Прескочи до съдържание

8 дни в Андалусия


noshtna_ptica

Препоръчани мнения

Здравейте! Обмислям програмата за Андалусия и ми е трудно да се вместим в 8-те дни...

По време на Цветния фестивал в Кордоба сме, през май.

Имаме 4 дни за Гранада + Кордоба и не знам как оптимално да ги разпределя?

Връзка към мнение

Някаква специална причина ли има да сте в Гранада 4 дни? Там стига ден и половина, най-много време ви трябва за Севиля, поне 2 пълни дни

Връзка към мнение

От 8-те дни 1 съм планирала за Малага, 3 за Севиля и остават още 4.

С обществен транспорт сме, и там ще отиде време.

Връзка към мнение

Севиля-3 дена,Кордова-1 ден,Гранада-2/3 дена,Ронда-1 ден.Може и един ден в Херес или Кадиз.Аз  през май бях за  7 дена в Андалусия,но ползвахме кола.Не ми е ясно как стои въпроса с обществен транспорт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние си бяхме разпределили нощувките по следния начин:

3 нощувки в Малага, като единия ден бяхме в Ронда и един ден отидохме до Марбея

2 нощувки в Гранада

1 нощувка в Кордоба

3 нощувки в Севиля, единия ден отидохме до Кадис

Ползвахме само обществен транспорт, който е идеално уреден. Пътувахме повечето с междуградските автобуси на ALSA и Los Amarillos. Билетите купих предварително онлайн и цените са ниски. Ползвахме влак само Севиля-Кадис и обратно. Разстоянията са къси, пътуването е приятно

Един ден за Кадис, Ронда и Марбея ни беше достатъчен, без търчане.

Съжалявам само, че не останахме 2 нощувки в Кордоба. Много ми хареса градът и атмосферата. Андалусия е прекрасна, влюбих се в нея

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

А ходил ли е някой в Кордоба по време на фестивала? 

Четох, че тогава градът се пука по шевовете и мисля, че под 2 дни няма да ми стигнат.

Ронда я бях прежалила, но @a6olq, наистина ли Кадис, Ронда и Марбея за 1 ден е постижимо?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Ние ще имаме 3 нощувки / 3 дни в Севиля в края на януари. Какво препоръчвате да се види и какво по принцип е задължително?

 

Доколкото схващам публичният транспорт е чудесен и май нямаме нужда от кола?

Връзка към мнение
преди 2 часа, noshtna_ptica каза:

А ходил ли е някой в Кордоба по време на фестивала? 

Четох, че тогава градът се пука по шевовете и мисля, че под 2 дни няма да ми стигнат.

Ронда я бях прежалила, но @a6olq, наистина ли Кадис, Ронда и Марбея за 1 ден е постижимо?

Според мен, не е постижимо, особено, с обществен транспорт. Ще е само возене насам -натам и по едно куку-дзак.

И не я прежалвай Ронда, тя е най-красива от тия трите и си струва. Според мен ,де.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ронда съм я пропуснала, но Севиля три дни поне трябва да останете. Само за двореца Алкасар ви трябва един ден да го разгледате на спокойствие. Съвет: купете си билетите предварително (признавам си, че не знам как става номера), че ние бяхме пропуснали и висяхме на една безкрайна опашка преди да влезем (близо час). Дворецът е прекрасен и от моя гледна точка (като фен на такива места) е must! За влизане в катедралата и кулата Хиралда също си има чакане, малко по-бързо върви опашката. Там е (така се твърди, но историята е спорна) гробът на Христофор Колумб. Другото което си заслужава да се види в катедралата е олтар, направен от 3 тона и 400 кг злато. Голямо мъкнене са мъкнали от "Индиите".... Твърди се, че катедралата е втората или третата по големина като обща площ. Площад Испания - непременно. Той е само елемент от голямото иберо-американско изложение. За там също един ден бих отделила. Казвам "бих", защото при нас нещата бяха доста скоростни и още ми липсва Севиля.

Ако се интересувате от изкуство - музеят на изящното изкуство в Севиля.

 

Много може да се пише и каже за Севиля, само да имате свободно време и хубаво време (което предполагам няма да е проблем по ония ширини).

 

Кордоба - според мен един ден, максимум два са достатъчни. И то предимно да се разходите по стария град, да видите уникалната катедрала (бивша джамия) и двореца Алкасар - Внимание! Не е отворен за посещения в понеделник!

 

Кадис е много приятно градче, но освен за няколко часа разходка и небрежно изкарване на свободно време, не знам какво бих могла да препоръчам.

 

Гренада - 1 ден ви е много. Добре си организирайте ходенето до Аламбра, че там може да е сложно с влизането. Но Гранада си заслужава само заради двореца и градините му. Малага... вижте музея на Пикасо, качете се до крепоста Алкасба, разходете се по алеята по край морето, катедралата е впечатляваща (ама то, ако ме питате мен, всички катедрали са впечатляващи ;) )

 

Изобщо, всеки от градовете на Андалусия може да предложи и много и малко, въпрос на гледна точка и усещане. На мен всички градчета ми харесаха страшно много, дори и само да се разхождам по уличките им и да се наслаждавам на архитектурата, на спокойните и усмихнати хора, на хубавата храна.

Редактирано от Lyubina
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

noshtna_ptica

По време на фестивала две нощувки са добре за Кордоба. Ние бяхме тази есен с последна точка от 11-дневната ни обиколка Кордоба. Там имахме две нощувки, на практика ден и половина. Кордоба ни грабна по неочакван начин.  Въпреки че нямаше много цъфтящи видове, се включихме в тур по патиотата (странно множествено число) и беше прекрасно. Само мога да си представям какво е по време на фестивала. Тогава недостатък ще бъдат само многото хора. Ронда е приказна, както и цялата Андалусия. Не я пропускайте, ако имате възможност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Ние ще имаме 3 нощувки / 3 дни в Севиля в края на януари. Какво препоръчвате да се види и какво по принцип е задължително?

 

Доколкото схващам публичният транспорт е чудесен и май нямаме нужда от кола?

Жоро, ако си в неделя и понеделник може да посетиш следните забележителност безплатно. Те са сравнително близо един до друг пешком. Ние се справихме само не можахме да посетим Плаза де Торрос там е до 13 часа , а нашата информация бе , че пускат  от 13 .

 

Casa Pilates - вторник или сряда гратис (на едно място пише вторник сутрин , на друго сряда )
Hospital de los Venerables - неделя следобед гратис
Plaza de torros -понеделник до 13 часа  гратис
Torre de Oro -понеделник гратис - музея вътре 
Real Alcazar -понеделник 18-19 
Catedral  понеделник 16.30 - 18 гратис (срещу предварително записване на страницата на катедралата ) http://reservas.cubiertasdelacatedral.com  

 Мога да ти дам и моето писмо на испански , с което се записахме.


museo de bellas artes-безплатен за граждани на ЕО,затворен понеделник 

 

Автобусните линии на Севиля. http://www.infobustussam.com:9005/TGO/

За мен Катедралата и плащад Испания са задължителни. Добре е да отидите и до Plaza America да се позабавлявате с гълъбите.
 

Редактирано от nino
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, noshtna_ptica каза:

А ходил ли е някой в Кордоба по време на фестивала? 

Четох, че тогава градът се пука по шевовете и мисля, че под 2 дни няма да ми стигнат.

Ронда я бях прежалила, но @a6olq, наистина ли Кадис, Ронда и Марбея за 1 ден е постижимо?

На всеки един град отделихме по един ден, а не трите в един ден :), това просто не е възможно. Не съм го написала правилно, извинявам  се и се поправям. :)

 

Редактирано от a6olq
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, Георги Матеев каза:

Ние ще имаме 3 нощувки / 3 дни в Севиля в края на януари. Какво препоръчвате да се види и какво по принцип е задължително?

 

Доколкото схващам публичният транспорт е чудесен и май нямаме нужда от кола?

Един ден бих пил алкохол по баровете на квартал Триана.Другите неща за разглеждане може да ги прочетеш във всеки справочник.Лично мен ме впечатли къщата на Пилат.Транспорта си е Ок,една линия на метро,удобен трамвай и множество автобуси.Кола за града не ви трябва.!!Дано да имате късмет с времето!!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, noshtna_ptica каза:

А ходил ли е някой в Кордоба по време на фестивала? 

Четох, че тогава градът се пука по шевовете и мисля, че под 2 дни няма да ми стигнат.

Ронда я бях прежалила, но @a6olq, наистина ли Кадис, Ронда и Марбея за 1 ден е постижимо?

И аз смятам, че един ден на Кордоба е достатъчен. Ние бяхме тази година през Semana Santa и нямаше никаква драма. Забележителностите са компактно разположени и се обикалят лесно. За Мескита - има автомати за билети в двора, които явно са невидими за тълпите и спестяват много време.

 

Ронда си заслужава определено, интересно е и да се слезе под моста и особено без кола не съм убеден как може да се съчетае  с толкова други места. Само пътят е около два часа в посока от главните градове.

 

За Гранада според мен два дни са напълно достатъчни - дори и да сте фенове на арабското изкуство, кварталчета и заведения.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На мен Гранада ми е любимият град в Испания, не знам как един-два дни ви се виждат достатъчни. В никакъв случай не пропускайте Албаисин. И Мirador San Nikolas. Разходка вечер по Carrera del Darro и биричка или сангрия с гледка към осветената Аламбра.....безценно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Real Alcazar -понеделник 18-19 Free

Един час достатъчен ли е за разглеждане ?

Връзка към мнение
преди 27 минути , noshtna_ptica каза:

Real Alcazar -понеделник 18-19 Free

Един час достатъчен ли е за разглеждане ?

:) зависи...би могла да добиеш представа и ако не е достатъчен за теб, да отидеш пак на другия ден. На мен 2 часа ми бяха достатъчни, но беше мнооого горещо е не се насладихме на градината достатъчно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , noshtna_ptica каза:

Real Alcazar -понеделник 18-19 Free

Един час достатъчен ли е за разглеждане ?

За мен не е. 

 

Севиля е прекрасна и ми е в близките планове за повторно лежерно посещение. 

Кордоба - един ден е напълно достатъчен, аз съжалих, че спахме там. 

Грабада - 1 ден за фамозната Аламбра и един за скитане из града. 

Ако има как , отидете до Ронда, ориказна е. 

Кадиз е приятен за няколко часа разходка. 

Херес де ла фронтера е наблизо и можете да съчетаете. 

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, noshtna_ptica каза:

Един час достатъчен ли е за разглеждане ?

В никакъв случай не е достатъчен, дори и да не си вземете аудиогид, а само да препускате по алеите и коридорите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Drandarski каза:

Помощ относно фестивалите, интересува ме имали календар с точните дати на градовете.../месец май/

:unsure:

 

Има тема за фестивалите:

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 часа, noshtna_ptica каза:

Real Alcazar -понеделник 18-19 Free

Един час достатъчен ли е за разглеждане ?

Не. Ние се мотахме 3-4 часа, с много снимки, мотаене, навиране на носа нагоре-надолу. В общи линии му бяхме отделили половин ден, спуснахме се пеша към старата чаршия и Албисин, докрая на деня мотаене там, със завършек на вино и вечеря с поглед към нощна Алхамбра.

 

Наистина не бих разбрала кому е нужно такова препускане на такова място, но вие си решавате :) 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 9 минути , Jenbel каза:

Някой да е бил в Андалусия през април? Колко топло става тогава?

Да :)

Достатъчно :) - цък

Дай сега по-предизвикателен въпрос, ако питаш дали става за плаж - става ;)

 

Връзка към мнение
преди 16 часа, Drandarski каза:

Помощ относно фестивалите, интересува ме имали календар с точните дати на градовете.../месец май/

:unsure:

 

http://www.andalucia.com/festival/monthlyguide-may.htm

 

  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.