Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

ЧНГ на всички магеланци!

 

На едни приятели за съжаление не им свърши много добре 2017-та година, защото гейта на летището във Виена е затворил пред носа им и не са ги допуснали да се качат на борда :( Подробно случката е следната:

 

- Имат билет с Бритиш Виена - Маями  Панама сити -Виена.

- 30 минути преди полета отиват на гейта, но той все още е затворен и влизат в магазина срещу гейта

- Без да забележат само на екраните сменят гейта

- 15 минути преди полета забелязват, че гейта е сменен и бегом отиват на новия гейт, но точно в този момент гейта го затварят.

- Зад гейта все още има пътници които се редят на опашка към самолета и имат нужда още около 4-5 минути да се качат на самолета.

- Служителите на гейта твърдо отказват на 8-те пътници пред гейта да ги пуснат

- Самолетът закъснява с 20 минути, защотото трябва да свалят багажа на пътниците с отказан достъп до борда.

- Принудени са да си купят нов билет за 1000 евро на човек, но с много по неудобно разписание.

 

Въпросът ми е:

 

Имат ли някакви права в този случай или да пият една студена вода?

Има ли някакъв вариант да ползват отсечката за връщане от Панама Сити до Виена или щом е билет от Бритиш гори всичко?

Някъде могат ли да проверя състоянието на резервацията или вече вероятно всичко е анулирано?

 

 

  • Харесвам 1
  • Шок 2
Връзка към мнение

Наскоро ми разказаха подобни случаи (не един и два) на същото летище. Сменяли гейтове съвсем тихомълком и хората си изпускали полетите. И дори не ги викали по уредбите.

Съжалявам, че не мога да съм полезна по същество- Но дори само информацията, че това летище е несигурно за връзки, е хубаво да се знае. Ако не беше пуснал темата, съвсем щях да забравя за това.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 minute ago, Еmilia said:

Наскоро ми разказаха подобни случаи (не един и два) на същото летище. Сменяли гейтове съвсем тихомълком и хората си изпускали полетите. И дори не ги викали по уредбите.

Съжалявам, че не мога да съм полезна по същество- Но дори само информацията, че това летище е несигурно за връзки, е хубаво да се знае. Ако не беше пуснал темата, съвсем щях да забравя за това.

Щях да забравя, че в този случай също не са ги викали пътниците по уредбата. Явно това си е запазен номер за летището във Виена или някой наземен оператор :(

Лятото една група магеланци по подобен начин си изпуснаха полета от Москва до Иркутск, но на тях не им свалиха багажа и си го получиха чак след 1 месец...Те не получиха никакво обезщетение...

  • Харесвам 1
  • Шок 2
Връзка към мнение

Честно казано, не мисля, че имат някакъв шанс. В системите ще се водят като "неявили се" и съответно всички отсечки след това горят. Единствения вариант е да се пусне някакво оплакване, в което се обяснява подробно случая, но едва ли и това ще има някакъв ефект...

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Topfly каза:

30 минути преди полета отиват на гейта, но той все още е затворен и влизат в магазина срещу гейта

Добре де, дори само тази информация не ги ли е накарала да се усъмнят?

А за влизането в магазина ... историята познава много подобни случаи.

За съжаление и аз мисля, че ще пият студена вода, но не пречи веднага да се жалват на Бритиш.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На самия гейт нали пише кой полет излита от него? След като е сменен би трябвало да пише нещо друго. Липса на опашка от хора на гейта 30 мин преди излитане също е сериозна индикация, че нещо не е наред. При всички случаи не бих си влизал спокойно в магазина толкова малко време преди полета.

Доколкото имам опит, щом прекратят бординга в системата, това значи край. Евентуално защо не са ги търсили по уредбата, чия е вината и дали може да променят полета с друг може да се дискутира, но на този полет няма да се качат.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
1 minute ago, Mary said:

Добре де, дори само тази информация не ги ли е накарала да се усъмнят?

А за влизането в магазина ... историята познава много подобни случаи.

За съжаление и аз мисля, че ще пият студена вода, но не пречи веднага да се жалват на Бритиш.

 

В какво точно да се усъмнят? Да закъснява самолет е нормално, а те се намират пред гейта който е написан на монитора и го наблюдават визуално. Просто не са забелязали, че 1-2 минути след като са влезли в магазина на големите монитори са сменили гейта без да го съобщат по уредбата. Според мен не е нормално и коректно да очакват от хората когато вече има изписан гейт постоянно да гледат мониторите. Не казвай, че не си имала случай да прекараш 10-15 минути на летището без да гледаш мониторите. Когато човек си види на монитора гейта и отиде при него се успокоява, че всичко е ок.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Topfly каза:

В какво точно да се усъмнят? Да закъснява самолет е нормално, а те се намират пред гейта който е написан на монитора и го наблюдават визуално. Просто не са забелязали, че 1-2 минути след като са влезли в магазина на големите монитори са сменили гейта без да го съобщат по уредбата. Според мен не е нормално и коректно да очакват от хората когато вече има изписан гейт постоянно да гледат мониторите. Не казвай, че не си имала случай да прекараш 10-15 минути на летището без да гледаш мониторите. Когато човек си види на монитора гейта и отиде при него се успокоява, че всичко е ок.

От написаното не става ясно, че полета е закъснявал, затова ми е странно.

Ами случаи всякакви съм имала, но отивайки на гейта 30 минути преди полета и виждайки, че е затворен - вече е огромен сигнал за повишено внимание.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Just now, neuromancer said:

На самия гейт нали пише кой полет излита от него? След като е сменен би трябвало да пише нещо друго. Липса на опашка от хора на гейта 30 мин преди излитане също е сериозна индикация, че нещо не е наред. При всички случаи не бих си влизал спокойно в магазина толкова малко време преди полета.

Доколкото имам опит, щом прекратят бординга в системата, това значи край. Евентуално защо не са ги търсили по уредбата, чия е вината и дали може да променят полета с друг може да се дискутира, но на този полет няма да се качат.

Хора пред гейта е имало 30 минути преди полета по простата причина, че от там е било изписано че тръгва самолета. На самият гейт не знам дали е имало надпис, но аз съм имал случай на гейта чак тогава да изпишат дестинацията, когато почва бординга. Ако бяха съобщили по уредбата, че сменят гейта, вероятно всички чакащи хора щяха да тръгнат на веднъж и да забележат, че нещо става. В случая хората вероятно постепенно са разбирали, че е сменен гейта и един по един са се изнизвали към новия гейт.

Връзка към мнение
1 minute ago, Mary said:

От написаното не става ясно, че полета е закъснявал, затова ми е странно.

Ами случаи всякакви съм имала, но отивайки на гейта 30 минути преди полета и виждайки, че е затворен - вече е огромен сигнал за повишено внимание.

Ако отидеш на гейта 30 минути преди полета и той е затворен, а пътниците са там в 99% от случаите това означава, че има закъснение, а не че гейтът ще бъде сменен. Ако в такъв момент сменят гейта и оставят на пътниците само 10-15 минути да затварянето на новия гейт е нормално да съобщият тази информация по уредбата.

Връзка към мнение
преди 11 минути , Topfly каза:

 Ако бяха съобщили по уредбата

Може би малко страничен въпрос, ама вие успявате ли да чуете(разберете) всички съобщения, които вървят по уредбата на едно летище? :unsure: 
Щото аз много често не им разбирам какво казват и затова основно разчитам на информацията по таблата. 

 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
Just now, Фил said:

Може би малко страничен въпрос, ама вие успявате ли да чуете(разберете) всички съобщения, които вървят по уредбата на едно летище? :unsure: 
Щото аз много често не им разбирам какво казват и затова основно разчитам на информацията по таблата. 

 

Дори и да не разбереш какво казват това е причина да погледнеш таблото и да видиш засягали те или не. В Лаос имах случай да ни викат по уредбата поради някаква формалност, но нищо не разбирахме, защото имената ни изобщо не приличаха на това което изговарят :) След десетият неуспешен опит да ни викнат тръгнаха от пътник на пътник да питат и ни намериха, но бяхме около 30 пътници в един ATR.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Винаги се възхищавам на спокойствието на хора, които пазаруват или пушат цигари в последния възможен момент. Без никакво притеснение ги зарязвам и си чакам ако ще и два часа сам на гейта. :)

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

На английските летища обявяват гейта 40-50 минути преди полет,и като идеш там веднага почва бординг.Може би е нарочно да задържат хората във фришопа.

На английските летища гейтът се обявява точно 30 минути преди обявения час за полет. Мисля че подобно предположение е силно невероятно. Грешката си е на хората, според мен. Много неприятно, но всички сме правили грешки... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.