Прескочи до съдържание

Градски транспорт в Доха


m.zh.ivanova

Препоръчани мнения

Здравейте, сладури, искам да ви попитам някой ползвал ли го е това чудо - градския транспорт на Доха... някъде из темите четох, че предпочитан превоз са такситата (като по бърз метод за обикаляне на града), но мен все пак ми е любопитно за автобусчетата, защото аз ще имам цял ден на разположение там и не мисля че има смисъл да хващам таксита :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Когато бях там през 2016 нямаше и помен за такова чудо. Само таксита и шатъли от хотелите или друг организиран транспорт.

Местни тогава ми казаха, че за световното бързат да строят пътища, хотели, инфраструктура и евентуално да пуснат някакво метро ?! Не съм сигурна до къде са го докарали. 

Ако ви трябва транспорт само за ден, такситата наистина са най-удачния вариант. Ако сте за няколко дни/седмица - рент-а-кар.

Връзка към мнение

Разбирам... аз попитах, защото попаднах на едно малко описание на страницата visitQatar и си помислих, че все някой може да ги е ползвал тези автобуси... 

Цитат

 

Buses

Although not widely used by tourists, there is a good service throughout most of Doha and across the country. Buses are modern, clean and air-conditioned. Fares within the city are around QR3 to QR9 depending on the distance, and fares outside town are reasonable priced. The West Bay Shuttle serves a route that takes in a number of destinations that may be of interest to visitors.

 

 

Редактирано от m.zh.ivanova
Връзка към мнение
преди 25 минути , Mary каза:

Хареса ми "заигравката" с номерата на два от автобусите от летището - 777 и 747 :) 

Освен да очакваме и откриването на линия 380... :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От личен опит преди два месеца - автобус 777 е супер - от летището, през музея на арабското изкуство,  пазарите (souq-ове), "централната част" с високите сгради, през Лагуна мол до Перлата. 

Всичко, което Ви е необходимо, ако сте за дълъг престой между полетите. 

Автобусът е редовен (мисля, че на 20 минути) и празен.

Картата към която е линка на Mary по-горе не посочва пълния маршрут.

Цена - под 10 лева за целодневен билет

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 1 минута , deyan каза:

От личен опит преди два месеца - автобус 777 е супер - от летището, през музея на арабското изкуство,  пазарите (souq-ове), "централната част" с високите сгради, през Лагуна мол до Перлата. 

Всичко, което Ви е необходимо, ако сте за дълъг престой между полетите. 

Автобусът е редовен (мисля, че на 20 минути) и празен.

Картата към която е линка на Mary по-горе не посочва пълния маршрут.

Цена - под 10 лева за целодневен билет

Страхотно!! И аз си я бях набелязала тази линия. А този целодневен билет от шофьора на автобуса ли можем да си го закупим или на летището някъде има място?

Връзка към мнение

Всъщност намерих информацията, която ми трябваше... и направо ви я споделям тук, за който още се интересува :) 

https://dohahamadairport.com/airport-guide/to-from-the-airport/bus

https://dohahamadairport.com/airport-guide/at-the-airport/maps#

Редактирано от m.zh.ivanova
  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Преди 1 час, m.zh.ivanova каза:

Страхотно!! И аз си я бях набелязала тази линия. А този целодневен билет от шофьора на автобуса ли можем да си го закупим или на летището някъде има място?

Да, билетът се купува от шофьора 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 16.01.2018 г. в 17:49, deyan каза:

Да, билетът се купува от шофьора 

Това сигурно ли е? Защото пише за някакви карти и аз се чудех какво-що? Качваш се, даваш си катарските парички и ти дава билет? Важно ми е, че не искам да се къта на място... А често пъти някой казва, че билетите са от шофьора, а шофьора ме праща на машина да купувам, за това питам подробно. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, deyan каза:

Ние (а и другите пътуващи) със сигурност си купихме билети от шофьора. Това беше през ноември 2017 

а ако нямаме катарски парички, възможно ли е да платим с долари?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Тъй като имах 8ч престой вчера на летището в Доха, реших да се възползвам от Doha city tour. Същият дълго време беше free, но вече не е.,цената му е 40qar или около 9евро. Самият тур трае 2ч. С 4спирки общо - 3 х 5 мин и една за 30мин. 

Доха подобно на на дубай е просто един град в пустинята, и реално няма кой знае каво да се види. На мен мен лично, града ми изглежда като призрачен, няма хора, огромни,  но празни сгради, огромна детска площадка около сука, без нито едно дете, сгради без прозорци и тн. (може би само т.нар перла си заслужава да се види, заради размаха на строителството в града) 

Малко снимки:

 

 

IMG_20180227_100404.jpg

IMG_20180227_102145.jpg

IMG_20180227_103336.jpg

IMG_20180227_103409.jpg

IMG_20180227_105225.jpg

IMG_20180227_105357.jpg

IMG_20180227_105642.jpg

IMG_20180227_111415.jpg

IMG_20180227_112946.jpg

IMG_20180227_111822.jpg

IMG_20180227_115204.jpg

IMG_20180227_115249.jpg

IMG_20180227_120438.jpg

IMG_20180227_122353.jpg

IMG_20180227_120925.jpg

Редактирано от Радо
  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.