Прескочи до съдържание

ВИЕНА


rdd

Препоръчани мнения

Както вече всички варненци са разбрали, има полет Варна-Виена и обратно и за по 38 лева билета в посока. Отдавна си мечтая да видя този град, и още повече, че няма да съм ограничена с точни дати или събития.  И въпроса е следния: Кои месеци от годината са най-подходящи да се посети Виена?

Връзка към мнение

Аз като посетила Виена за Коледа, съм решила за себе си, че най-подходящия сезон за този чуден град е пролетта. И съм си намислила, че искам да отида във Виена през април, май или юни, когато всичко е зелено, а градините на Шонбрюн и Белведере ще бъдат приказни.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз съм била през май, юли и август.

През летните месеци повече ми хареса.

Май е принципно с неустойчиво време и може да е топло, може и да вали, духа и т.н.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Зимата е много студено там, бяхме декември и беше много красиво, но скандално студено. Препоръчвам пролет, лято, есен за ходене, но не и зима. :)

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Току-що прочетох в една публикация, че полетите на Уиз от Варна до Виена започват от началото на месец май, следователно за април не става. Ако аз избирам дати, ще избера по най-ниската цена.  

Връзка към мнение
преди 15 минути , Jenbel каза:

Току-що прочетох в една публикация, че полетите на Уиз от Варна до Виена започват от началото на месец май, следователно за април не става. Ако аз избирам дати, ще избера по най-ниската цена.  

Не съжалявай, през април, точно около Великден, беше като Коледа - с много сняг и неприятно време.

През август съм попадал на страшна жега, чак не се траеше на открито.

Ако имаш добро настроение, ще ти хареса във всеки сезон - градът е невероятен и се грижи да привлича туристи във всички сезони!

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение

Аз съм била във Виена през всички сезони и винаги ми е харесвала. Разбира се, трябва да се отчете, че през всеки сезон си има особености. Зимата си е студено, но пак си зависи от годината, от това какво искаш да правиш и колко понасяш на студ.

Според мен като за първо посещение май-юни е най-удачно. Много цветя и зеленина, пролетно настроение, времето вече не е студено, но не е и супер горещо.

И разбира се, трябва да отидеш с много настроение там.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Била съм през юли във Виена и времето беше отлично - нито много горещо, нито студено. Вечер и дори нощем беше приятно да се разхожда човек, само много рано сутрин си беше за връхни дрехи. Много зеленина, цъфнали рози в градската градина и много цветя и в градините на Шьонбрун. :)

Връзка към мнение

В края на май градините на Шонбрун още не са засадени напълно.Вероятно юни е най - добър за дълги разходки без призляване от слънце.

На 1/9/2018 в 14:01, Mary каза:

Май е принципно с неустойчиво време и може да е топло, може и да вали, духа и т.н.

Наистина времето е неустойчиво.Винаги може да му скимне и да си повали.

Виена не зависи от климатичното време, а от вашия дух.

На 1/9/2018 в 13:29, rdd каза:

 има полет Варна-Виена и обратно и за по 38 лева билета в посока.

Така ви завиждам за тези цени, че ми иде да се изгризкам:angry:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Виена е прекрасна, ако имаш отношение към нея. Била съм там основно през пролетните месеци и ранно лято. Май месец такъв дъжд ни валя три дни.... и си беше студено. Но пак се забавлявахме. По друго време, пак през май изгоряхме .... от ходене по улиците. ;) 

Това е град, в който винаги се връщам с удоволствие независимо от климатичните условия.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Била съм в началото на май, беше много хубаво времето, но цветята още не бяха по местата си. Края на май е може би по- удачно, ако човек иска да види градини и цветя. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също съм била в началото на май - уцелихме някакъв супер студ 2-3 градуса (в квартирата се беше включило парното!), още не се беше раззеленило, но за мен си беше супер. Може би в края на май, началото на юни ще е най-вълшебно?!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.