Прескочи до съдържание

Сватбено пътешествие до Куба - въпроси и програма


mdimova92

Препоръчани мнения

On 1/11/2018 at 6:18 PM, Ивайла said:

С CUP се хранихме в заведение близо до хотел Севиля , до едната ни квартира , в ресторантче във Ведадо, купихме си сладолед Копелия в Хавана, плодове във Винялес и по пътя на юг, в заведение в Гуардалавака(беше си съвсем за кубинци), в Casa de la Musica в Сантяго де Куба - изобщо, доста си ги ползвахме....Но и ние през CUC стигнахме до тях.

Здравейте, това е първия ми пост тук, но поводът е чудесен - на 20.02 заминаваме на малко позакъсняло сватбено пътешествие със съпруга ми. Ще бъдем с 3 нощувки в Хавана и 4 във Варадеро и се радвам на всеки ред актуална информация от последните месеци.

 

По-конкретно бих искала да ви помоля, ако знаете имената на заведенията, за които говорите, да ги споделите.

 

Предварително благодаря!

Връзка към мнение

Това е ресторантчето до квартирата:

 

 

 

 

това е сладоледа Копелия, близо е до хотел Национал, има две опашки - за плащане с КУП и за плащане с КУК. 5 сладоледа и някакви кексчета, платени с куп, се равняваха на нещо като 1,34 лева...

 

 

после тръгнахме към Университета и там някъде из уличките намерихме къде да хапнем заедно с кубинците, в нещо като гараж, но е абсурд да се сетя къде е точно...

 

А това е един супер приятен бар, който знам тук от форума, ходихме и много ни хареса:

 

 

Последната си вечер в Куба, 08.03, отпразнувахме в този бар, roof top Roma. След 18 дни в Куба си мислехме , че надали има нещо , което много да ни очуди, но се оказа , че има....Този бар се намира в апартамент, последен етаж, ограмен балкон, който е почнал да се руши и се вижда арматурното желязо(или както там се казва). Всяка вечер май има различна музика, не помня с какво започнахме(със сигурност обаче не е била електронна), но свършихме със салса. Попаднахме на българка, която е женена за сина на един от музикантите от Buena Vista Social Club. Всичко много хубаво, но като решиш да попиташ къде е тоалетната, се оказва, че всъщност няма и ползваш тази на  съседа... Ето една статия за въпросния бар и снимка на входа. До горе се стига с един асансьор с решетки - просто Куба....

 

 

 

 

Надявам се, че на вас Куба ще ви хареса - за мен беше най - хубавото ми пътуване досега...:)

 

https://www.havanainsider.com/roma-hottest-bar-havana-right-now/

 

Rooftop and alternative bar – Roma, Havana, Cuba

Roma is an alternative bar situated on top of an apartment building. It is such a cool place because you have a view over Havana, electronic music – yes it has arrived in Havana as well- good drinks, and if ever you need to go to the toilet you will go to one of the neighbor’s apartment. While in Europe everyone would have been super upset about the noise, here the neighbors play the game.

Cuba-Havana-rooftop-bar-best-Mojito-La-Roma-alternativ-bar

Cuba-Havana-rooftop-bar-best-Mojito-La-Roma-alternativ-bar

Редактирано от Ивайла
  • Шок 1
Връзка към мнение
48 minutes ago, Ивайла said:

Това е ресторантчето до квартирата:

 

 

 

 

това е сладоледа Копелия, близо е до хотел Национал, има две опашки - за плащане с КУП и за плащане с КУК. 5 сладоледа и някакви кексчета, платени с куп, се равняваха на нещо като 1,34 лева...

 

 

после тръгнахме към Университета и там някъде из уличките намерихме къде да хапнем заедно с кубинците, в нещо като гараж, но е абсурд да се сетя къде е точно...

 

А това е един супер приятен бар, който знам тук от форума, ходихме и много ни хареса:

 

 

Последната си вечер в Куба, 08.03, отпразнувахме в този бар, roof top Roma. След 18 дни в Куба си мислехме , че надали има нещо , което много да ни очуди, но се оказа , че има....Този бар се намира в апартамент, последен етаж, ограмен балкон, който е почнал да се руши и се вижда арматурното желязо(или както там се казва). Всяка вечер май има различна музика, не помня с какво започнахме(със сигурност обаче не е била електронна), но свършихме със салса. Попаднахме на българка, която е женена за сина на един от музикантите от Buena Vista Social Club. Всичко много хубаво, но като решиш да попиташ къде е тоалетната, се оказва, че всъщност няма и ползваш тази на  съседа... Ето една статия за въпросния бар и снимка на входа. До горе се стига с един асансьор с решетки - просто Куба....

 

 

 

 

Надявам се, че на вас Куба ще ви хареса - за мен беше най - хубавото ми пътуване досега...:)

 

https://www.havanainsider.com/roma-hottest-bar-havana-right-now/

 

Rooftop and alternative bar – Roma, Havana, Cuba

Roma is an alternative bar situated on top of an apartment building. It is such a cool place because you have a view over Havana, electronic music – yes it has arrived in Havana as well- good drinks, and if ever you need to go to the toilet you will go to one of the neighbor’s apartment. While in Europe everyone would have been super upset about the noise, here the neighbors play the game.

Cuba-Havana-rooftop-bar-best-Mojito-La-Roma-alternativ-bar

Cuba-Havana-rooftop-bar-best-Mojito-La-Roma-alternativ-bar

Много благодаря за изчерпателния отговор.

 

Знам, че е много относително и индивидулно, но можете ли да ни дадете съвет, с колко джобни е добре да разполагаме в кеш и колко от тях да бъдат в CUP?

 

 

Връзка към мнение

Не знам дали сте прочели, че няма как да внесете валута в Куба,  ще обръщате директно на място, в кук...А куп ще имате като ви върнат някъде...Не го мислете , не е толкова сложно - ще отидете и на място ще се ориентирате...А за джобните - не мога да ви дам съвет, може и с 2, и с 200....храненето по касите - 5 евро закуска, 10 - 12 евро вечеря...В онова ресторантче - с 3 - 4 евро се нахранваш на корем, една връзка банани - от 3 кук до 8 куп варираше....Ние спахме за 25 евро стаята, познати спаха за 100 евро в хотел,същите условия като нашите, през две пресечки....Наистина е индивидуално, аз поне съвет не мога да дам...

Връзка към мнение

Основно в CUC. С CUP  могат да се купят малко неща, а и винаги може да обърнете  CUC   в   CUP  ако ви се наложи. Ние обменихме 5 CUC в банка, с получените за тях CUP купихме 2 сандвича, 4 пици /за улична храна говоря/, май и някакъв сладолед и ни останаха. Основните плащания обаче са в CUC, особено за бледолики.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
7 hours ago, lyusi said:

Основно в CUC. С CUP  могат да се купят малко неща, а и винаги може да обърнете  CUC   в   CUP  ако ви се наложи. Ние обменихме 5 CUC в банка, с получените за тях CUP купихме 2 сандвича, 4 пици /за улична храна говоря/, май и някакъв сладолед и ни останаха. Основните плащания обаче са в CUC, особено за бледолики.

Много благодаря!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.