Прескочи до съдържание

дневник Рим - прекрасен през ноември


antea

Препоръчани мнения

предполагам, че първата среща с велик и вечен град като Рим, завинаги остава специална, така се случи и с нас :) преживяхме едни три чудесно-слънчеви и ярко наситени с емоции ноемврийски дни, попихме от небрежния хаос, зарадвахме небцето със съвършена паста и капучино, напълнихме очите с антична красота, а душата ще я топлят спомени

 

прозаичните детайли включват едни чудесни билетчета от Wizz /неправилно дочуто от шофьора на трансфера ни като Swiss, заради което преживяхме 5 секунди незаслужена слава :lol:/, взети в края на март за скромните 5,99 лв в посока, а заради промяна към по-ранен час на обратния полет, успяхме да добавим едни екстра 24 часа в повече; за база избрахме апартамент в Трастевере през airbnb /4 спални и 4 бани - 80-90 евро на вечер/ - страхотно попадение от гледна точка на лесен транспорт, достъп до кулинарни изкушения и нощен живот; предварително билети не бяхме взимали за нищо, разчитайки, че е нисък сезон - бога ми, ако това е слаб туристически период, ми е трудно да си представя силния - потокът от хора никога и никъде не спира, но специално мен това никога не ме е дразнило, тъй като самата аз съм част от подобна тълпа... та накратко, благодарение на масово популярните съвети, че най-големите опашки са на Колизеума и е по-добре да се взимат билети от Палатин или Форума, тенденцията се е обърнала, и сега на Колизеума има максимум по 5 човека на гишето, срещу 200 на другите две места, имайте си го наум :) съботния ден почти изцяло прекарахме във Ватикан - опашките за влизане са по целия диаметър на площада,  отнемат към час и нещо; за Музеите се чака още към 40 минути, ненавиждам всякакво чакане и въпреки това за там грам не съжалявам - струваше си всяка посветена минута, точно както и ленивите час-два при Треви или Стълбите, проекарани просто в блажено блуждаене и сливане с цялата глъчка

 

изобщо се замислям, че май няма какво ново да кажа, затова просто ще оставя тук малко снимки от нашето усещане за града, и ще потвърдя клишето, че Рим е прекрасен, Рим е любов :wub:

 

 

FV5_1250.jpg

FV5_1289.jpg

FV5_1293.jpg

FV5_1303.jpg

FV5_1306.jpg

FV5_1319.jpg

FV5_1335.jpg

FV5_1345.jpg

FV5_1385.jpg

FV5_1390.jpg

FV5_1395.jpg

FV5_1398.jpg

FV5_1399.jpg

FV5_1429.jpg

FV5_1451.jpg

FV5_1464.jpg

FV5_1475.jpg

FV5_1476.jpg

  • Харесвам 36
  • Шок 2
  • Браво 6
Връзка към мнение

Колкото и да не ти се вярва, прекрасните ти снимки казват повече от ясно - празно си е.Късметлии!

"Вечният град " не е клише!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Хубави снимки, наистина. Аз само в края на ноември съм виждала да няма опашка за Колизеума, от месеците в които съм ходила.

Рим е прекрасен винаги.

Редактирано от Lady Vengeance
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.