Прескочи до съдържание

Столче за кола или повдигаща седалка за дете на 7 години?


Препоръчани мнения

Здравейте, в началото на месец май ще направим кратко пътешествие из Италия с кола. Чудим се, законово,  дете на 7 години дали може да пътува само на повдигаща седалка в колата или е необходимо все още столче? 

Връзка към мнение

От гледна точка Безопасност, от значение е най-вече размерът на детето-ръст и килограми. Столче е винаги за предпочитане. Какво ви е притеснението да сте със столче? Защо бихте избрали седалка?

Връзка към мнение

Изискванията са да се ползва това, което отговаря на ръста и теглото на детето, общо взето са еднакви и в Италия и в България.

Връзка към мнение
1 hour ago, gery_2431 said:

Здравейте, в началото на месец май ще направим кратко пътешествие из Италия с кола. Чудим се, законово,  дете на 7 години дали може да пътува само на повдигаща седалка в колата или е необходимо все още столче? 

Aз бих ви препоръчал да вземете Trunki BoostApak раничка и седалка в едно. Предполагам проблемът ви е, че до Италия искате да летите със самолет. Тази раничка и седалка е идеална за ръчен багаж в самолета.

 

 

Връзка към мнение
преди 27 минути , Topfly каза:

Aз бих ви препоръчал да вземете Trunki BoostApak раничка и седалка в едно. Предполагам проблемът ви е, че до Италия искате да летите със самолет. Тази раничка и седалка е идеална за ръчен багаж в самолета.

 

 

Благодаря за насоката!

Ще летим със самолет и това е казуса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, gery_2431 каза:

Здравейте, в началото на месец май ще направим кратко пътешествие из Италия с кола. Чудим се, законово,  дете на 7 години дали може да пътува само на повдигаща седалка в колата или е необходимо все още столче? 

А какво ползвате тук?

Употребата на едното или другото зависи от габаритите на детето. За да ползва booster, детето трябва да е толкова високо, че коланът да не преминава през шията. Същото важи и при премахването му и преминаване на обикновена седалка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бих взел каквото си ползвате в България. Столчето може да е малко неудобно за носене, така че ако имате седалка, я вземете нея.

Ако ще пътувате доста в бъдеще или въобще нямате повдигаща седалка може да си вземете тази, която Topfly е показал и да си я ползвате и нормално,  когато детето надрасне столчето.

Всичко това предполага, че данните на детето отговарят на седалката, разбира се.

Връзка към мнение

В момента ползваме столче 18-36 кг, което е доста голямо и няма как да го носим с нас. Детето отговаря на изискванията да ползва седалка в Бг, така че щом са еднакви ще си купим или същото приспособление по-горе или обикновена седалка, която да наврем  куфара.

Благодаря на всички за отговорите :)

Връзка към мнение

Давам още един вариант - надуваемо детско столче. Ние сме с такова. Сертифицирано е и за кратки ползвания тъкмо с рент а кар е идеално.

Връзка към мнение

Прочетете детайлно условията на авиокомпанията за превоз на деца.

При повечето(вероятно всички) авиокомпании можеш да пренасяш до 2 детски "артикули" безплатно.

Това включва количка, столче за кола и други.

Можете да си вземете нормално столче и да си го дадете или на гейта или на чек-ин.

Ако изберете подложка, можете дори да я вземете на борда и да я ползвате в самолета за удобство на дете и родител.

Тези правила важат дори и за Rayanair.

Връзка към мнение
On 2018. 02. 05. at 9:08 AM, Zaro said:

А какво ползвате тук?

Употребата на едното или другото зависи от габаритите на детето. За да ползва booster, детето трябва да е толкова високо, че коланът да не преминава през шията. Същото важи и при премахването му и преминаване на обикновена седалка.

Столчета от 15 до 36 килограма или 18-36 килограма в зависимост от регулацията са два типа без собствен колан

 

10070911752.jpg

kinderkraft-expander-15-36-isofix-_2_.jp

 

И двата типа столчета постигат целта с повдигане коланът на не минава през шията на детето. Вторият тип столче обаче е много по удобно за дълги пътувания, когато детето заспи в колата, а и по принцип дава някаква допълнителна защита при страничен удар на колата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, nikolaysto каза:

Прочетете детайлно условията на авиокомпанията за превоз на деца.

При повечето(вероятно всички) авиокомпании можеш да пренасяш до 2 детски "артикули" безплатно.

Това включва количка, столче за кола и други.

Можете да си вземете нормално столче и да си го дадете или на гейта или на чек-ин.

Ако изберете подложка, можете дори да я вземете на борда и да я ползвате в самолета за удобство на дете и родител.

Тези правила важат дори и за Rayanair.

Благодаря, ще ги разгледам по обдтойно. Но мисля, че касят само бебета.

Връзка към мнение
преди 1 час, gery_2431 каза:

Благодаря, ще ги разгледам по обдтойно. Но мисля, че касят само бебета.

Ние пътуваме така и не ми се плаща допълнително за наем на столче при наема на автомобил. Последно пътувахме със столче за 6 годишно дете с Rayanair тази неделя - отново без проблем и без доплащане.

Връзка към мнение
преди 4 минути , nikolaysto каза:

Ние пътуваме така и не ми се плаща допълнително за наем на столче при наема на автомобил. Последно пътувахме със столче за 6 годишно дете с Rayanair тази неделя - отново без проблем и без доплащане.

Супер! Много благодаря за информацията!

Връзка към мнение
2 minutes ago, nikolaysto said:

Ние пътуваме така и не ми се плаща допълнително за наем на столче при наема на автомобил. Последно пътувахме със столче за 6 годишно дете с Rayanair тази неделя - отново без проблем и без доплащане.

Какво разбираш под столче? Нормално столче с облегалка като горното, което пуснах? За съжаление в условията на Ryanair има някакво изискване за столче със стикер "Certified for use on aircraft" цък Аз такива столчета не съм виждал и идея си нямам как точно трябва да изглеждат.

 

В общите условия на Уиз ер обаче намерих възможност за превоз на детско столче единствено за деца до 23 месеца

 

Изисквания за кошчетата за кола 

  • на борда могат да бъдат вземани само „гледащи назад“ седалки за кола за децата
  • трябва да бъдат оборудвани с прикрепящ елемент, който да позволява стабилното закопчаване с колана на мястото за пътници

От съображения за безопасност пръстеновидният колан трябва да бъде използван при излитане, кацане и винаги когато означението за закопчани колани е включено. Пръстеновидният колан ще бъде предоставян от Wizz Air при качването на борда и трябва да бъде върнат след полета

https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/putnicheska-informatsiya/patuvane-s-bebeta-i-malki-detsa#/

 

 

Връзка към мнение
преди 51 минути , Topfly каза:

Какво разбираш под столче? Нормално столче с облегалка като горното, което пуснах? За съжаление в условията на Ryanair има някакво изискване за столче със стикер "Certified for use on aircraft" цък Аз такива столчета не съм виждал и идея си нямам как точно трябва да изглеждат.

 

Става дума за всякакви столчета и кошници за бебета. На тези условия ("Certified for use on aircraft") трябва да отговаря столчето, ако искаш да го вземеш на борда. Ако просто го превозваш няма  изискване да е сертифицирано, а подложките са ми предлагали да ги взема на борда също без да имат подобен сертификат. С WIZZ не съм летял със столче, но с много други да, в момента се сещам за Lufthansa с economy light билети (тоест без чекиран багаж), Ryanair, BG Air - винаги взимат столчето без допълнителни такси.

Моята постановка винаги е била - взимам столчето пък да става каквото ще. Дори и да ме таксуват ще ми е по-евтино от наем на такова заедно с колата - 15 до 25 евро на ден. До сега не са ме таксували :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Условията на Уиз са малко мъгляви, но там са същите и за детски колички, а хората си превозват колички и след 2 години. Просто са написани в секцията за до 2 години, за повече не, но важи.

Сертифицираните са за да се ползват на борда, т.е. детето да е в столчето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси много за изчерпателната информация!
Ще си вземем повдигаща седалка от тук без да го мислим и да се притесняваме по въпроса.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.