Прескочи до съдържание

Характеристики на основните типове настаняване


Meidj

Препоръчани мнения

Каква е разликата между хотел и хостел? И въобще какви са основните характеристики на основните типове настаняване? 

 

Примерно по първия въпрос попаднах на това обяснение, което ми звучи меко казано нелепо. 

 

В шаблона за хотелски ревюта във форума пък нашият любезен Основател е посочил следните основни видове настаняване:

- Хотел

- Апартамент под наем

- Стая в апартамент

- Къща за гости (B&В)

- Хостел

 

Въпросът ми е продиктуван и от това, че тръгнах да пиша ревю за едно място, описано официално като пансион, но се оказа, че не съм сигурен към коя от изброените категории трябва да го приспадна. В процеса на чудене в съзнанието ми изплуваха и други такива чуденки за места от неясен тип. Та вероятно трябва да има някакви общоприети белези, по които да се различава единият тип настаняване от другия (с неминуемите изключения, разбира се), м ? 

Редактирано от Meidj
Връзка към мнение

Преливат се едно в друго и е трудно да се направи твърда класификация. Както при авиокомпаниите в днешно време няма твърдо лоу кост и не лоу кост, но криво ляво гледаме да ги разделим :)

 

Та съвсем накратко:

 

Хостел: много легла в една стая, общи санитарни възли, обща кухня, като цяло млади хора от целия свят и т.н. Има и изключения, доста от хостелите предлагат индивидуални стаи с индивидуални санитарни възли...

 

Хотел: стая, обикновено с 2 или 3 легла с индивидуална баня и тоалетна. Рецепция, почистване от камериерка и т.н.

 

Апартамент: ми...апартамент :) Няколко стаи, налична кухня, като цяло редуцирано обслужване и почистване и т.н. 

 

Стая в апартамент: важи основно за airbnb и клоновете им. Имаш си собствена стая, но вероятно споделяш баня/кухня или със собствениците или с други като теб. 

 

Къща за гости: тук се включват, B&B, семеен хотел, пансион, всичките тип "къща с хазяйка". Условията може много да варират, но основна характерна черта според мен, е че е предимно за малко хора, да речем има 5-6 или 10 стаи цялото нещо. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.