Прескочи до съдържание

Билет с несигурни дестинации


Препоръчани мнения

Моля за малко разяснения по следния казус...

Искам да закупя билет, имам ориентировъчни дати, имам и точка на прибиране, но още не съм сигурна за къде точно ще летя на отиване. Малко объркващо звучи, но ще дам пример:

Дати: 05-22 Май

Прибиране: Ню Йорк

На отиване: има вероятност да е Сан Франциско, но това ще разбера месец-два преди самото пътуване

 

Какъв билет е най-удачно да търся в този случай? До сега не съм търсила "refundable" , "open jaw" или подобни и не съм сигурна как да си търся.

Понеже става въпрос за отиване, дали ще е по-добре да си купя редовен билет, а в последствие да си платя глоба за смяна на дестинация?! Как мислите?

 

Връзка към мнение

Аз лично , не съм чувала/чела за опция смяна на дестинация. Единствено смяна на дата при определена тарифа.

 

Относно търсенето - избираш опция мултисити и задаваш съответните отсечки и на кои дати ги искаш

Редактирано от funny
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Просто изчакай да се фиксира дестинацията. 2 месеца преди полета не са малко, за да скачаш на супер скъпи билети, а гарантирам ти, че от гъвкав билет до САЩ ще ти се завие свят от цената :) И да, и аз не съм сигурен че можеш да сменяш дестинация, а не само дата...но и да можеш, таксата и доплащането ще са брутални. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Гледах ценовите правила на Турските авиолинии и там пише, че в зависимост от категорията на билета, може да се направи смяна на дата/маршрут, но Георги е прав, че цената няма е никак симпатична. :)

 

Ето пример: https://p.turkishairlines.com/en-int/any-questions/fare-rules/index.html

 

Междувременно стана ясно, че няма да има нужда от ходене по мъките, а ще търся билети само за източния бряг, т.е. една и съща дестинация за отиване и връщане. 

Връзка към мнение
преди 18 часа, iliana_t каза:

но още не съм сигурна за къде точно ще летя на отиване

Офтопик, ама не се сдържах.

 

Една случка от казармата:

Старшината:

- Редник Х, дай тон за песен!

- За коя песен?

- Ти дай тон, пък ще видим....

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 2 часа, funny каза:

На скоро гледах директни полети Милано - Ню Йорк с Еър Франс за около 330 евро през май.

Ако те интересува , мога да се поразровя

 

Благодаря ти, funny, виждам ги и аз :) Чакам турците с надежда да паднат още малко и атакувам ;) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.