Прескочи до съдържание

Хипотетично пътешествие до Непал


Препоръчани мнения

Има текуща промоция за open jaw директно от София до Непал и след това Армения. Все още нищо не съм взимал, защото не ми се пътува сам натам. Евентуално има ли желаещи да бъдат мои многоуважавани спътници? Засега само зрънце, ако се навият хора ще почна да кроя маршрути и неща за гледане.

 

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/hot-cheap-open-jaw-flights-from-europe-to-kathmandu-nepal-from-only-e236/

Не съм търсил и как да се върнем от там засега, ама има дати лятото и много се изкушавам. Непал е visa on arrival. 

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 12 часа, Светославов каза:

Аз съм от 11.11-30.11 там. Лятото е мусонният им период и гледах да го избегна.

Много благодаря за важната информация. Прочетох повече и наистина Септември - Ноември е най-добрият период за катерене. Ти някаква промоция ли намери или просто си избра локацията и взе билети?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Светославов

За билетите следях комшиите, че имат полет от Варна. Цената ме устройваше, следях я няколко месеца и като почна пълзящо да се качва си направих подарък за НГ. Вероятно би се появила и  по-изгодна ценово оферта, но това не е дестинация за "по кафе" и си изисква предварителна подготовка. Та така :) 

А за там съм си набелязал 2-3 трека и има време да избирам и прецизирам.

PS : За септември - доста изчетох и май пак си попревалява, макар и не като лятото. Въпрос на късмет :)

Редактирано от Светославов
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 2 часа, Eager_Traveler_Paul каза:

Много благодаря за важната информация. Прочетох повече и наистина Септември - Ноември е най-добрият период за катерене. Ти някаква промоция ли намери или просто си избра локацията и взе билети?

Най-добрия период е Март-Май, тогава са и най-многобройни експедициите, но Септември-Ноември също е отлично. И все пак с тези климатични промени, не се знае какво ще е времето. Нас в началото на Март ни затрупа корав сняг за няколко дена. Местните казаха, че последните години времето, по което трябва да вали сняг, валяло дъжд, но пък за сметка на това падал сняг в съвсем неочаквани моменти.

 

А за билети гледайте и търкиша. Ние намерихме някакви много изгодни от София. Бяха по-евтини, отколкото самия билет Истанбул-Катманду.

Редактирано от Боян Димитров
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз загледах промоцията, но за мене е невъзможно в тези периоди да отсъствам толкова време по средата на семестрите през пролетта и есента.  Ще дебна нещо подобно за 2019 г., когато православният великден е 28 април и удачно се комбинират много празници - 11 дни от 26 април до 6 май само с три дни отпуск. Ако има желаещи за тогава да дебнем да сформираме някоя магеланска инвазия. Моето желание е преходи в района на Анапурна. Доколкото съм разглеждал, ми се струва много по-красиво, отколкото към базовия лагер за Еверест, а и не е такава лудница, нито такава цифромания.

 

П.п. Имаше за двайсетина евро повече вариант отиване и връщане до София, това видя ли го @Eager_Traveler_Paul?

 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Светославов

В кръга на шегата, най-добрият период е като си там и за дълго :)

От месеци наред следя няколко форума и хората вече си ходят и зимата и в дъждовете. А Анапурна също е популярна дестинация и навалицата не е много по-малка от ЕBC, поне доколкото съм чел. За там-EBC, си зависим и от хвърчилата, та е добре да се предвидят и буферни дни. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ние ходихме Октомври и времето беше страхотно за катерене по планините :) Нямаше никакъв сняг дори и горе на прохода, но казаха, че е имало случаи за една нощ да натрупа метри, така че е въпрос на късмет

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, master_of_germs каза:

И аз загледах промоцията, но за мене е невъзможно в тези периоди да отсъствам толкова време по средата на семестрите през пролетта и есента.  Ще дебна нещо подобно за 2019 г., когато православният великден е 28 април и удачно се комбинират много празници - 11 дни от 26 април до 6 май само с три дни отпуск. Ако има желаещи за тогава да дебнем да сформираме някоя магеланска инвазия. Моето желание е преходи в района на Анапурна. Доколкото съм разглеждал, ми се струва много по-красиво, отколкото към базовия лагер за Еверест, а и не е такава лудница, нито такава цифромания.

 

П.п. Имаше за двайсетина евро повече вариант отиване и връщане до София, това видя ли го @Eager_Traveler_Paul?

 

Можем да го замислим и така. И на мен тая година малко ми виси лятото под въпрос, че имам да защитавам дипломна, ама ми се иска да отида някъде. Гледам долу казват, че пролетта било също супер. Тази пролет тъкмо ще съм се върнал от Централна Азия и ще ми трябва малко време, поне до лятото, за следващо пътуване (че напоследък гледам да ги правя голема и да комбинирам няколко локации накуп).

 

След лятото тая година ще съм чувствително по-свободен, с работата имам възможността да съчетавам разни разнообразни дати. Сняг, дъжд и каквото и да било друго, падащо от небето, не ме плаши.  Даже ги предпочитам. Само не обичам жегите, особено ако трябва да се катеря. Дотолкова съм бял, че миналото лято в Рим ми тече кръв от носа от жега :lol::lol: 

Редактирано от Eager_Traveler_Paul
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 3 часа, master_of_germs каза:

И аз загледах промоцията, но за мене е невъзможно в тези периоди да отсъствам толкова време по средата на семестрите през пролетта и есента.  Ще дебна нещо подобно за 2019 г., когато православният великден е 28 април и удачно се комбинират много празници - 11 дни от 26 април до 6 май само с три дни отпуск. Ако има желаещи за тогава да дебнем да сформираме някоя магеланска инвазия. Моето желание е преходи в района на Анапурна. Доколкото съм разглеждал, ми се струва много по-красиво, отколкото към базовия лагер за Еверест, а и не е такава лудница, нито такава цифромания.

 

 

Анапурна трека е също точно толкова натоварен, колкото Еверест. Аз препоръчвам нашия Канцендзюнга с обиколка от юг и от север, с гледки към други 2 много корави върха Джану и Wedge Peak. Март месец почти не засякохме туристи извън нашата група. Също има един трек, който е много нов "3те прохода" според мене той е най-якия и се качваш и на най-високо, но иска малко повече време.

 

Сам по себе си Катманду също си заслужава да се разгледа за няколко дена. Това, ако някой намери толкова евтини билети, че да не може да не ги купи :)

Редактирано от Боян Димитров
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

От предишното намаление на flydubai си взехме билети за 267Е .Ще бъдем в началото на май.Планували сме 12 дни, като повече градски разходки-Катманду,Покхара и други.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Анапурна трека си беше доста спокоен, единствено има повече хора в Мананг, защото там повечето остават по няколко вечери за аклиматизация. Иначе в повечето от селата бяхме сами в къщите за гости. На самия проход стана малко 'задръстване', но няма как, всички тръгват по едно и също време рано сутринта за да избегнат вятъра

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Светославов

Моля тези, които са скитали натам, да споделят правили ли са си застраховки с покритие за хеликоптер, коя компания, от България?

Ако се нарушават някакви правила на форума за реклама, може и на лични.

Става дума за трек 5000+, 6000-, без използване на въже и без катерене., че там се влиза в други тарифи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

http://www.flynous.com/open-jaw-flights-istanbul-or-amsterdam-to-nepal-return-from-india-to-the-uk-germany-or-paris-from-267-or-e304/#more-32826

 

Изкушаваща оферта, даже е open jaw и в добър сезон за катерене :)

Редактирано от Eager_Traveler_Paul
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Като ще ходите в Непал, знаете ли как се превежда абревиатурата на името?   Или по-точно, може би, след нашествието на хипитата в страната през 60-те години на миналия век?  :) 

N - Never

E - Ending

P - Peace

A - And

L - Love
 

Надявам се, като върнете да поразкажете и покажете и днес ли са никога не свършващи мирът и любовта там  :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Октомври и ноември са най-добрите за посещение от това, което аз съм чел.

 

А ей на тази полянка съм си обещал да си пия бирата един ден :) Някой може ли да намери точната локация?

 

himalaya.jpg

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
  • 3 години по-късно ...

И аз съвсем хипотетично гледам трекове до базов лагер на Еверест 🙂 Вече цяла година ги гледам 🙂  @Светославов, удобно ли ще е да попитам дали успя да стигнеш 2018 г. до Непал? Направи ли някой трек? Моля, разкажи 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей, @Eva eva,,

Ето линк, в който съм споделил вкратце за моето ходене, на няколко места като отговори на Анита82. Ако имаш въпроси, на които мога да отговоря, с удоволствие. Качил съм и много сномки в профила ми - албуми, непал. Лично мнение - Еверест базов лагер е твърде "туристическо" 🙂 

 

  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.