Прескочи до съдържание

За 2-3 дни до Болоня и Музеите на Ферари и Ламборджини


Z20let

Препоръчани мнения

Здравейте, нов съм тук и моля за помощ. Голям фен съм на Ферари и искам да отида да разгледам музеите пистата, да направя тест драйв и и всичко възможно свързано с марката. Затова искаме с жена ми да отидем за 2-3 дни до Болоня, от където да може да се придвижим до съответните места в Маранело и Модена. Не съм ходил в Италия до сега затова имам много въпроси:

1. Смятаме да пътуваме със самолет до Болоня и от там да се оправяме с обществен транспорт, затова ако може да помогнете с хотел в Болоня, както и с цени и разписания на влакове би било много полезно. Мислим единия от дните са отделим за Болоня, а другия изцяло за пътуване до Модена и Маранело, за да видим музеите.Дали един ден би стигнал за пътуване от Болоня до Модена и Маранело с влак и  да разгледаме хубаво и да се приберем обратно с влак?

2.  Знам, че на самата писта тест драйв-а е доста скъп, но съм чувал че имало в околностите други фирми, които предлагат тест драйв по пътищата наоколо на по - добра цена. 

3. Знаете ли хубави места за хапване, в Болоня, Модена или Маранело?

4. Как е най - добре да се пътува от летището до центъра, с автобус или такси? 

5. За какво трябва да внимаваме там? От какво да се пазим? 

Ами май е това за сега. Благодаря предварително на всички отзовали се. 

Връзка към мнение

Не съм аз човекът, който ще пише за пистите, но на метри от изхода на летището  ще ви посрещне модел на Ферари.То не е никак далеч от града.На входа му спира градски автобус.Цените и разписанията за влаковете на сайта на trenitalia.

Туристическият център е вдясно от фонтана в центъра.Вдясно, когато си застанал с гръб към катедралата.От дясно на нея, в уличката има прекрасен сладолед.Вляво от нея е улицата, която ще ви отведе до старите сгради на университета на Болоня.Много са близо.

Пазете се от препиване на кафе и апероло, и преяждане на пица и паста.И тирамису!!!

Завиждам ви!!!!:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Маранело и Сант'Агата са доста близо до Модена, но не са много удобни за посещение с обществен транспорт. Ако искаш да ги посетиш в един ден е по-добре да си вземеш кола под наем. Иначе от Болоня има автобус, с който можеш да стигнеш директно до музея на Ламборджини, но изминава сравнително късото разстояние до там за около час с над 30 спирки по пътя (номер 576 и тръгва от централната автогара близо до жп гарата). От Модена не се стига по-бързо също. Подобно е положението и с Маранело (там не съм ходил). Иначе валакове от Болоня до Модена има много и не ти трябва да гледаш разписания. Купуваш си билети, валидираш ги и се качваш на следващия влак (през деня са поне по два на час). А за трансфера от летището много често по-удобно и на сравнима цена за 2+ души е да се хване такси, тъй като летището е сравнително близо до центъра, а билета за аеробуса е 6 евро на човек.

Редактирано от koliob
Връзка към мнение

По отношение на транспорта от летището - понеже полетите кацат късно, ако сте поне трима, най-добрият вариант е с такси. Цената ще е сравнима с това да се вземе аеробус (а автобусите 81 и 91 от градския транспорт, които могат иначе да се хванат с малко ходене пеш по това време вече не вървят). За връщането си хването от централната гара на Болоня автобус 81 или 91 до спирката с култовото име Birra :) Автобуси има на всеки половин час до 20 ч. От "бира"-та е съвсем близо пеш да се стигне до летището, като се мине по пътния възел под магистралата.

Разбира се, ако си вземеш от летището рент-а-кар за да обикаляш до Маранело, тия неща изобщо няма да ги мислиш.

Редактирано от master_of_germs
Връзка към мнение
преди 35 минути , master_of_germs каза:

За връщането си хването от централната гара на Болоня автобус 81 или 91 до спирката с култовото име Birra :) Автобуси има на всеки половин час до 20 ч. От "бира"-та е съвсем близо пеш да се стигне до летището, като се мине по пътния възел под магистралата.

А има ли нармално пешеходно трасе от Бира-та до летището през тоя сложен пътен възел? 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
преди 1 минута , Фил каза:

А има ли нармално пешеходно трасе от Бира-та до летището през тоя сложен пътен възел? 

Има. Ползвал съм го три-четири пъти. Няма същински тротоари, но има пешеходни пътеки и спокойно се върви отстрани на пътя...  в колонка един зад друг. Виждал съм и доста местни да го ползват, включително и да си влачат големи куфари с колелца. Иначе тия 6 евро за аеробуса са си живо обирджийство. Първият път, като хванахме аеробуса, беше от центъра към летището, но нещо недоразбрахме италианските надписи и платихме по 3 евро на калпак. После се разбра, че това било цената само за придвижване до гарата, а до летището, без да знаем, сме се возили гратис :D 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 1/13/2018 в 15:29, Z20let каза:

Здравейте, нов съм тук и моля за помощ. Голям фен съм на Ферари и искам да отида да разгледам музеите пистата, да направя тест драйв и и всичко възможно свързано с марката. Затова искаме с жена ми да отидем за 2-3 дни до Болоня, от където да може да се придвижим до съответните места в Маранело и Модена. Не съм ходил в Италия до сега затова имам много въпроси:

1. Смятаме да пътуваме със самолет до Болоня и от там да се оправяме с обществен транспорт, затова ако може да помогнете с хотел в Болоня, както и с цени и разписания на влакове би било много полезно. Мислим единия от дните са отделим за Болоня, а другия изцяло за пътуване до Модена и Маранело, за да видим музеите.Дали един ден би стигнал за пътуване от Болоня до Модена и Маранело с влак и  да разгледаме хубаво и да се приберем обратно с влак?

2.  Знам, че на самата писта тест драйв-а е доста скъп, но съм чувал че имало в околностите други фирми, които предлагат тест драйв по пътищата наоколо на по - добра цена. 

3. Знаете ли хубави места за хапване, в Болоня, Модена или Маранело?

4. Как е най - добре да се пътува от летището до центъра, с автобус или такси? 

5. За какво трябва да внимаваме там? От какво да се пазим? 

Ами май е това за сега. Благодаря предварително на всички отзовали се. 

1. Между двата музея на Ферари има шатъл срещу заплащане. Двама музея в един ден са напълно изпълними, барабар с разходка из Модена.

2. Тест драйв в Маранело е най-скъпо. Ако държите на това, огледайте се за оферти в Groupon и Groupalia. Там съм виждал до 79 евро за цял час. Само дето Ферарито беше жълто. Те обаче нерядко са из околни селца и градове, така че опцията е с кола с кола под наем за деня.

3. В Болоня - бол. Кулинарната столица на Италия.

4. С такси.

5. На гарата в Болоня се разхождат тарикати, които ако видят някой, който се лута, се опитват с псевдосъдействие да изкрънкат пари. Безобидни са като цяло, но не е лошо разумна степен на внимание.

 

Ако се интересувате от автомобилни музеи, Болоня е в центъра на всички марки суперколи.

Освен музея на Ферари, музеят на Ламборгини се намира на края на града. Малко в посока Модена се намира музеят Умберто Панини.

И не на последно място, черешката на тортата, музеят на Пагани.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...

Здравейте, обмислям пътуване до Италия с полет до и нощувки в Болоня.

Въпросът ми е, възможно ли е в рамките на един ден от Болоня с обществен транспорт да се посетят музеите на Ферари в Маранело и на Ламборгини в Сант'Агата Болонезе и връщане обратно в Болоня?

Благодаря предварително.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.