Прескочи до съдържание

Наем на кола в Милано


Препоръчани мнения

преди 5 минути , noshtna_ptica каза:

Много благодаря за бързия отговор. И с пълномощно не е възможно, така ли?

 

Не мога да кажа. Навсякъде в условията им изрично пише, че двата документа трябва да са на името на шофьора. Ако имаше друга възможност, щеше да е упоменато, според мен.

Ето ти, точка 3 от общите условия на Голд Кар, че са ми под ръка:

  • Установлены следующие условия проката:

  1. Кредитная карта VISA или MasterCard.

  2. Не принимаются к оплате дебетовые карты, Diners Club, American Express, Postepay или наличные деньги.

  3. Карта должна быть выдана на имя того лица, на имя которого оформлен договор проката.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По принцип не, освен ако не пробвате някакви малки фирми, острови и подобни....

Най-много ако собственика на картата е с вас и има шофьорска книжка, истинския шофьор да мине като втори.

 

По принцип кредитната карта е лична и не се преотстъпва, дори с пълномощно. Ясно, че мога да я дам на жената и да и кажа пина, ама ако стане някаква измама и се изпуснеш, че си я давал на друг, ставаш ти виновен в небрежност.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

В началото на Април през Avis.de платих ваучер за резервация. Изрично посочих, че колата се взема от Малпенса и се връща в Бергамо. Цената на ваучера беше около 120 Евро. Самолетът закъсня с около 6 часа, но това не беше проблем. Предложиха ми по-горен клас кола с вградена навигация, допълнителни застраховки и т. н. Преди да платя, човекът ми показа разбивка на разходите - имаше 90 Евро допълнителна такса за връщането в Бергамо. След лек културен спор, таксата беше намалена на около 60 Евро. Обясниха ми, че Авис Италия е отделно от Авис Германия и те нищо не могат да направят по въпроса. Като приемах колата видях, че стрелката за горивото не е на максимума - направиха нов протокол, с позиция 7/8, което донякъде компенсира лошото впечатление, което ми направиха.

Връзка към мнение
преди 5 минути , gery_2431 каза:

Здравейте, часът на връщане на кола на 100% ли трябва да се спази? Т.е. може ли по-рано или по-късно и ще получим ли глоби затова?

Аз съм връщала кола с един час закъснение и ми таксуваха още един цял ден. Бях със службно наета кола (Avis, Израел) и не се втикясах особено - те си имат добро взимане-даване с фирмата. Просто ми беше първо закъсняло връщане и ми беше интересно какво се случва.

 

При един наем на кола - вече забравих къде, но беше твърдо в Европа, бях на границата - за малко да закъснея, наложи се да търся бензиностанция - питах в самата компания, и служителят ми каза: давай, имаш още малко време... 

 

Не препоръчвам да закъснявате. По-рано никакъв проблем. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, gery_2431 каза:

Здравейте, часът на връщане на кола на 100% ли трябва да се спази? Т.е. може ли по-рано или по-късно и ще получим ли глоби затова?

Гледат не часа, който си задала при букването, а часа, в който си взела колата. Тоест, ако вземеш колата в 8, денонощията ги брои до 8. И обикновено има един час гратис, т.е. не ти слагат цял ден, ако закъснееш до час, но това е политика на компанията и зависи. Тук има едни дето се хвалят, че при тях е 3 часа.

Връзка към мнение
преди 2 часа, neuromancer каза:

Гледат не часа, който си задала при букването, а часа, в който си взела колата. Тоест, ако вземеш колата в 8, денонощията ги брои до 8. И обикновено има един час гратис, т.е. не ти слагат цял ден, ако закъснееш до час, но това е политика на компанията и зависи. Тук има едни дето се хвалят, че при тях е 3 часа.

Т.е. при букване , ако не връщам в същия час , най-добре да си посоча края на работния ден на офиса и да сме спокойни в времето.

Връзка към мнение
преди 24 минути , gery_2431 каза:

Т.е. при букване , ако не връщам в същия час , най-добре да си посоча края на работния ден на офиса и да сме спокойни в времето.

Тогава просто ще платите един ден повече, ако не съвпада с точния час - ако това е, което ви устройва, така направете. 

Връзка към мнение

Имам предвид, че ако букнете 8 до 8, а вземете колата в 10 няма нужда да я връщате в 8, а в 10, деня свършва в 10. Иначе си букнете приблизително както предполагате, че ще стане.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

хм, това сигурно ли е? имам предвид, че дните ще се броят от часа на реално взимане, а не както са дадени по заявка? защото си мисля, че рент-а-кар компанията си планира заетостта на колите точно по часовете на заявките, но ако уважават разни такива закъснения за взимане, които да ти се добавят към часа за връщане  - супер

Връзка към мнение

Абсолютно съм сигурен, даже и на практика съм го изпитвал, но при директна резервация, не с посредник. Ако нямат от резервираната кола дават по-висок клас на същата цена. Ако се предплаща не знам как работят нещата, аз коли не съм предплащал...

Също ми се е случвало да нямат от резервираната кола в момента и да ми предлагат 9 местен бус Мерседес, като при това да блокират 700, колкото за моята кола, а не 3000 като за буса, че нямах толкова разполагаем лимит. (Уговорката беше на другия ден да дойдат да ме намерят с нормалната кола и да я сменят, че буса си беше доста скъп).

Връзка към мнение

Това ще е по-скоро някакво изключение , няма как да е норма да дават часове гратис , само защото полета/ние сме закъснели .

Иначе за даване на доста по-голям клас автомобил от заявеният на същата цена, е нормална практика.

Редактирано от stanislavpp
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нашия случай е точно такъв, не знаем все още по кое време ще върнем колата. Сигурното е, че ще е след 12:00 на обед, а колата ще я вземем сутринта. 

Връзка към мнение
преди 25 минути , neuromancer каза:

не дават гратис, плащаш колкото си наемаш в действителност просто

То така или иначе наема на автомобил е на ден , а не на час - но ако влезеш в следващ ден , няма да ти приспаднат неизползваните часове .

Връзка към мнение

Не търся да ми приспадат часовете. То е ясно щом е на ден. По-скоро ме притесняват да не ни чукнат някаква глоба за не спазен час, че се начетох вече на какви ли не истории.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.