Прескочи до съдържание

Бутан и Тибет от Непал


saved_

Препоръчани мнения

Здравейте, през Февруари ми предстоят 2 седмици в Непал, но бих искала да разнообразя като посетя Бутан и/или Тибет. Ще се радвам да ги посетя и трите държави, но незнам дали ще има достатъчно време за това. Възможно ли е да се местя от държава в държава с кола, а не със самолет, например?

 

За Бутан четох, че трябва с агенция и гид. Някой има ли представа за 3 дни например колко би излязло и какви забележителности мога да видя в Бутан освен храмове?

Моля за препоръки за точни агенции :)

 

За Тибет не стъм чела, но смятам да влезнем пеша от Непал - дали е възможно или трябва само със самолет? Също ако може да ми препоръчате някакви други забележителности, освен разни там храмове и светилища...

 

 

Връзка към мнение

Бутан само с агенция, но се плаща на ден фиксирана сума (в която влизат храна и нощувка), слагат ти личен гид и правите каквото искаш, т.е. струва си. Трябва да се лети поне в едната посока, от Катманду има полети. Освен храмове, има и фестивали, и много трекинг 

Връзка към мнение
Георги Матеев

За Бутан си приготви средно $250 на ден на човек. Цените са фиксирани и не подлежат много на коментар, като всички агенции обаждат почти еднакви цени. Гугълни, излизат доста линкове на местни агенции - всичките биха ти свършили работа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз ще тагна @cck, защото мисля, че той беше ходил в Бутан сравнително скоро. 

 

А тук имаме и един кратък пътепис от @Ushakal:

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 9 часа, saved_ каза:

Здравейте, през Февруари ми предстоят 2 седмици в Непал, но бих искала да разнообразя като посетя Бутан и/или Тибет. Ще се радвам да ги посетя и трите държави, но незнам дали ще има достатъчно време за това. Възможно ли е да се местя от държава в държава с кола, а не със самолет, например?

 

За Бутан четох, че трябва с агенция и гид. Някой има ли представа за 3 дни например колко би излязло и какви забележителности мога да видя в Бутан освен храмове?

Моля за препоръки за точни агенции :)

 

За Тибет не стъм чела, но смятам да влезнем пеша от Непал - дали е възможно или трябва само със самолет? Също ако може да ми препоръчате някакви други забележителности, освен разни там храмове и светилища...

 

 

Държава Тибет няма, така че ще ти трябва китайска виза. За Бутан другите са писали, там е доста финансово неизгодно, защото всъщност за 3 дни ще видиш много малко неща, а пък ако останеш повече ще ти струва цяло състояние. Ние гледахме някакви програми, като най-разумно е да останеш 7 дни, но това ще ти струва 1750 долара и задължително трябва да кацнеш със самолет на територията на Бутан.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, saved_ каза:

Здравейте, през Февруари ми предстоят 2 седмици в Непал, но бих искала да разнообразя като посетя Бутан и/или Тибет. Ще се радвам да ги посетя и трите държави, но незнам дали ще има достатъчно време за това. Възможно ли е да се местя от държава в държава с кола, а не със самолет, например?

 

За Бутан четох, че трябва с агенция и гид. Някой има ли представа за 3 дни например колко би излязло и какви забележителности мога да видя в Бутан освен храмове?

Моля за препоръки за точни агенции :)

 

За Тибет не стъм чела, но смятам да влезнем пеша от Непал - дали е възможно или трябва само със самолет? Също ако може да ми препоръчате някакви други забележителности, освен разни там храмове и светилища...

 

 

Здравей, saved_, 

 

От Катманду до Тибет може по земя - около 7-10 дни отнема с автомобил, зависи до къде в Тибет (предполагам Лхаса), темпо на пътуване, а и климатизация. За времето, с което разполагаш, не е опция. 

 

До Бутан както си прочела и както казаха съфорумниците, само организирано. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, Георги каза:

Аз ще тагна @cck, защото мисля, че той беше ходил в Бутан сравнително скоро. 

 

 

Не съм, тази част от Азия ми е бяло петно по картата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...
На 27.11.2017 г. в 13:44, saved_ каза:

Здравейте, през Февруари ми предстоят 2 седмици в Непал, но бих искала да разнообразя като посетя Бутан и/или Тибет. Ще се радвам да ги посетя и трите държави, но незнам дали ще има достатъчно време за това. Възможно ли е да се местя от държава в държава с кола, а не със самолет, например?

 

За Бутан четох, че трябва с агенция и гид. Някой има ли представа за 3 дни например колко би излязло и какви забележителности мога да видя в Бутан освен храмове?

Моля за препоръки за точни агенции :)

 

За Тибет не стъм чела, но смятам да влезнем пеша от Непал - дали е възможно или трябва само със самолет? Също ако може да ми препоръчате някакви други забележителности, освен разни там храмове и светилища...

 

 

Постът е по-отдавна. Моля споделете осъществихте ли пътуването. Бяхте ли в Непал и Бутан междувременно? Всички места в историческия Тибет представляват интерес за мен, те са в поне 4 днешни държави. В Тибет попада и Бутан, както и областта Мустанг в Непал. Бутан преживях преди точно 3 години и ще продължавам да се връщам там при всяка възможност. 2 планирани за 2020 г. пътешествия се провалиха заради вируса, а в момента в Бутан все още има локдаун и задължителна карантина за пристигащи. Вярвам, че в края на годината и идната нещата ще станат по-поносими. Тогава ще тръгна пак, като тежестта пада върху източните, недокоснати, номадски части. А след 4 седмици тръгвам сама за Непал с основна цел трек до Светилището на Анапурна, като от 7-23 май ще продължа в Мустанг, част от автентичен Тибет, със самоорганизирана малка група.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.