Прескочи до съдържание

Андреа, Teatro del Silenzio и голямото ми желание да ги видя заедно


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Великият тенор се ражда в едно мъничко, забутано,  тосканско селце. И ако не беше свързано с Андреа, щеше да си остане все така мъничко и забутано. Днес селцето  Лаятико  / Lajatico/ има 1500 жители и се радва на световна известност.

Бочели е роден там през 1958 година, още от малък имал проблеми с очите. Някъде пишеше, че е претърпял 20 операции. На 12 годишна възраст ослепява окончателно, след силен удар с топка, по време на футболен мач. Детето било изключително музикално - на 6 години вече свири на  пиано. Малко по-късно се научава да свири на флейта, саксофон, тромпет, тромбон, арфа, китара и барабани. Нооо, съкровената мечта на малкото момче била да пее. Когато е на 14 години, печели песенно състезание с изпълнение на „O sole mio“. След завършването н средното си образование е приет и завършва юридическия факултет на Университета в Пиза. По време на следването си пее в пиано барове,за да се издържа.

След дипломирането си като юрист,  си работи една година като съдебен адвокат.

Забелязват го от звукозаписна компания и му предлагата договор. Това е началото на певческата му кариера. Когато Павароти чува негов запис, вижда необикновената сила  на таланта му и , както казват италианците - става негов "кръстник".

Та, да си дойдем на думата.- Защо казвам всичко това:

През 2006 година, Андреа предлага на общината в родното си място, в прекрасните поля на Тоскана да бъде създаден "Teatro del silenzio". Който ще бъде тих през цялата година, с изключение на един летен ден, когато там ще има концерт, изнесен от самия Бочели+поканени от него световно известни други изпълнители.

 

210px-Teatrodelsilenzio.jpg.9c2f09aa4101c1405c2c1e9fd5d375c0.jpg5a4cc077d2e44_.jpg.2d0a69521ed2d2f17f75cf07a82bbc70.jpg

 

2309.jpg.1e614931a6cf99e6d7ec2b35f8a1a96f.jpg

1344539755_teatr-molchaniya-1.jpg.077030fcf79c6bf6eb851110c232ce24.jpg

Bocelli-layatiko.jpg.41ed602c2013260a975755b5e5252e35.jpg

Bocelli-layatiko-2.jpg.3ad0f3b382cbec7b0e35ee38eb809d56.jpg

 

На тази сцена е заснет следващият клип - един от най-известните дуети в света - Бочели и Сара Брайтман:

 

https://www.vbox7.com/play:fd34de44

 

Първоначално местата в този театър са били 5000, днес, 12 години по-късно те са 10000. Няколко години поред гледам, чета, каня се и все не сколасвам да го организирам.

Тази година ще има два концерта - на 28 и 30 юли.

За 28 вече няма билети, за 30 се намират.

Ето, тук:

 

http://www.vivaticket.it/index.php?nvpg[sell]&cmd=tabellaPrezzi&pcode=6507524&tcode=vt0000632

 

Пак почетох из Трипадвайзор - повечето ходили на тези  концерти са доволни от концерта и недоволни от организацията.

От няколко дни ровичкам из нета, мноооого ми се ходи.:(

Та, въпросът ми е - някой бил ли е на това място? Или има информация по въпроса, моля, да сподели!

П.П. Докато ровех, намерих 5-дневен тур във фермата на Бочели, където живеят брат му Антонио и майка му, и развиват винен агротуризъм.

Например, ето, в този сайт има такова предложение.И понеже никъде няма цена, написах мейл със запитване.

Можете ли да предположите, каква е цената?

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, christuff каза:

Заглавието малко ме стресна да не би да става въпрос за фолк певицата.    :)

Моля, извинете моето невежество.:O

Тази, дори не съм я чувала.:O

Редактирано от AlexandraKo
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 24 минути , AlexandraKo каза:

мноооого ми се ходи

Не само на теб! :)

И на мен ми се ходи, но силно вероятно е тази година да пропусна, че доста сгъстих лятната програма, а когато съвсем стане ясна, то няма да има билети...

 

преди 26 минути , AlexandraKo каза:

Можете ли да предположите, каква е цената?

Висока предполагам. Руските екскурзоводи не се шегуват с цените. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://www.italialiving.com/wp-content/uploads/2016/02/Bocelli-Farmhouse-Daily-Tours-2016.pdf

ехааа, доста соленко

 

билетите тук са с една идея по-евтинки :)

https://www.prontoticket.it/biglietti-concerti/andrea-bocelli/pisa/lun30luglio2018/

Редактирано от Jane*
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Jane* каза:

Хехе, онова, соленкото, рускинята ми го съобщи кръгличко 10 000:rtfm:

Аз питам - каква валута?

Тя вика - " в евро, разбира се". И аз се опулих окончателно.

Благодаря за сайта за билети.

 

  • Шок 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.