Прескочи до съдържание

Транспорт между Варна и Бургас


Препоръчани мнения

А има ли някакъв удобен транспорт между летището във Варна и летището в Бургас?

Намерих евтин полет до Москва от Бургас за 1.06, но от София няма полети дотам и трябва да летя до Варна рано сутринта. 

Връзка към мнение

Удобен транспорт между Варна и Бургас няма. Само едни автобусчета между автогарите. А за трансфер между двете летища - съвсем не.

Най-бърз вариант ми се струва такси до автогарата, откъдето тръгват бусчетата до Бургас. А в буса да се помоли шофьора, ако се налага и с почерпка на четири очи, да спре на колелото на летище Бургас.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Ou7law каза:

А има ли някакъв удобен транспорт между летището във Варна и летището в Бургас?

Намерих евтин полет до Москва от Бургас за 1.06, но от София няма полети дотам и трябва да летя до Варна рано сутринта. 

Гледам има билети от Варна до Москва на твоята дата за под 30 евро. При положение ще транспорта между Варна и Бургас ще ти дойде към 30лв. струва ли си?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не би трябвало шофьор на маршрутка да откаже да спре в близост до летищата. Редовно си спирам до летище Варна с маршрутките от Добрич и поне на два пъти съм бил в маршрутка Варна-Бургас, която е спирала по желание на пътник до летище Бургас. Но от летище Варна трябва да се вземе автобус до автогарата. Според мене по-добрият вариант е да си намериш кола за споделено пътуване от София до Бургас. И на входа на Бургас да те спрат на спирка на автобус 15 за летището. Няма да загубиш нито време, нито пари, защото Варна-Бургас си е два часа с маршрутката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Ou7law каза:

А има ли сайтове за споделено пътуване?

По-скоро, не, трябва да гледаш в ъвФейсбук. Има много групи за споделно пътуване. Но проблемът там, е че повечето места се обявяват в последния момент. Аз не бих разчитал на такава схема като ще имам да хващам полет. Или лети направо София-Варна-Москва. Или се придвижи с автобус/влак до Бургас и от там хващаш полета за Русия.

Връзка към мнение
преди 4 часа, master_of_germs каза:

Не би трябвало шофьор на маршрутка да откаже да спре в близост до летищата. 

Освен ако не му отнемат лиценза...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Напомням за задръстванията на пътя Слънчев бряг - Ахелой. Юни месец е вече високия сезон и да се добави буфер 30 минути. Дано до лятото да е готов обходът на Ахелой, но едно на ум.

Редактирано от vorbis
Връзка към мнение

На колелото до летището в Бургас има обособена спирка и автобуси и маршрутки задължително спират там.От летището във Варна автобус 409 стига до автогарата за 10тина мин.,но е добре да се вземат предварително билети за автобуса до Бургас.

Редактирано от Мари Николова
Връзка към мнение
преди 18 часа, Ou7law каза:

 

А има ли някакъв удобен транспорт между летището във Варна и летището в Бургас?

Намерих евтин полет до Москва от Бургас за 1.06,

 

Ултра евтините полети Бургас-Москва с цена около 15 евро са рано сутрин около 06:00-07:00ч. Не виждам за какъв удобен полет София-Варна става въпрос? Ако става дума за обедните полети Бургас-Москва те са "скъпи" около 45 евро, тогава  наистина е по-добре за такава цена да се лети до Москва директно от Варна.

Връзка към мнение
1 minute ago, epetkov said:

Ултра евтините полети Бургас-Москва с цена около 15 евро са рано сутрин около 06:00-07:00ч. Не виждам за какъв удобен полет София-Варна става въпрос? Ако става дума за обедните полети Бургас-Москва те са "скъпи" около 45 евро, тогава  наистина е по-добре за такава цена да се лети до Москва директно от Варна.

Има полет Бургас-Москва за 17 евро, сега е 20 и отлита в 17:00.

 

Така или иначе намерих от Варна за 30 евро, а сутринта от София до Варна

Връзка към мнение
преди 5 минути , epetkov каза:

Ултра евтините полети Бургас-Москва с цена около 15 евро са рано сутрин около 06:00-07:00ч. Не виждам за какъв удобен полет София-Варна става въпрос? Ако става дума за обедните полети Бургас-Москва те са "скъпи" около 45 евро, тогава  наистина е по-добре за такава цена да се лети до Москва директно от Варна.

Къде ги гледате тези полети?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всъщност лятното разсписание на БГ ер още не е излязло,има голяма вероятност да пуснат полети на тази дата до Бургас.Обикновенно май месец става ясно.

Връзка към мнение
преди 3 минути , Ou7law каза:

Аз го и взех от aviobilet.com

Винаги съм казвал тук,  че aviobilet.com продават средно с  20 евро надценка! Аз проверявам на www.aviasales.ru

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 38 минути , iMari каза:

Обикновенно май месец става ясно.

Тази година, обаче, още през януари стана ясно, че ежедневните полети София-Бургас ще започнат чак на 11.06.18 и  ще приключат на 16.09.18

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение
Преди 1 час, epetkov каза:

Тази година, обаче, още през януари стана ясно, че ежедневните полети София-Бургас ще започнат чак на 11.06.18 и  ще приключат на 16.09.18

Това съм го пропуснала.Официално ли са го обявили?

Ако имаш предвид разписанието,което  излиза в момента на сайта на БГ ер, това не е окончателния вариант.Всяка година пускат полети преди и след това, което са обявили първоначално,около началото/средата на май.

Редактирано от Мари Николова
Връзка към мнение

В случая бих препоръчал автобус София-Бургас, има директни такива, които стигат за под 5 часа, напр. на Юнион Ивкони и Карат-С, движат се само по магистралата с една почивка 20 мин. по пътя. Но трябва да се провери предварително дали са директни, защото има и такива, които влизат по градовете и тогава става около 6 часа. От автогара Юг в Бургас до летището се стига с автобус №15 за около 20-25 мин. Такси нормално излиза около 10-12 лв. Ако се сметне времето на полета София-Варна /поне час и половина с чек-ин-а, придвижването от летище Варна до автогарата във Варна /поне 10 мин. с такси или 15-20 мин. с автобус 409, и то ако дойде веднага, след това около 2 часа и 10-15 мин. Варна-летище Бургас с маршрутка, общо стават поне 4 часа и половина с 2 прехвърляния, което е почти същото като автобуса София-Бургас. Да не говорим, че нещо в схемата София-Варна-Бургас може да закъснее и да си изпуснеш полета.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 22 минути , Hayasko каза:

В случая бих препоръчал автобус София-Бургас,

Не следиш дискусията. Авторът на темата е заложил на Варна. Вече си е купил билет Варна-Москва за 30 евро. Отделно има удобен сутрешен полет София-Варна.

Връзка към мнение
преди 19 часа, Hayasko каза:

В случая бих препоръчал автобус София-Бургас, има директни такива, които стигат за под 5 часа, напр. на Юнион Ивкони и Карат-С, движат се само по магистралата с една почивка 20 мин. по пътя. Но трябва да се провери предварително дали са директни, защото има и такива, които влизат по градовете и тогава става около 6 часа.

Аз пък Юнион Ивкони не бих ги препоръчал и на врага си. Първо, че си отменят курсове, когато си искат и без каквито и да било обяснения. Второ, автобусите им са щайги, които се чупят под път и над път. Трето, пишат си линиите директни, а впоследствие се окаже, че трябва да минат през 10 села и паланки. Четвърто, персоналът им е съставен от идиоти и полуидиоти (с малък брой изключения), които могат да сговнят всяко едно пътуване.

 

Иначе аз ли не се ориентирам правилно в темата, или авторът иска(ше) да стигне до Бургас през Калкута (образно казано), за да му излезе по-скъпо, но затова пък по-бавно?!? Hayasko, добре е описал единственият разумен вариант по зададената схема, но малко оптимистично е калкулирал само 4:30 часа за път. Според мен под 6 часа няма как да дойде и при най-сполучливото напасване на връзки. Директно до Бургас с автобуса може да излезе по-бавно от въпросната схема само ако се излъжете да хванете Ивконито.

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много се измести темата. Беше за транспорт Варна-Бургас, отидохте на Юнион какви хора били. Нерде Ямбол, нерде Стамбул.

 

Ако ще говорим за транспорт София-Бургас, тогава да си хващаме нощния влак, кушет-вагона и сутринта моренце преди полета. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не е лошо,че леко се измести темата.Мисля,че би могла да бъде полезна и на други хора.И аз съм си мислила за подобни варианти, когато даден полет от Соф до Варна е по-изгоден и удобен като час за връзка с друг полет от Бургас.Но в повечето случаи и аз съм стигала до извода на @Hayasko,че май е по-удобно с автобус.А тези  евтини билети до Москва ги гледам всяка година,но обикновенно връщането излизаше скъпо или греша?

Връзка към мнение

Въобще не грешиш! Както всяка сезонна дестинация, полетите Бургас(Варна) - Москва (Петербург) са евтини когато пътуваш обратно на тълпата. В началото на високия сезон стадото се втурва към морето и тогава е евтино да летиш до Русия. А септември стадото се прибира към матушката и тогава е евтино да се върнеш към БГ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, vorbis каза:

В началото на високия сезон стадото се втурва към морето и тогава е евтино да летиш до Русия. А септември стадото се прибира към матушката и тогава е евтино да се върнеш към БГ.

Затова изгодно е онова пътуване, при което едната посока е 15-20 евро, а втората е 90-100 евро или с други думи двупосочен билет за 110-120 евро. Такава комбинация е реално осъществима!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.