Прескочи до съдържание

Коломбо - Мале - Пукет


Препоръчани мнения

Здравейте и Честита Коледа!

 

Планирам една двумесечна почивка до топлите държави. Датите не са фиксирани. Нагласени са според най-евтините, които съм намерил за отиване и връщане. Ще съм сам, че около мен никой няма или време или възможности. Моля за Вашето мнение и предложения.

 

Вариант 2: http://prntscr.com/hsvkvd

914Е

 

Вариант 3: с КЛМ до сингапур и от там до Коломбо. На връщане от Пукет до Сингапур и с КЛМ до СФ

1012Е

 

В интерес на истината Вариант 1 най-много ми допада, че ще купувам по-малко билети от различни компании.

С багажа ситуацията е странна. Нямам проблем да съм само с един кабинен куфар или раница, но 7кг при Thai AirAsia ми е малко. Реално тук ще тръгна със зимни дрехи + лаптоп + таблет ако до тогава не ми пристигне андроид телефона и като сложим още няколко джиджавки минават 7кг. Да си оставя лаптопа на чекиран багаж е абсурд. Което води до раница + куфар и оскъпяване при полетите.

 

Поздрави,

Димитър

Връзка към мнение

Не се учудвай, ако няма изблик на съвети, просто си си направил домашното добре и е трудно да се нанесат корекции :) Особено имайки предвид гъвкавостта на маршрута, който пак ще трябва да мине задължително през твоето одобрение за дати, часове и т.н. 

 

Просто няколко идеи, които не знам дали си проиграл:

 

- Първоначалната и крайната дестинация да е някой хъб, до който летят всевъзможни лоу костове - Банкок, Сингапур, Куала Лумпур са добри кандидати за това. 

- Open jaw билет, нещо от рода на София - Коломбо, Пукет - София, пробвал ли си? Пък между тях да нагласиш Коломбо-Малдиви-Пукет. 

- Поразгледал ли си подробно датите? Метнах, че Коломбо - Мале с China Southern има и по-евтини дни. 

 

Текущият ти план е такъв, че нито ползваш удобството на хъб, нито удобството на Open jaw. Разбира се, може и това да е най-атрактивната възможност, но трябва да се прегледат и другите. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря за бързият отговор

 

Отиването може и за 200е да стане през софия - дубай - коломбо. Но връщането е повече от 300е в който и вариант да го гледах, което от своя страна става повече от двупосочният ми билет за 500е. А при двупосочен билет няма да си блъскам главата с разнасяне на багаж от самолет на самолет, да си купувам билети от много компании, да чакам по опашки, за да си дам и взема багажа. Разликата трябва да е значителна, за да си заслужава.

 

Проблема с евтините самолети и честото прекачване, е че ще трябва да им плащам за чекиран багаж. Цената няма да се промени кой знае колко много дори може да се качи заради багажа, за да си заслужава времето, което ще изгубя да ги ровя всички или да чакам по летища и да плащам за спане.

 

Има наистина малко по-евтини вътрешни полети. Сведох ги до 868е с включен багаж, но повече дни престой. Ето картинката която се получи: http://prntscr.com/htto3o

 

Поздрави,

Връзка към мнение

Мисля, че цената е ОК, да не кажа че е много добра. Все пак си с багаж, а и това са си доста дълги полети, че и с добавки между различни държави. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Билетите на вътрешните полети сега ли трябва да ги взема или като наближи датата. Не знам цените дали няа да са същите, защото са близки и редовни дестинации или ще се променят?

Връзка към мнение

ние бяхме с много повече от 7кг багаж когато летяхме с Thai Air Asiq, никой не ни тегли раниците които бяха огромни,мисля ,че няма да имаш проблем ,но не мога да гарантирам,че при всички е така,нека и други магеланци изкажат мнение:)

На 28.12.2017 г. в 15:48, saykor каза:

Здравейте и Честита Коледа!

 

Планирам една двумесечна почивка до топлите държави. Датите не са фиксирани. Нагласени са според най-евтините, които съм намерил за отиване и връщане. Ще съм сам, че около мен никой няма или време или възможности. Моля за Вашето мнение и предложения.

 

Вариант 2: http://prntscr.com/hsvkvd

914Е

 

Вариант 3: с КЛМ до сингапур и от там до Коломбо. На връщане от Пукет до Сингапур и с КЛМ до СФ

1012Е

 

В интерес на истината Вариант 1 най-много ми допада, че ще купувам по-малко билети от различни компании.

С багажа ситуацията е странна. Нямам проблем да съм само с един кабинен куфар или раница, но 7кг при Thai AirAsia ми е малко. Реално тук ще тръгна със зимни дрехи + лаптоп + таблет ако до тогава не ми пристигне андроид телефона и като сложим още няколко джиджавки минават 7кг. Да си оставя лаптопа на чекиран багаж е абсурд. Което води до раница + куфар и оскъпяване при полетите.

 

Поздрави,

Димитър


  • Маршрут София, Коломбо, Мале, Пукет, София
  • Фиксирани летища? Не
  • Тип полет Двупосочен
  • Примерни дати и престой 23 Януари 2018 - 14 Март 2018 Не мога по-рано от 18ти Януари.
  • Допустимо ли е прекачване на отделни билети? Да
  • Брой куфари 1
  • Най-добра оферта Вариант 1: http://prntscr.com/htbh4j Ползвам kiwi само за визуализация на пътя. София - Коломбо е с двупосочен билет от KLM за 500Е. Коломбо - Мале с China Eastern за 135Е Мале - Пукет с Thai AirAsia за 141Е + за багаж около 30Е Пукет - Коломбо с Thai AirAsia за 88Е + за багаж около 30Е Общо 924Е 
  • Платежни инструменти карти, пейпал
  • Брой пътуващи 1

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
9 hours ago, matse1 said:

ние бяхме с много повече от 7кг багаж когато летяхме с Thai Air Asiq, никой не ни тегли раниците които бяха огромни,мисля ,че няма да имаш проблем ,но не мога да гарантирам,че при всички е така,нека и други магеланци изкажат мнение:)

 

Дано винаги да е така. Като пътувах тази година Сингапур <-> КЛ също не теглиха, но тогава бях само с една раничка.

В крайна сметка се спира на това за 838е: http://prntscr.com/huk25r

Друг път в Пукет, когато не съм сам.

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.