Прескочи до съдържание

Да обсъдим Аруба, Бонер и Кюрасао


Препоръчани мнения

Гледаме една оферта, споделена от италианските пирати - https://www.piratinviaggio.it/voli/vacanza-ai-caraibi-low-cost-voli-diretti-ar-per-aruba-e-curacao-da-bruxelles-1_12480

Снимките и цената ми изглеждат доста привлекателно, а септември и октомври така или иначе са си месеци за море. Проверката ми показва, че сме извън hurricane belt и би трябвало просто да ни е горещо или мокро в този период, но не и да ни отнесе някой ураган. 

Някакви размисли и преживявания за настаняване, придвижване, организираност на плажовете може ли да споделите? И варианти за разнообразяване, велосипеди и лодки. А как и има ли смисъл да стигнем от един до друг остров?

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

В общия случай забрави за евтини полети между островите. Ако си харесаш някои от тях, просто бъди готова цялото си време да го прекарате там. А и честно казано не мисля, че има някакви кой знае какви разлики между трите, но круизните спецове ще са по в час. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, не е чак такъв проблем. Около 200 евро е комбинацията Аруба-Бонер-Кюрасао. Полета от Европа е добре да бъде до Аруба, а връщането от Кюрасао. обикновено няма разлика в цената и да е обратно. 

Аз бях там през май 2017 в такава комбинация. Иначе само за Бонер ми беше първо ходене, Аруба и Кюрасао си ги познавах. Ако ви интересува нещо - питайте . Ако мога- ще отговоря.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 6 часа, Роми каза:

Е, не е чак такъв проблем. Около 200 евро е комбинацията Аруба-Бонер-Кюрасао. Полета от Европа е добре да бъде до Аруба, а връщането от Кюрасао. обикновено няма разлика в цената и да е обратно. 

Аз бях там през май 2017 в такава комбинация. Иначе само за Бонер ми беше първо ходене, Аруба и Кюрасао си ги познавах. Ако ви интересува нещо - питайте . Ако мога- ще отговоря.

Здравей,

 

ще споделиш ли повече за Бонер.Много искам да го посетя.Фен съм му във Фейсбук.Следя редовно офертите от Холандия и Белгия и често попадам на доста изгодни предложения.Миналата година бях една седмица в Кюрасао.Влюбих се в острова.Плажове,архитектура,храна...Особено много ми допадна, че почти навсякъде може да се стигне с градски транспорт.За настаняването бях в центъра на Вилемстад, в бивша сладоледена фабрика превърната в хотел и хостел(сравнително евтино за техния стандарт).Запознах се с много готини хора и създах спомени и познанства.Иначе за полети между островите знам ,че Инсел ъер имат редовно връзки, които никак не са евтини.В Аруба бях за един ден и ми се стори много скучен остров.По-скоро само за релакс, но не и за пътешествия. :)

Редактирано от pavelbs
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не знам дали си прав за Аруба. Според мен има добри места в Palm beaches и Eagle beach, но си е въпрос на вкус.

За Бонер- ние бяхме в Plaza beach resort. Средна класа хотел, но много близо до градчето-столица и с прекрасен шнорхелинг. За разлика от Аруба, а и от Кюрасоа донякъде , няма големи плажове, но във водата..... В хотела ни - буквално на брека в краката ти и то с 50 см дълбочина са доста големички риби папагали, змиорки , прекрасни красиви риби, и то големи, а не характерните по-малки. Да не говорим навътре .... Невероятно е.

Малък остров, но с невероятна природа- фламинго, диви папагали, ядящи от чинията ти нахалнички игуани, диви магарета. Абе, красота!!!!  За мен си беше - невероятно приятно преживяване. Поставям няколко от сухоземните обитатели, за илюстрация. А за дайвинга- ами чети Кусто. 

P1080293.JPG

P1080308.JPG

P1080420.JPG

P1080609.JPG

P1080887.JPG

P1080851.JPG

P1080942.JPG

P1080731.JPG

P1080489.JPG

P1080904.JPG

  • Харесвам 12
  • Браво 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.