Прескочи до съдържание

Помощ за Сидни и бърза Нова Зеландия


Препоръчани мнения

Здравейте, след като светкавично получихме австралийска виза, е време да се замисля за организация на пътуването. Пътуването е круиз, съответно ще имам малко време. Имам нужда от топ оф дъ попс в Сидни /там ще сме близо 4 дни/, в Нова Зеландия спираме /извън трите "саунда"/ на Дънедин, Напиер, Уелингтън и Пиктън. Това, което ме интересува в това пътуване, е : природа, животни, цветя, е, за НЗ ми се щеше и нещо ала "Лорд оф дъ рингс", но май няма как да стане този път. Какво ще препоръчате като най-най-? Смятам, че като архитектура няма какво толкова да ми се предложи, не е Европа все пак, за това съм се решила и ще прежаля пари за турове. Въпроса е какви турове да избера - има с пингвини, с албатроси, с "рибояди", има смесени ... Какво ви е впечатлило и какво смятате, че е уникално за природата на тези места? Не пием вино, отпадат винените турове, интересуваме се и от хапване, но смятам да го оставя на заден план. За Сидни горе-долу имам идея / Зоологическата градина,  the Rocks, ботаническата градина, един ден за Сините планини/. Ако може да ми препоръчате как да се предвижа до тях и има ли смисъл да хващам тур, защото са доста скъпи, но виждам, че включват и някакъв Кейбъл кар, който ако го взема в паса за хоп он хоп офа и горе-долу половината тур се изплаща, като сложа и другия транспорт, става съвсем. Въобще всякакви съвети са ми от полза, има вероятност пак да посетя тези земи, но за сега смятам да действам сякаш ми е за първи и последен път. Благодаря!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Дай кога пристигаш и кога отплаваш от съответните пристанища. Разстоянията в НЗ са големи и мога да дам идея само на база времето, с което разполагаш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ей, Цветенце, теб чаках. За това и писах за винените турове, хахаха. Имаме по около 8-9 часа на пристанище. За всяко нещо мисля да ползвам тур, освен ако не реша някъде /например Уелингтън/ да се разходя из града. За това най-голяма помощ ще ми бъде да кажеш какво най-много те е впечатлило и какво ти е харесало. Аз съм ти чела пътеписа, но вие сте с рентакар и е малко /доста/ по-различно. :mad:

Връзка към мнение

По-късно мога да отговоря по-подробно, сега на първо време ще кажа за Сините планини. Според мен няма смисъл от тур, ходи се с влак, а ако имате Opal Card и се пада Неделя ще ви излезе по $2,60 на посока. :) На място препоръчвам да си вземете дневен билет от http://www.trolleytours.com.au/ , излиза доста по-евтино от Hop-On/Hop-Off буса а мисля, спирките са почти същите.

 

П.С. Може ли дадеш повече информация за круиза, звучи доста интересен? От къде тръгва, колко дни,с коя компания ?

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сините планини не са нещо особено, а основните забележителности на Сидни могат да се видят за 1, 1,5 дни. При наличие на 4 дни аз бих направил едно пътуване със самолет за 24 часа до Улуру с едно преспиване там.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 19 минути , П.Кръстев каза:

По-късно мога да отговоря по-подробно, сега на първо време ще кажа за Сините планини. Според мен няма смисъл от тур, ходи се с влак, а ако имате Opal Card и се пада Неделя ще ви излезе по $2,60 на посока. :) На място препоръчвам да си вземете дневен билет от http://www.trolleytours.com.au/ , излиза доста по-евтино от Hop-On/Hop-Off буса а мисля, спирките са почти същите.

 

П.С. Може ли дадеш повече информация за круиза, звучи доста интересен? От къде тръгва, колко дни,с коя компания ?

Петьо, сега можеш да се смееш и ти и всички, обаче ... има доста по-добри круизи в тези води, даже смятам, че това е топ начина да се видят много неща за толкова пари, при все, че не е евтино. Но не ми е евтина и нощувката, та пак круиза си ми е по-добре. Та, точно този круиз взехме заради круизната компания и кораба.:) Корабите от този клас не идват в Европа и могат да се видят само в и около САЩ. Та, кораба е най-новият от клас  Quantum - Ovation of the seas  на Роял Карибиън - https://www.cruisecritic.com/reviews/review.cfm?ShipID=985 - ето го

Иначе, при интерес, има страхотни попадения, има и такива с Нова Каледония, Фиджи и Вануату, също с други части от Австралия, има и такива с много повече Нова Зеландия, пак за толкова дни /ние сме 10/. Сори за офа.

преди 11 минути , Topfly каза:

Сините планини не са нещо особено, а основните забележителности на Сидни могат да се видят за 1, 1,5 дни. При наличие на 4 дни аз бих направил едно пътуване със самолет за 24 часа до Улуру с едно преспиване там.

Ти ме разстреля бе, човек, с тази идея ... Много смело, много... Обаче ще погледна, да видим дали може да стане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , luba_rizova каза:

Ти ме разстреля бе, човек, с тази идея ... Много смело, много... Обаче ще погледна, да видим дали може да стане.

Правил съм го и е абсолютно възможно и достатъчно. Ние пристигнахме на обяд Юлара настанихме се в хотела и платихме за тур на залез слунце около Улуру. На другата сутрин разгледахме Ката Тюта и на обяд се качихме на самолета за Кернс.

 

Сините планини са атракция за aвстралийците, които не са виждали планина, но за европейците това е доста скучна атракция. За разлика от Сините планини Улуру е доста по запомнящото се преживяване. В Сидни зоопарка, операта и центъра са интересни. Ако времето е добро може да направите и един плаж.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сидни е много приятен за разглеждане град. Според мен си заслужава посещение на операта с гид (историята на построяването и финансирането му е интересна). Вижте и програмата - може да ви хареса нещо. Не е като Ла Скала, но е много близо до дока за круизни кораби. Също така може да се качите на телевизионната кула. Гледките от нея са към града и целия залив. Има и едно еднорелсово влакче, което обикаля центъра в кръг. Преди много години сигурно е било супер атракция, но и сега не е за пълно птенебрегване. Мисля, че и разходките, които могат да се направят с корабчетата на градския транспорт в залива са добра опция. Има карти за транспорта, които не са никак скъпи и ги покриват. Една от линиите е до острова със зоопарка. Ако няма да ходите до някой от парковете с коали - зоопарка също става, въпреки, че не е на голяма площ. Сините планини също са добра възможност, но бледнеят дори пред Витоша. Иначе се стига лесно, бързо и евтино до Катумба и оттам може дори и пеша, а може и с туристите с автобуса. Там има три съоръжения - две гондоли и едно влакче, за което твърдят, че е най-стръмно в южното полукълбо, но е по-скоро впечатляващо за малки деца. В Сидни има още доста интересни места - например уникални плажове. Бондай бийч се достъпва лесно с градски транспорт. Интересна е и резиденцията на губернатора, която е близо до операта. Влиза се безплатно на групи с гид, но трябва предварително да си вземете билети, докато има, защото свършват бързо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Снеже, пусни ми какви турове ти предлагат, за да ти кажа кое си струва, може и на ЛС. За Уелингтън правилно си решила са се разходите сами- много хубав град е. Мисля, че сравнено с цените на място, корабните екскурзии ще са съпоставими.

Редактирано от Цвете
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Относно Сидни, както казаха и другите - няма нужда от тур за Сините Планини. Макар и да не са нещо мега впечатляващо, при 4 дни в Сидни може би е добре да се отдели ден за тях. Това при положение, че не приемеш предложението на Topfly, което е интересно, но зависи много от сезона, защото през нашата зима/тяхно лято жегите са страхотни, а и ще е доста сериозна финансова тежест. Ти ще си прецениш. 

 

В Сидни има доста пътечки или трекове както се казва по модерно му, не знам дали те привличат, но има за всякакви вкусове. Ако държиш, ще се опитам да изровя тези, които аз бях направил. Общо взето криволичат покрай плажовете (Сидни не е само Бонди), в гори, паркове, изкачвания, спускания, наистина има за всеки вкус и физическо състояние. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нова Зеландия = природа. В градовете почти няма какво да се гледа, а и живота спира след 5-6 вечерта. 

В Dunedin ( май се произнасяше Дънайдън ) има няколко стари сгради от времето когато Короната все още се е надявала че има "далавера" в тоя край на света. Интересен за разглеждане е Otago Peninsula - полуострова пред града. 

Уелингтън е по-голям и интересен по крайбрежната. Не пропускайте Te Papa - националният им музей.  На Weta cave се ходи за да се снимаш с троловете отпред и Смигъл и големия Орк вътре в магазинчето.  До там се стига лесно и с обществения транспорт. 

 

 

 

При 8-9 часа на пристанище мисля че не е никакъв проблем да си наемате кола - от Dunedin  до Моераки-тата  е час-час и половина. На още половин час на север е и Оамару. Цените са ниски и става бързо и лесно. Само погледнете дали шоф.книжка има превод на английски и от двете страни или срещу 50лв си изкарайте международна от СБА. 
 

new zealand 671.jpg

 

new zealand 686-1.jpg

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.