Прескочи до съдържание

Пътешествие през Европа - от Лондон до София


Raybeez

Препоръчани мнения

Здравейте магеланци,

 

За много години на всички! Нека първо ви пожелая здраве, щастие, много пътувания и още повече усмивки.

 

Обръщам се към вас с молба за съвети и идеи относно едно евентуално пътуване.

Очертава се възможност в началото на юли да летим до Лондон със съпругата ми, където да прекараме няколко дни на гости на приятели, а после да вземем колата им, която да докараме до София, като по път да си направим и едно малко европейско пътешествие.

 

Засега грубият ни план е следния по дни след Лондон:

 

1. Тръгване от Лондон до Портсмут, където да хванем нощен ферибот до St. Malo.

2. Сутрешна разходка в St. Malo и Mont-Saint Michel, спане в региона

3. Тръгване от Mont-Saint Michel и пътуване до Giverny, където да разгледаме градините на Моне - евентуално спане в района или продължаване с пътя.

4. Спане в района на Щутгард и продължаване по пътя

5. Езерото Блед и спане в района

6. Любляна и спане в града.

7 Финален етап Любляна - София

 

Това е много грубият ни план, като съм отворен за предложения за интересни места, които можем да посетим или някакво разумно отклонение. По-скоро предпочитаме да избягваме големи градове, заради трафик и задръствания затова мислим да подминаваме градове като Париж и Мюнхен.

 

Чудя се дали в третия ден да имаме нощувка в района на Giverny или да се пробваме и допълнително да шофираме до Reims или някое друго населено място, където да спим и да си починем, но да подминем Париж.

 

Засега е това от мен :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не заобикаляйте Алпите и Швейцария! Там има страхотни планиски пътища. Може да се забавите 1-2 дни, но ще видите страхотни гледки.

Връзка към мнение
преди 3 часа, Raybeez каза:

Здравейте магеланци,

 

За много години на всички! Нека първо ви пожелая здраве, щастие, много пътувания и още повече усмивки.

 

Обръщам се към вас с молба за съвети и идеи относно едно евентуално пътуване.

Очертава се възможност в началото на юли да летим до Лондон със съпругата ми, където да прекараме няколко дни на гости на приятели, а после да вземем колата им, която да докараме до София, като по път да си направим и едно малко европейско пътешествие.

 

Засега грубият ни план е следния по дни след Лондон:

 

1. Тръгване от Лондон до Портсмут, където да хванем нощен ферибот до St. Malo.

2. Сутрешна разходка в St. Malo и Mont-Saint Michel, спане в региона

3. Тръгване от Mont-Saint Michel и пътуване до Giverny, където да разгледаме градините на Моне - евентуално спане в района или продължаване с пътя.

4. Спане в района на Щутгард и продължаване по пътя

5. Езерото Блед и спане в района

6. Любляна и спане в града.

7 Финален етап Любляна - София

 

Това е много грубият ни план, като съм отворен за предложения за интересни места, които можем да посетим или някакво разумно отклонение. По-скоро предпочитаме да избягваме големи градове, заради трафик и задръствания затова мислим да подминаваме градове като Париж и Мюнхен.

Чудя се дали в третия ден да имаме нощувка в района на Giverny или да се пробваме и допълнително да шофираме до Reims или някое друго населено място, където да спим и да си починем, но да подминем Париж.

 

Засега е това от мен :)

Здравей и за много години!

Ако дадеш малко повече подробности относно това пътуване,мога да се опитам да дам няколко съвета.

Няколко неща искам да попитам първо:

1.Монт-Сен-Мишел ли е основната цел във Франция?

2.Спане в района на Щутгарт,а защо не в Улм? Близко е а и Щутгарт не е малък град.Катедралата в Улм/ако не сте я посещавали/ и качването и на върха е нещо което ще помниш цял живот.

3.Спане около Блед и след това спане в Любляна-това според мене е напълно излишно.Блед е на 60 километра от столицата на Словения-разстояние,което се изминава за 30-40 минути по магистралата.Колкото и да сте уморени все ще имаш сили за 30 минутно шофиране.Спестената нощувка я използвайте някъде по трасето.Любляна ако не се качвате на крепостта а се разходите само из старият град отнема максимум половин ден даже с почивка за хапване/особено е вкусна храната на пазара до катедралата-там се хранят и местните/.

4.Австрия-нищо!!! Означава ли това,че ще я минеш транзит? Не искаш ли да посетиш Халщат?

5.Пътят ти е през Словения/винетка/ и Хърватска/скъпи магистрали/,а защо не през Унгария?

6.Ако все пак запазиш варианта през Хърватска може да направиш кратка отбивка до Джаково/според мен си заслужава/

 

Дай малко насоки и ще пиша по-подробно.

Връзка към мнение

Привет,

мерси за включването :)

 

Ще отговоря,  но сигурно малко разбъркано, че пиша от таблет.

1. Мон сен мишел е една от детските мечти на жена ми, както и посещението на Градините на Моне в Живерни, затова и тези неща са абсолютно задължителни.

2. Щутгарт ми беше по-скоро някаква ориентировъчна точка за спане, но след пускането на темата и предишните коментари, решихме че ще се отправим към Нойшвайнщайн и ще минем през Швейцария, та сигурно ще спим някъде в района на Мюлуз.

3. За Блед - просто искаме да прекараме повече време там, а аз съм и фотоентусиаст и ще искам да щракна и няколко снимки, а в Любляна съпругата иска да прекараме повече време, защото ѝ е много любимо място

4. И 5. В Австрия и Унгария сме били няколко пъти, а сега идеята ни беше по-скоро да посетим конкретно двете неща във Франция, които иначе не се знае кога бихме се организирали, както и Словения конкретно.

Имахме идеи и да минем през Южна Франция и Италия например, но това е нещо, което бихме направили друг път и примерно с кола под наем.

6. Ако имам сили и възможност ще посетим Джаково :)

 

Насоките, които да дам... не знам точно. Май това пътуване го разглеждаме като една възможност да обиколим няколко забрлежителности, които иначе биха ни били трудни, далечни и т.н. при нашите пътувания. Малко като онези малки късчета, които ти остават като пропуснати и ги чувстваш, че си бил доста наблизо, но все пак не си имал възможност да видиш. Както е именно Мон Сен Мишел или би бил Нойшвайнщайн. :)

 

мерси много :)

Извинявам се, ако и а някакви грешки, но както споменах - пиша от айпада и не е адски удобно :)

 

едит: живял съм в Страсбург и познавам района, затова там не търся нищо като предложения, общо взето в това пътуване няма да му обръщаме внимание.

Редактирано от Raybeez
Връзка към мнение

Не съм пътувала с кола из Швейцария, но ако не се лъжа, винетките там са целогодишни и никак не са евтини (ако ще си говорим за винетки и тол-таксите на Хърватска) ;) 

 

Ние спахме в едно градче, точно срещу Ст. Мало, Dinard, много приятно място.

Блед определено си струва, особено ако уцелите хубаво време.

Преди това, пътьом спрете  в Залцбург поне :) 

 

Ох, много може да се пише, а как може да си направите пътуването вместо 5-6 дни да станат 14, ей така леко и небрежно... такива пътувания винаги са били страхотна емоция.

 

Връзка към мнение
3 minutes ago, Lyubina said:

Не съм пътувала с кола из Швейцария, но ако не се лъжа, винетките там са целогодишни и никак не са евтини (ако ще си говорим за винетки и тол-таксите на Хърватска)

 

40 франка или около 35 евро е годишната винетка за Швейцария.

За Алпите и с кола аз бих препоръчал Stelvio pass. Намира се на границата между Швейцария, Австрия и Италия в Италия.

 

557d91ede626f8c3f811e09e4a9d85e0--mazda-

 

В Австрия бих минал и през Grossglockner

 

grossglockner-mit-der-hochalpenstrasse.j

 

csm_Grossglockner_Hochalpenstrasse__12__

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Цитат

40 франка или около 35 евро е годишната винетка за Швейцария.

Ха, благодаря много за информацията, включвам го в плановете за следващо пътуване.

 

Ако имах достатъчно свободно време и аз бих минала от там :) 

 

Редактирано от Lyubina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Швейцарската винетка е за магистралите. Но ако не сте мноого лежерни сигурно ще ви трябва.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.