Прескочи до съдържание

кола под наем в Испания / Португалия


Препоръчани мнения

Здравейте магеланци. Честита нова 2018 на всички! Нека да ни донесе още повече интересни пътувания и безброй приятни емоции! 

 

Така, сега на въпроса. Възнамерявам да наема кола от Мадрид, с която да пътувам до Лисабон. Спрял съм се на Centauro и бих се зарадвал на всяка допълнителна информация за тази фирма. В сайта им са посочени по три оферти, в най- високата от които е изрично упоменато, че е с пълно каско без самоучастие и не се налага оставяне на депозит от 1200 евро. Съответно тя е с, около 110 евро по- скъпа от другите. Това, което ме тормози е, дали мога да очаквам, въпреки факта, че съм приел най - високата цена с всички изброени екстри, та дали мога да очаквам някакви изненади със застраховките и депозита. Другото е твърде странната им политика за коли наети от Мадрид и Барселона, а именно, че за тези коли има ограничения в пробега : 

 

LIMITED MILEAGE: For rentals where the vehicle is handed over in Madrid or Barcelona, the customer must pay €0.15 for each kilometer exceeding the following set limits based on the number of hire days: 400 kilometers per day for 1-3 day rentals; 300 kilometers per day for 4-6 day rentals; 150 kilometers per day for 7-20 day rentals; and 100 kilometers per day for rentals of 21 days or more. 

 

Вие, как го разбирате това? Общ пробег на база дни или фиксиран пробег за ден? Аз ще я наемам за пет дни, 1500 км общо или по 300 на ден? 

И не на последно място, как стоят нещата с португалските винетки,че нещо не ми стана ясно. Ако си наема транспондер Via Verde , който се предлага от фирмата , как ще си платя таксите? При връщане на колата или пък ще си ги удържат директно от картата или? 

 

Благодаря на всички отзовали се! 

Връзка към мнение

Не виждам каква разлика има между  300км/ден или 1500км общо за 5 дни, след като ще я върнеш на 5ия ден. Никой няма да ти засича колко км си изминал на ден. Можеш да минеш всичите 1500км за 1 ден, ако искаш.

Така или иначе тези 1500км ще ти заминат само до Лисабон и обратно. Ако смятате да се отибвате тук-там и да карате в и около Лисабон няма да стигнат и ще плащаш по 15 цента/км, просто въпрос на сметки.

Има много фирми с ограничен километраж, не е само тази.

 

Връзка към мнение
преди 23 минути , Alexander каза:

Не виждам каква разлика има между  300км/ден или 1500км общо за 5 дни, след като ще я върнеш на 5ия ден. Никой няма да ти засича колко км си изминал на ден. Можеш да минеш всичите 1500км за 1 ден, ако искаш.

 

Вероятно си прав и може би само спекулирам, но не е съвсем изключено да има някакъв вграден в колата чип за GPS-проследяване, с помощта на който да могат да направят засечка.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

мисля, че @eloena /дано не бъркам/ беше споделила горчив опит от такова ограничаване на километража в този район,  не бяха разбрали правилно двусмислената формулировка и се е наложило да доплащат за километри

Връзка към мнение

Всички коли под наем имат GPS предавател, бъдете сигурни в това. Така че наистина трябва да се внимава с трактовката. За да ти е мирна главата, най-добре резервий от фирма с неограничени километри. В Испания и Португалия има такива фирми.

Редактирано от vorbis
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От Мадрид взехме от Autoclick, но само за Испания, не съм проверявала за друга държава...Платихме пълната застраховка, около 330 евро депозит имаше, в застраховката не влизаше запалката и нещо по ходовата част, карах кола на 2000 км, без ограничение на изминатите километри,някакво промо имаше за безплатен интернет през цялото време(бисквитка)  и изобщо бяхме много доволни - хем никакви проблеми, хем евтино, хем постоянно с интернет 8 човека(и от другата кола), когато сме всички заедно....

Връзка към мнение

Tрактовката за ограничените километри разбрах наистина по трудния начин. За 5 дни - 300 км. на ден - 1500 км. общо.

преди 15 часа, Златин каза:

И не на последно място, как стоят нещата с португалските винетки,че нещо не ми стана ясно. Ако си наема транспондер Via Verde , който се предлага от фирмата , как ще си платя таксите? При връщане на колата или пък ще си ги удържат директно от картата или? 

Такова устройство не сме наемали. Мислехме да си купим някаква винетка от границата за тези пътища, които нямат гишета за плащане, а само камери, но така и не разбрахме кога влязохме в Португалия, бяхме в крайна лява лента и пропуснахме мястото за закупуване. После търсихме по бензиностанции, но никъде не неамерихме. Една жена в туристически център, която попитахме, ни посъветва да караме така и да не си казваме на фирмата за коли под наем. Действително, нямаше последствия.

Връзка към мнение
преди 10 минути , Ивайла каза:

Via Verde - след около седмица дърпат сумата от картата

На мен ми ги дръпнаха веднага т.е при връщането на колата.

Два пъти все при Sixt.

Аз кола с ограничени километри не бих взел (разбира се ако имам избор)

Връзка към мнение
преди 22 часа, Ивайла каза:

От Мадрид взехме от Autoclick, но само за Испания, не съм проверявала за друга държава...Платихме пълната застраховка, около 330 евро депозит имаше, в застраховката не влизаше запалката и нещо по ходовата част, карах кола на 2000 км, без ограничение на изминатите километри,някакво промо имаше за безплатен интернет през цялото време(бисквитка)  и изобщо бяхме много доволни - хем никакви проблеми, хем евтино, хем постоянно с интернет 8 човека(и от другата кола), когато сме всички заедно....

Нещата отиват към посочената от теб фирма, благодаря за което. Имат опция за пресичане на граница, срещу 30 евро разбира се, но пак е добре, а най- важното е, че с пълната застраховка няма ограничение на пробега. Обаче, защо са ви взели 330 евро депозит, след като в сайта им пише, че депозита при закупуване на пълна застраховка е 50 евро плюс някакви пари за горивото в резервоара. Вие превоз от летището ли ползвахте или сами се придвижихте до офиса, че гледам, че е на малко кофти място. 

преди 9 часа, eloena каза:

Tрактовката за ограничените километри разбрах наистина по трудния начин. За 5 дни - 300 км. на ден - 1500 км. общо.

Такова устройство не сме наемали. Мислехме да си купим някаква винетка от границата за тези пътища, които нямат гишета за плащане, а само камери, но така и не разбрахме кога влязохме в Португалия, бяхме в крайна лява лента и пропуснахме мястото за закупуване. После търсихме по бензиностанции, но никъде не неамерихме. Една жена в туристически център, която попитахме, ни посъветва да караме така и да не си казваме на фирмата за коли под наем. Действително, нямаше последствия.

Това с километрите с Centauro ли стана или с някоя друга фирма,от любопитство, защото при тези условия явно няма да са те. При 300 км на ден излизат крайно неизгодно. Като гледам, че разстоянието до Лисабон е има- няма 650 км, това са си едни 45-50 евро в посока само за екстра километрите. 

Връзка към мнение

Понеже заговорихме за врътките относно километрите, които ползват фирмите, да споделя, че веднъж за малко да се натреса на пачи яйца. 


Резервирах си кола с неограничен пробег от една фирма, чието име вече съм забравил. Като взех да чета подробно условията им в договора, видях, че километрите наистина са неограничени, но при достигане на 2000 км (по спомен), трябвало да се закара колата в техен офис за технически преглед. А за всеки превишен километър над 2000, имаха такса.

 

Естествено, прочитайки тези условия, резервацията беше отменена.

Връзка към мнение

Не помня защо беше такъв депозита, но нямахме никакъв проблем - веднага освободиха парите. Провериха горивото и нищо друго. За тази фирма знам от магеланцеш във форума, били са с пълна застраховка и не са имали проблеми. След мен още един магеланец им ползва услугите и след това ми писа , че всичко е минало перфектно, даже са им дали кола на 25 км, още с лепенките... За трансфера - при резервацията си пишеш номера на полета и ти пращат шатъл, после  пак с шатъл те връщат. В резервацията има указания къде спира шатъла. Преди да резервирам оттам бях изчела много коментари в Tripadviser - всички негативни бяха от хора без пълна застраховка, всички позитивни - от хора с пълна застраховка. Единственото, което е въпрос на късмет - колко време ще чакате шатъла. При нас дойде веднага, но има хора, които бяха чакали и 50 минути.

Връзка към мнение
преди 58 минути , Златин каза:

Това с километрите с Centauro ли стана или с някоя друга фирма,от любопитство, защото при тези условия явно няма да са те. При 300 км на ден излизат крайно неизгодно. Като гледам, че разстоянието до Лисабон е има- няма 650 км, това са си едни 45-50 евро в посока само за екстра километрите. 

Според мен не следят километража всеки ден, а общо, т.е 5 дена - 1500 км общо. Не би трябвало да е проблем да минете половината първия ден и половината последния. Лошия опит цитиран по-горе беше за друго. За по-малко време дават повече км на ден, примерно до 2 дена по 500, и бяха решили, че се натрупват, т.е първите 2 по 500, другите по 300, а то се оказа, че е просто 5 по 500.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Златин каза:

Нещата отиват към посочената от теб фирма, благодаря за което. Имат опция за пресичане на граница, срещу 30 евро разбира се, но пак е добре, а най- важното е, че с пълната застраховка няма ограничение на пробега. Обаче, защо са ви взели 330 евро депозит, след като в сайта им пише, че депозита при закупуване на пълна застраховка е 50 евро плюс някакви пари за горивото в резервоара. Вие превоз от летището ли ползвахте или сами се придвижихте до офиса, че гледам, че е на малко кофти място. 

Това с километрите с Centauro ли стана или с някоя друга фирма,от любопитство, защото при тези условия явно няма да са те. При 300 км на ден излизат крайно неизгодно. Като гледам, че разстоянието до Лисабон е има- няма 650 км, това са си едни 45-50 евро в посока само за екстра километрите. 

Същата. Но в нейна защита ще кажа, че наемът на колата за 14 дни беше 3.84 евро. Е, и 90 евро за пресичане на границата (води се застраховка). И още 140 за това, че я върнахме в Малага, вместо в Мадрид. После взеха 160 евро за 1000 км. отгоре. И да, имаше дни, в които сме минавали по 700-800 км., в други 0 км.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.