Прескочи до съдържание

еднакви имена на пътуващи с райънеър


Препоръчани мнения

Не можах да открия дали въпроса ми е дискутиран вече,затова моля за отговор.Досега не съм имал случай на закупуване на билети на баща и син с едно и също име с Ryanair.Необходимо ли е името на детето,да речем,да се разграничи някак,както е при Wizzair,доколкото знам с Jr,например.

Връзка към мнение

Със сигурност 2 напълно еднакви имена в един билет си просят проблеми. Сложете им трите имена, или Jr или нещо друго

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Georgie каза:

Досега не съм имал случай на закупуване на билети на баща и син с едно и също име с Ryanair

Писано е по този казус. Това е универсално правило за всички авиокомпании в света. Не може да има две еднакви имена и фамилии в една резервация!  Само някои авиокомпании дават възможност да се добавя "джуниър". Ами ако са двама първи братовчеди на 33 години?  Аз резервирам такива билети като умишлено правя 1 грешка в едно от имената или фамилията. Например първият е правилно  DimitАr, а вторият умишлено DimitЕr или изобщо изпускам една буква: Dimitr.

Никога не е имало проблем при чек-ина. Те никога не забелязват "грешката".

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Georgie каза:

Не можах да открия дали въпроса ми е дискутиран вече,затова моля за отговор.Досега не съм имал случай на закупуване на билети на баща и син с едно и също име с Ryanair.Необходимо ли е името на детето,да речем,да се разграничи някак,както е при Wizzair,доколкото знам с Jr,например.

Аз имах същия проблем, питах ги в чата и ми казаха да ги пиша, както са си , a от рожденните дати ще се разбере, че са различни хора.

 

Hi Nikolay, write the names the same, the difference weill be seen in the date of birth. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

не знам дали тук е правилното място,но съм новачка във форума  Купих билети от Райънеър на приятел и сина му-под 16 години  Двамата са с еднакви имена Излезе надпис да пиша джуниър на сина и го направих Сега се притеснявам да нямат проблем с паспортната проверка  Какво мислите,приятели?

Връзка към мнение
преди 28 минути , janett123 каза:

не знам дали тук е правилното място,но съм новачка във форума  Купих билети от Райънеър на приятел и сина му-под 16 години  Двамата са с еднакви имена Излезе надпис да пиша джуниър на сина и го направих Сега се притеснявам да нямат проблем с паспортната проверка  Какво мислите,приятели?

Понеже съвсем същия въпрос наскоро се дискутира, ги отделих в една тема. Така че виж мненията нагоре.

Връзка към мнение
преди 24 минути , janett123 каза:

Ами аз написах junior с цяла дума,а не само jr . Пишеше-НАПИШЕТЕ ДЖУНИЪР-и аз хоп-цялата дума  и сега се притеснявам заради това Какво мислите?

Не би трябвало да има проблем, но за ваше успокоение, може да им пишете в чата. Корекции в пърите 24 часа след резервацията са безплатни, ако се наложи.

Връзка към мнение
преди 46 минути , janett123 каза:

Ами аз написах junior с цяла дума,а не само jr . Пишеше-НАПИШЕТЕ ДЖУНИЪР-и аз хоп-цялата дума  и сега се притеснявам заради това Какво мислите?

Предложението ми е същото-пишете на чата.Отговарят много бързо и,струва ми се,компетентно.Аз,както Nino ,зададох същия въпрос.Беше ми отговорено да напиша имената, както са по лични документи,избирайки "подрастващ" ( "teens" ) от менюто "пътници" за дете на 15 г.С други думи,двете идентични имена ще бъдат разпознати като такива на различни пътници по рождените дати.Действително,при повечето авиокомпании е нужен различен вид разграничение, например вместо фамилията може да се посочи бащиното име или по друг начин, както е посочил epetkov ,за да не бъде анулирана резервация,която ще се приеме като дублирана.

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение

не знам колко са компетентни в чата,аз им писах,но те май не знаеха,че при резервацията излиза поле,в което пише-При дублиране на имената,пишете джуниър-както направих и аз  След половин час обяснения,накрая срещу името на детето те написаха-смяна на местата?,което така и не разбрах какво означава и казаха,че при чекинга ще изчезне това писание  Един господ знае,дали ще изчезне  След дублиращото име вместо да махнат джуниор изобщо,бяха написали EXST-The seats as  extrasets-може би е някакъв израз,който само те си разбират  Аз съм прост доктор Ако на някой му говори нещо,моля ,да обясни

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.