Прескочи до съдържание

През Париж до Гваделупа/Мартиника с Level


Препоръчани мнения

Явно няма да се успокоя докато не купим някакви билети до Карибите. Обаче цели две години не ми беше интересна дестинация и не съм чела нищо.  

Сега офертите са на Level, през Париж, за периода септември - ноември, на цени от около 200 евро базово за двете посоки до 270 за нашите произволни ноемврийски дати през сайта на авиокомпанията.

Нямам идея дали през някой сайт можем да свалим цената?

Чудех се дали има някой желаещ, дали си струва офертата, дали авиокомпанията е супер смотана и как ще се придвижваме из архипелага. Има приемливи цени на някои места за настаняване, но не знам дали е чисто там. Уж има добър обществен транспорт на пръв поглед, но не знам дали фериботите ще ранят смъртоносно бюджета ни. 

А храната и напитките с какви цени са? И дали си заслужават?

Плажовете организирани ли са? Има ли шнорхелинг от брега или трябва да наемаме лодки? С какви цени са екскурзиите? 

Свободно ли ще можем да правим трекове или ще ни извиват ръцете за водач? 

Някой има ли реални снимки и препоръки?

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Линд, не мога да помогна с инфо, но това е сезонът на ураганите там. След това, което се случи 2017 г е твърде смело да организираш пътешествие точно в този период.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 17 минути , mililia каза:

Линд, не мога да помогна с инфо, но това е сезонът на ураганите там. След това, което се случи 2017 г е твърде смело да организираш пътешествие точно в този период.

E, аз гледам в средата на ноември. Би трябвало да е извън ураганния сезон, иначе нямаше да обмислям тези дати. Може би ще има мъничко дъжд, но пък тук вече ще е зима и отговаря на условията да има от какво да бягаме. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След ураганите тази година малко отложих дестинацията. Иначе. Доминика между тях също ме влече. @Topfly предава някъде в темите от там. Септември и дори октомври не рискувайте.

Връзка към мнение
преди 9 минути , Lindt каза:

E, аз гледам в средата на ноември. Би трябвало да е извън ураганния сезон, иначе нямаше да обмислям тези дати. Може би ще има мъничко дъжд, но пък тук вече ще е зима и отговаря на условията да има от какво да бягаме. 

Средата на ноември ще е ок, това е края на ураганния сезон. Това е най-подходящото време да се пътува до Карибите заради много ниските цени, а времето е прекрасно и топло. Много наши познати и приятели ходят тогава, та може би ще има и доста американци и канадци :). Септември и Октомври в никакъв случай.

На Мартиника беше доста скъпо - канадски цени в общи линии.

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , lesy каза:

След ураганите тази година малко отложих дестинацията. Иначе. Доминика между тях също ме влече. @Topfly предава някъде в темите от там. Септември и дори октомври не рискувайте.

 Не знам дали ще купим билетите, но Жижо каза да Ви поканим официално за 12-22 ноември :) или там наоколо. Няма зимни разписания на уиз и нямам идея кога ще са полетите до Бове, за да съобразя кои дни са най-добри. 

преди 7 минути , Травеолани каза:

Средата на ноември ще е ок, това е края на ураганния сезон. Това е най-подходящото време да се пътува до Карибите заради много ниските цени, а времето е прекрасно и топло. Много наши познати и приятели ходят тогава, та може би ще има и доста американци и канадци :). Септември и Октомври в никакъв случай.

На Мартиника беше доста скъпо - канадски цени в общи линии.

 Аз не съм ходила в Канада :) И предвид дългогодишните визи не съм и поглеждала цените. 

Връзка към мнение

@Lindt - исках да кажа, че е скъпо. Говоря за храна, турове, таксита и т.н.

Редактирано от Травеолани
Връзка към мнение
преди 3 минути , Травеолани каза:

@Lindt - исках да кажа, че ще ви се стори скъпо. Говоря за храна, турове, таксита и т.н.

А ако теоретично го сравним с Мексико, за където уж си чакаме билети, но не мога да не гледам други оферти за Карибите, колко по-скъпо би било? И храната...тя ще бъде ли вкусна или само скъпа? А организацията и хигиената като в Европа ли ще са или като в по-бедните райони на света?

Връзка към мнение
преди 46 минути , Lindt каза:

А ако теоретично го сравним с Мексико, за където уж си чакаме билети, но не мога да не гледам други оферти за Карибите, колко по-скъпо би било? И храната...тя ще бъде ли вкусна или само скъпа? А организацията и хигиената като в Европа ли ще са или като в по-бедните райони на света?

В Мексико бяхме на all inclusive та не мога да се изкажа, но от това което съм чувала, в Мексико би трябвало да е по-евтино.

Органицията и хигиената - не е като в Европа, по-различно е, но си има своя чар :). Аз лично гледах да се фокусирам на природата, плажовете и това че съм на почивка :).

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
12 hours ago, Травеолани said:

@Lindt - исках да кажа, че е скъпо. Говоря за храна, турове, таксита и т.н.

Моят опит от Карибите е, че на по богати острови като Гваделупа на човек може да му излезе по евтино пътуването ако ползва градски транспорт. С добре организираният и евтин градски и междуградски транспорт човек може да стигне до всякъде евтино, бързо и сигурно. На по бедните острови транспортът е много по зле организиран и там не остава друга опция освен пътуване с относително скъпи таксита.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 минута , Topfly каза:

Моят опит от Карибите е, че на по богати острови като Гваделупа на човек може да му излезе по евтино пътуването ако ползва градски транспорт. С добре организираният и евтин градски и междуградски транспорт човек може да стигне до всякъде евтино, бързо и сигурно. На по бедните острови транспортът е много по зле организиран и там не остава друга опция освен пътуване с относително скъпи таксита.

Първоначално и ние така разсъждавахме. Да, по-скъпа храна и хотели, но евентуално с предимства като маркирани пътеки, без да плащам за водач по джапанки за всяка разходка. И обществен транспорт и фериботи до съседни острови от групата. 

Само че тези ферита не са толкова евтини дори за най-близките места. И не мога да преценя обхвата на транспорта спрямо все още неясните цели. И за настаняването не ми е ясно - 50 евро там са като 50 евро по Средиземноморието или по-малко? Или повече? Защото хич не ми се иска бюджет от 150 евро на ден на двойка да се крепи от ядене на хляб в стаята и твърд матрак на набързо сковано креватче. 

Обаче нямам достатъчно информация, за да взема бързо решение или конкретни хора във форума, които да разпитам. Така че очевидно ще трябва да се заровя в проучване и да си съставя по-ясна картинка за Карибите. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Lindt Най-евтиният и същевременно луксозен начин за обиколка на региона е с круиз. От време на време има оферти и по 70-100 евро на ден и на каюта. При спане на брега трудно можеш да вържеш такъв бюджет без огромни компромиси. Фериботите и самолетите в региона са скъпи, но и като цяло регионът е много по скъп от Югоизточна Азия например.

 

 

Връзка към мнение
13 hours ago, lesy said:

След ураганите тази година малко отложих дестинацията. Иначе. Доминика между тях също ме влече. @Topfly предава някъде в темите от там. Септември и дори октомври не рискувайте.

Това което се случи миналата година се случва на 100 години веднъж и засегна относителна малка част от региона. Статистически рискът от ураган на едно конкретно място не е по голям от риска на стачки, терор и т.н. на други места. Хубаво е човек да има едно на ум ако пътува в сезона на ураганите и да си има план Б за самолети, отпуски и т.н., но не мисля, че това е причина да се отложи пътуване.

 

Аз лично не бих пътувал септември, октомври, защото в този период и в средиземноморието времето още е много хубаво. Карибите са интересни да избягаш малко зимата ;)

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предполагам до 2 месеца ще пуснат билетите за декември - март. Гледам за Пунта Кана февруари/март съм ги купил началото на април по 99евро на посока.

Другото, което ми идва наум е, че може да се кацне до единият остров и да се върне през другия,  близко са един до друг, ако не се лъжа, ферибота пътува 4 часа

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Topfly каза:

@Lindt Най-евтиният и същевременно луксозен начин за обиколка на региона е с круиз. От време на време има оферти и по 70-100 евро на ден и на каюта. При спане на брега трудно можеш да вържеш такъв бюджет без огромни компромиси. Фериботите и самолетите в региона са скъпи, но и като цяло регионът е много по скъп от Югоизточна Азия например.

 

 

Знам, но круизите не ме привличат. От време на време си мисля, че е различно и трябва да пробваме, но просто си спомням как се изсипахме 300 човека в Крит на  малък плаж като Балос от кораба и ми се отщява.

А и ми отнема цялата палитра впечатления от местната храна - от опитването, през дневното меню, цени, начин на обслужване, надлъгване за скрити такси и препоръки от сервитьора. 

После и подскачането при вида на бунгало в джунглата и ужаса от поток буболечки през стаята. Така де, искам да си спя на острова. Аз и дневни разходки с лодки не обичам особено, искам повече време за места, които ми харесват.

След 2 години може да имам коренно различно мнение за круизите, както тминалата година не ми се стоеше на море. 

 

А за обикалянето на острови си мислехме да сме само на Гваделупе. И да видим повече от тази групичка острови, преместването трябва да е към 10 евро  до Terre-de-Haut. Иначе една компания предлага за 50 евро трансфери между по-големите, например до Доминика. За Мартиника не съм сигурна, защото е на 130 км, но може би беше пак толкова. 

Връзка към мнение
30 minutes ago, Lindt said:

Знам, но круизите не ме привличат. От време на време си мисля, че е различно и трябва да пробваме, но просто си спомням как се изсипахме 300 човека в Крит на  малък плаж като Балос от кораба и ми се отщява.

 

При круизите а малко по различно. Корабът обикновено спира в едно голямо пристанище и от там може да отидеш и в най-отдалеченото и затънтено плажче. Всичко зависи от теб. Като цяло обаче туристите не може да ги избегнеш и без да си с круиз.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Topfly каза:

При круизите а малко по различно. Корабът обикновено спира в едно голямо пристанище и от там може да отидеш и в най-отдалеченото и затънтено плажче. Всичко зависи от теб. Като цяло обаче туристите не може да ги избегнеш и без да си с круиз.

Вероятно донякъде съм предубедена, но засега не искам. Все пак има решение и на моите задръжки за многото хора - катамаран.

Връзка към мнение
3 hours ago, Lindt said:

Вероятно донякъде съм предубедена, но засега не искам. Все пак има решение и на моите задръжки за многото хора - катамаран.

Двете неща са съвсем различни и не могат да се сравняват. Круизът е просто един петзвезден хотел на добра цена, който всяка нощ се мести на различен остров, докато катамарана се кара основно през деня и позволява посещение на малки и девствени островчета и заливчета., но с него за малко време няма и шанс да се посетят толкова острови, колкото е възможно с круиз. На катамарана освен това си готвиш и чистиш сам и т.н.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Lindt - и аз се чудех какво ще стане като се изсипят 3000 души на малък остров, или как ще става слизането и качеането на кораба. Изненадващо, те бяха добре организирани, нямаше опашки и чакане, а когато бяхме вече на острова хората се разпръскваха. На Сейнт Томас отидохме да се разхождаме в центъра на столицата, и на места беше безлюдно (сигурно защото беше неделя). 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Някой с практическа информация за придвижване с обществен транспорт от летището на Мартиника до столицата с полета на Левел кацащ в 20.30ч?

 

В сайта за обществен транспорт пише че последния е в 19.24ч,

 

horaires-TCSP_02.jpg

 

 

В трипадвайзера се споменава и за по-късни автобуси. Дали действително е така?

Разтоянието е 10км, такситата са 30+евра

 

 

 

 

Връзка към мнение

Въобще не е задължително да се изсипва човек,където с групите от кораба.Ние миналата година семейно бяхме на круиз и всички екскурзии си ги направих сам с местни хора.Дори в една от автогарите в маршрутката при нас се качи семейство от Франция-мъж и жена.Казаха че за първи път сами си организират нещо,и ги било страх,но но видели нас вътре,при това с малко дете и искаха да се присъединят.Питаха ни нас не ли е страх сами,хаха.Единствената екскурзия,която си платих от кораба ,беше изкачването на Големият Питон на St.Lucia.То иначе нямаше как да стане,тура е с макс запълнен ден.Всичко друго сами.

Относно цените по островите,след круиза си изпратих семейството за БГ и аз разджитках още 20-тина дни.Спане под 50€ абсурд.И то в Airbnb.Прилични места,но не хотели.Това е цена за двама,но а бях сам,така че и за един е същата.Храната като в Европа в заведения.150€/ден за двама е Ок,но без да си на хотел.Въобще по островите е доста скъпо за обикаляне без круиз.Изключение прави Доминикана,там има мн.евтини варианти.

За мен единственият евтин начин си остава круиза,и пак бих направил семеен такъв,а принципно съм доста активен и динамичен човек.

Сега гледам темата е от 2018,тъй че Lindt,може вече да е ходила,и моята информация да не помага 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Kamen каза:

Някой с практическа информация за придвижване с обществен транспорт от летището на Мартиника до столицата с полета на Левел кацащ в 20.30ч?

 

В сайта за обществен транспорт пише че последния е в 19.24ч,

 

horaires-TCSP_02.jpg

 

 

В трипадвайзера се споменава и за по-късни автобуси. Дали действително е така?

Разтоянието е 10км, такситата са 30+евра

 

 

 

 

След 19:30 няма градски транспорт от летището към града. Два пъти вече го играем този номер... само такси за 30-35 Евро.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, mitkobiker каза:

След 19:30 няма градски транспорт от летището към града. Два пъти вече го играем този номер... само такси за 30-35 Евро.

Тази автобусна линия е от август 2018. По-рано имаше само таксита ,така че все пак трябва да си доволен. Местните се комбинират по 4 човека за едно такси и си делят разходите. Пазарлъците с такситата не вървят. Друг  вариант е да си резервираш предварително кола под наем ,има евтини за 20-25 евро на ден!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.