Прескочи до съдържание

Неща, забранени за пренасяне в ръчния багаж


Препоръчани мнения

  • 2 месеца по-късно ...

Ще пътувам с ръчен багаж след 1 септември и се каня да нося ей такива ракийки за подарък.

image.png.7ce015408c35a51d976c5d9e5ee1fff3.png

И се изкушавам да взема 2 опаковки, всяка по 7бр.х 60мл. Общо 840мл.

Правилото до 10бр под 100мл. ли е или независимо от броя но до 1000мл.

Естествено и няма да са вместени в торбичка с определените размери.

Някой със стаж по пренасяне в ръчния багаж на такива неща... 

Връзка към коментар

Правилото е да влязат в пликче 1л. Не че винаги гледат колко е пликчето, ама може и да поискат да ги сложиш в тяхно пликче. Както са малки, поне може да изпиеш което е над нормата 🤪

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Темата ме подсеща - наскоро летях с майка ми, която носи бастун (метален, сгъваем).  Ден преди полета се зачудих дали на Security ще има проблем. В крайна сметка и на двете летища не обърнаха никакво внимание на бастуна.

Връзка към коментар

Ми общо взето няма проблеми с такива неща, докато един ден не ме пуснаха със статив за фотоапарат...

Малко повече време за разправия и за чекиране на багаж не е лоша идея.

Връзка към коментар
преди 4 минути , neuromancer каза:

Ми общо взето няма проблеми с такива неща, докато един ден не ме пуснаха със статив за фотоапарат...

Малко повече време за разправия и за чекиране на багаж не е лоша идея.

Ауууу. Ние винаги летим със статив в ръчния багаж. Не обичам да летя с чекиран и го избягвам обикновено. Последно до Тревизо и на връщане през Бергамо. Никога не е имало проблем. Даже сега децата на връщане от Гардаленд си носеха празни шишета от гранита и имах някакви съмнения, че може и да ги приберат в Бергамо. Кошовете бяха пълни с бутилки, но на тези не обърнаха внимание, а те стърчаха от страничните джобове на раниците.

Връзка към коментар

Ами статива беше минал десетки полети преди това, ама ей на... Случва се.

 

Празни шишета в никакъв случай не са забранени. Не знам за кошовете, може бутилките да са били пълни или ей така за всеки случай.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.