Прескочи до съдържание

Безогледален фотоапарат


Препоръчани мнения

Здравейте! Тъй като във форума има доста хора, които са любители на фотографията, реших да се посъветвам с вас при избора за нова камера. В момента съм с Sony DSC-HX300 и тъй като съм още аматьор ми върши работа. Но при по дълги пътувания ми идва малко тежка и идеята ми е да взема нещо по компактно и удобно за носене. Доколкото виждам безогледалните камери (но може и други варианти) са добра опция в случая и не ми се иска да нося допълнително обективи към камерата. Като основно се фокусирам върху архитектурата и ландскейп. Бюджета ми е около 1000-1500 лв. и ще съм ви благодарен ако ми препоръчате добри варианти. Благодаря ви!

Връзка към мнение

Привет,

в друга тема имаше доста добри отзиви за Sony RX-100 III (и по-новите модели IV и V) като доста добър вариант за компактен фотоапарат, като третата итерация на модела се вмества в посочения бюджет.

От безогледалните варианти, които са със сменяеми обективи в бюджета се вмества Sony A6000, както и предполагам модели на други марки, но с тях не съм запознат, за да да дам мнение и препоръка.

Връзка към мнение

Аз снимам със Сони А6000 + китов обектив. Със смесени чувства съм към този модел фотоапарат.

Основния + е размера. Спокойно си го слагам в дамската чанта и си го мъкна навсякъде. 

За - бих казала следното:

Снима бавно, ако си свикнал да си щракаш с ДСЛРа и да правиш по няколко снимки в секунда при сонито не е така. Има едно изчакване след всяка снимка, което мен лично ме дразни, но на някой хора не им е проблем.

Екрана само се накланя, не се завърта на 180 градуса, не става за слефита. Също така когато е слънчево нищо не се вижда и трябва да се гледа само през визьора.

Китовият обектив не е остър.

 

Когато светлината е добра снимките стават хубави. Иначе аз снимам в RAW формат и после обработвам снимките.

Мога да кача снимки ако искаш.

 

 

 

Редактирано от luoni
Връзка към мнение

И друг път съм писал, ако нямаш намерение да сменяш обективи не ти трябва камера с такава функционалност. Освен rx100, за който се говори често, можеш да погледнеш и panasonic lx100.

 

Може да погледнеш и GX серията на Панасоник, която също е доста компактна, евентуално да си вземеш към нея един зум обектив и един компактен фиксиран. Така няма да сменяш обективи навън, но поне ще имаш за различни цели. Например вечер при излизане с приятели или за нощни разходки ще ползваш фиксирания, който е по-светлосилен, а за дневни разходки и трекове зуума. Бонусът тук, е че ако се запалиш по фотографията ще имаш инструмент чрез който да растеш. Недостатък е, че като хоби може да е зарибяващо и много опасно за портфейла :)

 

Fuji имат доста интересни безогледални модели, но не съм запознат с тях за да ги препоръчвам. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди 8-9 месеца си взех panasonic tz100.

Виновен е @Георги ... добре де, благодарен съм на @Георги :)

 

+ (за мен):

- компактен

- прави супер снимки и в полуосветени помещения - стаи, църкви,...

- доста възможности за ръчни настройки

- отлична батерия - издържа над 300 снимки т.е. цял ден

 

--

- Сложно ръководство - периодично се "боря" с него

- Малко по-тежък и леко неудобен (хлъзгав). Но с това бързо се свиква.

 

Прегледай тази тема. Може да ти е от полза:

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ааа, без да съм виновен, не стреляй по пощальона :) Едва ли има по-голям фен на безогледалките от мен тук, но е добре все пак и препоръката да е свързана с изискванията. Нежелание да се сменят обективи е равносилно за мен на компактна камера с фиксиран обектив. Иначе се плаща за екстра, която не само е ненужна, а и досадна. 

Връзка към мнение
На ‎27‎.‎1‎.‎2018‎ г. в 12:14, Георги каза:

Ааа, без да съм виновен, ...

Еми, ... щом не искаш да те черпя - ОК. ;)

 

Все пак - от толкова шеги и закачки някой да не остане с грешно впечатление.

За мен този фотоапарат е върха. Поне една класа над последния, който съм имал - Sony DSC-HX50.

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 26.1.2018 в 22:26, Георги каза:

Fuji имат доста интересни безогледални модели, но не съм запознат с тях за да ги препоръчвам. 

Имам безогледален Fujifilm FinePix S8500 (1/2.3 CMOS) и съм относително доволен, НО ако снимам на слаба светлина, нещата се променят драстично независимо настройките. Когато реша да го сменя 80% ще натежи към модела с най-голям сензор.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 3/2/2018 в 16:49, Plovdiv_BG каза:

Имам безогледален Fujifilm FinePix S8500 (1/2.3 CMOS) и съм относително доволен, НО ако снимам на слаба светлина, нещата се променят драстично независимо настройките. Когато реша да го сменя 80% ще натежи към модела с най-голям сензор.

Това не е безогледален, това си е тип сапунерка, макар че да, технически също няма огледало и в него :) В случая говорех за Fuji X серията. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.