за Италия и конкретно Равена. Ще бъда там доста време (поне до май) и искам да помоля всички, които са били там за съвети. Вече разгледах Равена, била съм в Италия няколко пъти (Венеция, Милано) и имам нужда от помощ за градовете Римини, Флоренция, Болоня, Венеция. А ако имате и други предложения за околността съм отворена за предложения.

Ще живея в Равена и имам конкретни въпроси относно паркирането (като турист). Предложиха ми да използвам влаковете за Венеция, Флоренция, но за 4 човека излиза доста по скъпо удоволствието, отколкото с кола. 

Как стои въпроса с паркирането във Флоренция? Къде мога да оставя колата и да разгледам основните забележителности?

Имах желания да закупя пътеводителя на Нешънал Джиографик за Италия, но е изчерпан, та ако на някой му се намира и го продава.. аз съм човекът.

Моля, който е посещавал тези градове, да сподели кое си заслужава и кое не. Или предложете други.. Благодаря. :)

Връзка към мнение

Всичко си заслужава, споменатите градове са много хубави,без да се замислям мога да добавя Падуа, Виченца, Верона, Мантуа, Сиена, Асизи и Перуджа на юг....използвайте дните с хубаво време и обикаляйте :)

Връзка към мнение

Според мен всичко в Италия си заслужава вниманието - и големи градове, и малки градчета. Според свободното време и възможностите си харесвате едно /или повече/ населено място за деня, може малко да прочетете предварително за него или направо да се потопите в атмосферата.

Освен гореизброените, аз бих добавила Пиза, Лука, Сан Джиминияно, Ферара, Сан Марино.

Що се отнася до паркирането във Флоренция, не мога да бъда много полезна. Един път съм била там с кола и паркирахме на Пиацале Микеланджело. Има голям безплатен паркинг, но много бързо се пълни. Оттам е най-хубавата гледка към Флоренция според мен и не е толкова далеч от центъра.

Ако сте само за ден там, не знам дали си струва да вземате кола под наем. Въпрос на икономическа целесъобразност.

Но пък за цялата Тоскана тя си е необходима.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , pamela каза:

Според мен всичко в Италия си заслужава вниманието - и големи градове, и малки градчета. Според свободното време и възможностите си харесвате едно /или повече/ населено място за деня, може малко да прочетете предварително за него или направо да се потопите в атмосферата.

Освен гореизброените, аз бих добавила Пиза, Лука, Сан Джиминияно, Ферара, Сан Марино.

Що се отнася до паркирането във Флоренция, не мога да бъда много полезна. Един път съм била там с кола и паркирахме на Пиацале Микеланджело. Има голям безплатен паркинг, но много бързо се пълни. Оттам е най-хубавата гледка към Флоренция според мен и не е толкова далеч от центъра.

Ако сте само за ден там, не знам дали си струва да вземате кола под наем. Въпрос на икономическа целесъобразност.

Но пък за цялата Тоскана тя си е необходима.

Аз имам кола на разположение, няма да взимам под наем. Препоръчаха ми влак до там, но за 4 човека не ми се струва рентабилно. 4х30 в посока.. 240 евро си е абсурд, по-добре да платя паркинг. Но тъй като вече имах проблеми с паркирането или по-скоро навлизането в неразрешени улици моля за съвет. :)

Връзка към мнение
В момента, Цвете каза:

Ако се купят по -рано билети за влака могат да струват и 9 евро на човек. 

Колко по-рано? :) Например, ако си го купя сега за 8 декември, пак ми изписва 30 евро?

Връзка към мнение

За бързите влакове цените излизат 3 месеца по - рано, но колко време ще останат налични евтините билети никой не може да каже. Във вашия случай с кола ще е по- добре. Във Фиренце можете да паркирате или на Пияцеле Микеланджело или в края на града. Не е нужно да влизате в центъра, ще се придвижите с градски транспорт. Аз съм паркирала около гарата , в улиците наоколо, но там се плаща на автомат. Изтеглете си Паркопедия и ще сте улеснени в намирането на паркинги.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 20.11.2017 г. в 17:17, Цвете каза:

За бързите влакове цените излизат 3 месеца по - рано, но колко време ще останат налични евтините билети никой не може да каже. Във вашия случай с кола ще е по- добре. Във Фиренце можете да паркирате или на Пияцеле Микеланджело или в края на града. Не е нужно да влизате в центъра, ще се придвижите с градски транспорт. Аз съм паркирала около гарата , в улиците наоколо, но там се плаща на автомат. Изтеглете си Паркопедия и ще сте улеснени в намирането на паркинги.

На Пиацеле Микеланджело синя зона ли е? Или безплатен паркинг? И дали се пълни бързо, например ако отида в 10 часа ще има ли места?

Връзка към мнение
На 20.11.2017 г. в 16:55, pamela каза:

 

Що се отнася до паркирането във Флоренция, не мога да бъда много полезна. Един път съм била там с кола и паркирахме на Пиацале Микеланджело. Има голям безплатен паркинг, но много бързо се пълни. Оттам е най-хубавата гледка към Флоренция според мен и не е толкова далеч от центъра.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.