Прескочи до съдържание

Транссибирската идилия


Препоръчани мнения

преди 29 минути , Eager_Traveler_Paul каза:


Относно съображенията за удобство - аз лично съм от типа хора, на които им трябва много съдържание за напълване на очичките, душичката и стомахчето, и значително по-малко съдържание, свързано с удобство. Един дървен нар и възглавница и туйто. Луксът по време на пътуване ми се струва като нещо излишно и смехотворно. Но това съм си аз, предполагам изпитвам известна доза удоволствие да се асоциирам с пътешествениците от време оно. В каквато и дупка да попадна, никога не е повод да ми развали настроението или почивката. Даже обратното - от такива поводи възникват най-забавните и увеселителни истории. Пътуване в лошо поддържан ферибот не само не ми звучи лошо, а даже бих го избрал пред излъскан, чисто нов плавателен съд. Че нали приключенията са най-важни ^_^

Като цяло колкото по-дълъг маршрутът, толкова по-добре. Изключително важно за мен е да спра на всяко едно интересно място и да се запозная с местната култура, да опитам обичайните храни и да усетя духа на мястото. Хората и природата са същественото от едно пътуване. Иначе тудуф-тудуф с влака винаги може. Специално на Китай задължително време ще му отделя при едно такова пътуване.

Адмирации за изповядваната пътешественическа философия! :)

 

Ще следя темата. Принципно транссибирската железница ми е една от големите мечти, но единствено в класическия вариант от Москва до Владивосток (евентуално Монголия) и в никакъв случай Япония и особено Китай, които въобще не ми се вписват тематично в едно такова пътуване. И задължително с достатъчно чести и достатъчно дълги спирания по пътя, с акцент върху сибирската част от маршрута. 

 

 

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Спойлер

Съгласна съм с Meidj. Но ако има вариант за два дни в Пекин с транзитна виза, незнам слушам от Вас, аз съм ходила в Китай с виза. ...и връщането Пекин - Москва го предложих защото си мисля, че има повече полети и би се намерилао нещо на добра цена. Но пък  остава въпроса с двукратната виза за Русия. Забравила съм колко струваше, трябва да се провери.

 

Съгласна съм с Meidj. Но ако има вариант за два дни в Пекин с транзитна виза, незнам слушам от Вас, аз съм ходила в Китай с виза. ...и връщането Пекин - Москва го предложих защото си мисля, че има повече полети и би се намерилао нещо на добра цена. Но пък  остава въпроса с двукратната виза за Русия. Забравила съм колко струваше, трябва да се провери.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Янко Велков

Здравейте, група:) Пролетта е тук, температурите се покачват и приближават към онази идеална граница - малко преди да настъпи лятото - когато става топло и приятно, но все още не е горещо - идеалното време за пътуване (според мен). На мен ми се очертава свободно време от втората половина на май до към края на юни, което като че ли е и идеалният период за пътуване с влак във вече размразената руската тайга;) Без да съм проверявал за тази година, по принцип навлизаме и в сезона на евтините самолетни билети между черноморието и Москва - началната (а за някои - крайна) точка на Транссибирската магистрала! За мен нещата се подреждат чудесно, но се чудя дали би имало други желаещи за този период? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, patilana каза:

 

А евтините билети не бяха ли през февруари?:no2:

Евтините билети за Москва са точно началото на юни - чартъри на символична цена около и под 20 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, patilana каза:

Ако си навит за 2019 по същото време става.

А евтините билети не бяха ли през февруари?:no2:

Мисля, че патилана пита за евтини билети за транссибирската линия. Те са най-евтини през февруари, но и няма какво да се прави по спирките...Това, доколкото разбирам, не е замислено като бюджетно пътуване, а приключенско. :) Погрешно е да се тръгва с нагласата, че ще излезе евтино от Европа до Азия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...
  • 11 месеца по-късно ...

Да побутна малко темата.

Обсъжданото пътуване по-горе с влак ми се вижда някакси натоварващо, въпреки че чета, че доста руски турагенции организират маршрут със спирки и програма по маршрута. Има и такива, които го правят със самолет.

Изчитайки с интерес пътеписа на Владимир Дрехарски за пътуването му с Опел до Владивосток, в мен се зароди желанието да повторим с жена ми маршрута (без Монголия) това лято. Планираме да тръгнем последните дни на Май. Ако има навити за такова екстремно пътуване, съм на линия 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.