Прескочи до съдържание

https://turizzmo.com/ - мнения


t_petkov

Препоръчани мнения

Здравейте.

 

Попаднах на този сайт https://turizzmo.com/ ,  който твърди, че сваля цената на нощувките на вече направена резервация. Ако не успее, дава 50 евро комисионна. Някой ползвал ли е услугите на тази фирма? Някакви мнения? Лампичката за мнителност започва да ми свети, но знае ли се, може и да е ок. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хаха, гледам че лиценза им е от май месец т.г. Да не са се учили от магеланци.ком? Или най-малкото да са заимствали от тук? Или пък някой магеланец е отворил нов бизнес? :O

Иначе изглеждат редовни. Уловката е, че резервацията трябва да е направена с право на отмяна (а това винаги означава по-висока цена от такава без отмяна) и оттам възможността да смъкнат цената и да си взема 30-те %. Само интересно ми е, ако не успеят да я смъкнат, как точно ще те компенсират с 50 евро... :huh:

Връзка към мнение
Георги Матеев

Дрън дрън - колкото и Dreamcheaper.com свалят. Те поне не обещават компенсации при неуспех. Ама пък тея изглеждат толкова надъхани - дали да не им изтествам бизнес модела набързо? :vinsent:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 39 минути , Petkan каза:

Само интересно ми е, ако не успеят да я смъкнат, как точно ще те компенсират с 50 евро... :huh:

Най-вероятно никога няма да компенсират никого. Почти винаги могат да направят същата резервация на поне същата цена и да ти я продадат с няколко евро по-евтино. Не е нужно да губят 50 евро ако могат да загубят 5 например.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 42 минути , Petkan каза:

Уловката е, че резервацията трябва да е направена с право на отмяна (а това винаги означава по-висока цена от такава без отмяна) и оттам възможността да смъкнат цената и да си взема 30-те %.

Резервацията ми ще бъде ли с право на отказ (free cancellation), след като turizzmo я оптимизира?

Да! Ние следим само опции, които отговарят изцяло на параметрите на Вашата първоначална резервация. След като тя е с право на отказ (free cancellation), то ние ще търсим единствено същата опция за Вас.

Връзка към мнение
1 hour ago, Георги Матеев said:

Резервацията ми ще бъде ли с право на отказ (free cancellation), след като turizzmo я оптимизира?

Да! Ние следим само опции, които отговарят изцяло на параметрите на Вашата първоначална резервация. След като тя е с право на отказ (free cancellation), то ние ще търсим единствено същата опция за Вас.

Ако решиш да ги изпробваш, пиши резултата, че и на мен ми е много интересно дали ще си спазят всички условия. :) Ако ли пък аз те изпреваря, ще докладвам :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте.Аз реших да съм опитно зайче.Намериха ми по-евтина резервация с около 22 евро, но не могат да ми гарантират опция късно напускане и ме компенсират със закуска.В нашата резервация сме без закуска. Ще Ви държа в течение какво се случва.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
2 hours ago, Sisi said:

Здравейте.Аз реших да съм опитно зайче.Намериха ми по-евтина резервация с около 22 евро, но не могат да ми гарантират опция късно напускане и ме компенсират със закуска.В нашата резервация сме без закуска. Ще Ви държа в течение какво се случва.

Колко време преди резервацията им дадохте да търсят? Аз имам една резервация за 17-ти и си мисля да не би да се измъкнат, че нямат достатъчно време да търсят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Реших да ги пробвам и аз за резервация за една нощувка в Букурещ , не ми е много ясно как само ще резервират същата стая на по-ниска цена, като този тип стая е само една и аз вече съм я резервирал ! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, t_petkov каза:

Колко време преди резервацията им дадохте да търсят? Аз имам една резервация за 17-ти и си мисля да не би да се измъкнат, че нямат достатъчно време да търсят.

От условията за ползване:

2.2. Резервацията трябва да отговаря на следните условия, за да подлежи на компенсация:

...

2.2.2. Срокът за безплатна анулация на резервацията трябва да е не по-къс от 15 (петнадесет) дни от датата на получаване на резервацията от ТУРИЗМО ЕООД.

При подаване на резервация с по-къс срок ТУРИЗМО ЕООД има право да откаже да извърши услугата. При резервации с по-къс срок на анулация, компенсацията за неуспешно оптимизиране на цена не е дължима.

 

преди 11 часа, stanislavpp каза:

Реших да ги пробвам и аз за резервация за една нощувка в Букурещ , не ми е много ясно как само ще резервират същата стая на по-ниска цена, като този тип стая е само една и аз вече съм я резервирал ! 

...

2.2.3. Най-малко 3бр. свободни стаи в желания хотел към момента на подаване на заявката.

 

Вчера се зачетох в Условията за ползване и горните няколко точки и алинеи бяха достатъчни да охладят интереса ми.

Все пак обаче тези рестрикции касаят повече компенсацията от 50 евро, а не услугата като цяло. Така че не пречи да се пробва.

Сайтът също ми хареса като визия и оригиналност. :-) Остава и написаното в него реално да работи. Успех!

 

Редактирано от rik4o
  • Браво 2
Връзка към мнение

Знаете ли дали в резервацията, която им пращаме трябва да присъства пин номера(ако да кажем резервацията е от букинг) или е достатъчно просто да е снимана страницата с цената, нощувките, датите, хотела? :)

Връзка към мнение

Дано да сте обърнали внимание на това..ТУРИЗМО ЕООД не дължи компенсация за неуспешно оптимизиране на цена за резервации на стойност под 200 ЕВРО.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
15 minutes ago, mamaivy said:

Дано да сте обърнали внимание на това..ТУРИЗМО ЕООД не дължи компенсация за неуспешно оптимизиране на цена за резервации на стойност под 200 ЕВРО.

Ааааа, ето къде било разковничето. :) Явно това ще откаже доста от пътуващите по за 2-3 дни. :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 29/12/2017 в 16:53, t_petkov каза:

Ааааа, ето къде било разковничето. :) Явно това ще откаже доста от пътуващите по за 2-3 дни. :)

Защо да ги откаже? Нали идеята е да спестят пари от пътуването, не да не успеят. Аз прочетох за тях тук и им пратих резервацията си за Рим - спестиха ми 53 евро, но след няколко дни чакане. Иначе моята цена беше 284 евро. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Аз също реших да ги изпробвам. Пратих им една моя резервация за 370 евро на пощата им. Не съм получил обаче потвърждение на пощата. Пращат ли въобще потвърждение или да не го чакам?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.