Прескочи до съдържание

Транссибирската идилия


Препоръчани мнения

Желаещи за Трансибирската железопънта идилия, моя друга мечта .

.http://www.secretflying.com/posts/train-moscow-vladivostok-e69-one-way/https://pass.rzd.ru/tickets/public/en?layer_name=e3-route&st0=Moscow&code0=2000000&st1=Vladivostok&code1=2034137&dt0=11.04.2018&tfl=3&checkSeats=1&serv-FSS=0

 

 

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Аз като цяло, ама още събирам средства. Кажи малко повече - кога го обмисляш, някои неща, които искаш да видиш, особености и т.н.

Транссибирският експрес ми е една мечта от известно време, грубият план е да хвана влака от Москва, да премина през Татарстан, след това езерото Байкал, преминава се после през Бурятия, пустинята Гоби, Монголия и се спира в Пекин. Естествено, мисля да отделя по 1-2 дена на градовете по маршрута, като например Казан, Екатеринбург, Иркутск, Улаан Уде и Улаанбаатар. Моето ще е по-мащабно пътуване, просто сърце не ми дава да изпусна всичко по пътя. Има много интересни места.

Още ми е само като идея, не съм сядал сериозно да го схематизирам, но съм прочел доста по темата, мога да ти изпратя някои полезни линкове, ако искаш. Ако примерно си склонна да го отложиш за 2019 с удоволствие бих пътувал с теб.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

@ZORI страхотна дестинация, но и за мен вече е късно да планувам за тази година.

@Eager_Traveler_Paul и аз обичам да пътувам по този начин.Догодина цялото лято - от началото на юни до края на август мога да споделя по този маршрут.Той изисква повече време, отколкото пари.

Хайде да станем трима за догодина!

Редактирано от patilana
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Честно казано, набелязано ми е от мн време, не съм правила детайлна програма. Но нещата, които искам да посетя се припокриват с изложените. Представям си го поне две седмици Москва- Новосибирск- задължително Иркутск/ езерото Байкал/ , Улаанбааар, задължително нощуване в шатра и Монголсата  пустинята Гоби и крайно точка разбира се Пекин. Била съм в Китай, но в южната част, а точно Китайската стена и Забраненият град, прибиране от Китай. Пуснах офертата, ако някои може да се възползва, има доста работа по организациятd.Трябва да се уловят чартарите от Москва, когато докарват руснаците, аз ходих до Москва с тях преди 2 години за по 13-19 евра, и сега ги има но, започват от 1 юни и един хубав полет от Пекин- Москва...:)Ако групата е повечко хора, въпреки , че не съм превържиник за повече хора. Може и да има предимства в този случай, защото пътя е дълъг поне седмица се пътува и с оставанията по някои места , ще е по хубаво с компания...имаше доста магеланци желаещи...:)

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

И ние сме от желаещите, 2 души, аз и мъжа ми. Според моите проучвания трябва да се ходи поне юни, тези месеци ще умрем от студ. Това, което досега ме спираше са визите, какво ще кажете за тях?

 

Връзка към мнение
Цитат

Права си Плами, визите саааааааааааааа...по едно време ги смятах доста са си .. едно значително перо и за трите държави се иска визи.....

 

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , slujitel каза:

И ние сме от желаещите, 2 души, аз и мъжа ми. Според моите проучвания трябва да се ходи поне юни, тези месеци ще умрем от студ. Това, което досега ме спираше са визите, какво ще кажете за тях?

 

3 визи на брой, за Русия тази е 150 кинта, другите ако ги кажем още 100-150. Демек около 300 лв за визи. Билетите за железниците са по-скъпи лятото и е по-голяма навалица, понякога в някоя от отсечките свършват билетите и се заклещен. Иначе Улаанбаатар е 40 градуса лятото, а зимата е -35. Предпочитания за сезон нямам. Все ми е тая. Евтини полети до Москва и обратно от Пекин има и винаги се намират.

 

Редактирано от Eager_Traveler_Paul
Връзка към мнение
преди 14 минути , Eager_Traveler_Paul каза:

3 визи на брой, за Русия тази е 150 кинта, другите ако ги кажем още 100-150. Демек около 300 лв за визи. Билетите за железниците са по-скъпи лятото и е по-голяма навалица, понякога в някоя от отсечките свършват билетите и се заклещен. Иначе Улаанбаатар е 40 градуса лятото, а зимата е -35. Предпочитания за сезон нямам. Все ми е тая. Евтини полети до Москва и обратно от Пекин има и винаги се намират.

 

А защо не се лети от Пекин до София, а трябва два пъти да се влиза в Русия?

преди 23 минути , ZORI каза:

 

Зори, да плащаме скъпа виза за Китай, само за два дни в Пекин не си струва. Хубаво е, ако може да се продължи из Китай, но става много дълго пътуване. По съм склонна за варианта до Владивосток.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , slujitel каза:

А защо не се лети от Пекин до София, а трябва два пъти да се влиза в Русия?

Зори, да плащаме скъпа виза за Китай, само за два дни в Пекин не си струва. Хубаво е, ако може да се продължи из Китай, но става много дълго пътуване. По съм склонна за варианта до Владивосток.

 

Защо два пъти в Русия? Един път си летиш до Москва, взимаш влака и крайна спирка Китай. Но и обратния маршрут съм гледал, пак става. Полетите са малко по-скъпи, ама пак може някоя врътка. Навит съм и за продължение в Китай :)

Връзка към мнение
В момента, Tedy каза:

За 2 дни в Пекин ще минете с транзитна от летището.

Е как, като трябва да влезем сухопътно с влака?

 

В момента, Eager_Traveler_Paul каза:

Защо два пъти в Русия? Един път си летиш до Москва, взимаш влака и крайна спирка Китай. Но и обратния маршрут съм гледал, пак става. Полетите са малко по-скъпи, ама пак може някоя врътка. Навит съм и за продължение в Китай :)

С продължение е най-добре, поне да се оправдае визата, но ние не можем повече от 20 дни отпуска, а те ще отидат само за Русия.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , slujitel каза:

Е как, като трябва да влезем сухопътно с влака?

 

Тя може би имаше предвид ако летим до Китай и от там започнем.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Понеже и на мен ми е отколешна мечта това пътешествие, да спомена, че не е необходимо Пекин да бъде крайната дестинация. От Владивосток има фери до Корея и Япония. Може да се получи цяло далекоизточно приключение като се стигне до Япония и после се лети от Токио до Европа.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Ферито е върха на приключението, един приятел пътува по този начин и по ужасно нещо от ферибота не е преживявал. Аз не бих си го причинила. Или от Владивосток ще летим до Москва и до Бг, или по скоро варианта от Китай към Москва, да минем транзит в Пекин и да не вадим китайски визи.

Връзка към мнение
преди 2 часа, samuraika каза:

Понеже и на мен ми е отколешна мечта това пътешествие, да спомена, че не е необходимо Пекин да бъде крайната дестинация. 

И на мен това пътуване  ми е в далечните планове и мечти. Ако/като тръгна да го реализирам, Пекин ще бъде само за прекачване. Бих продължил от там до Лхаса с влак. 

Връзка към мнение

Аз мисля, че транзита в Пекин важи само ако се лети с прекачване в Пекин, т.е. не става да пристигнеш с влак и да отлетиш оттам.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, samuraika каза:

Понеже и на мен ми е отколешна мечта това пътешествие, да спомена, че не е необходимо Пекин да бъде крайната дестинация. От Владивосток има фери до Корея и Япония. Може да се получи цяло далекоизточно приключение като се стигне до Япония и после се лети от Токио до Европа.

Много ми харесва как мислиш :ok:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 2/11/2018 в 15:41, slujitel каза:

Ферито е върха на приключението, един приятел пътува по този начин и по ужасно нещо от ферибота не е преживявал. Аз не бих си го причинила. Или от Владивосток ще летим до Москва и до Бг, или по скоро варианта от Китай към Москва, да минем транзит в Пекин и да не вадим китайски визи.

Зле поддържни ли са фериботите? Или обслужвани? Аз с този точно не съм пътувала, но ферибот по принцип съм ползвала и чак "ужас' не бих го нарекла...Сега видях, че японците вече не оперират никакви ферита )

(имаше Акита-Владивисток и един от Сахалин до Хоккайдо) и сега руснаците оперират единствения останал, който минава през Корея...може "ужаса" да идва от това...

Позачетох се в тематиката малко повечко и се оказа, че линията Москва-Пекин е доста туристическа и билети могат да се купят само от агленции - те изкупуват всичко предварително и после продават с надценка по свое усмотрение (русизмът е употребен умишлено;)). Другият вариянт е да се купят билети от Китай. Но както @neuromancer каза - за Китай се ползва транзитна виза ако летиш и имаш потвърден билет за излитане, не съм сигурна дали с влаков билет става (трябва да се провери).

От друга страна Москва-Владивисток е само на руска територия, билетите са по-евтини и могат да се купят и на място в Москва. А на обратно можже да сеглоби интересен авиомаршрут - много опции.

Но Монголия и пустинята Гоби звучат много интересно...

Ето нещо подобно като маршрут, но не от агенция, а самосглобено ми се върти в главата.

Ето и един сайт, който ми се струва много полезен, има много информация и е много добре структуриран и обяснено всичко.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Имам и аз разни линкове, само че са ми на компютъра вкъщи. Като се прибера довечера (и ако не забравя) ще ги добавя.

Бях чел за някои хватки при закупуването на билети в някои определени дестинации - например в Улаанбаатар. Ако сме няколко човека, а не цяла тълпа, не би трябвало да има проблем. Относно купуването на билетите от Москва - не работи точно по този начин. Поне последно когато четох схемата беше следната: ако искаш директен билет Москва - Пекин можеш да си го закупиш. Но ако искаш да слизаш и да абсорбираш от местната култура във всеки по-голям град, тогава вече говорим за множество отделни билети за съответните отсечки. Тези билети се купуват само и единствено от началната точка (напр. Иркутск - Улаан Уде се купува от гарата в Иркутск).

Наскоро завързах много силни връзки с Русия и в половината от градовете имам познати или приятели, демек човек, който на място може да купи Х на брой билети, стига да бъде възпитано помолен предварително и на място почерпен :) Руският ми също е на прилично ниво, т.е. рискът да се изгубим/забъркаме в каша чувствително спада.

Относно съображенията за удобство - аз лично съм от типа хора, на които им трябва много съдържание за напълване на очичките, душичката и стомахчето, и значително по-малко съдържание, свързано с удобство. Един дървен нар и възглавница и туйто. Луксът по време на пътуване ми се струва като нещо излишно и смехотворно. Но това съм си аз, предполагам изпитвам известна доза удоволствие да се асоциирам с пътешествениците от време оно. В каквато и дупка да попадна, никога не е повод да ми развали настроението или почивката. Даже обратното - от такива поводи възникват най-забавните и увеселителни истории. Пътуване в лошо поддържан ферибот не само не ми звучи лошо, а даже бих го избрал пред излъскан, чисто нов плавателен съд. Че нали приключенията са най-важни ^_^

Като цяло колкото по-дълъг маршрутът, толкова по-добре. Изключително важно за мен е да спра на всяко едно интересно място и да се запозная с местната култура, да опитам обичайните храни и да усетя духа на мястото. Хората и природата са същественото от едно пътуване. Иначе тудуф-тудуф с влака винаги може. Специално на Китай задължително време ще му отделя при едно такова пътуване.

Естествено сега засега си говорим чисто в планов аспект, най-рано другата година бих могъл да организирам практически такова пътуване. За 2018 вече горе-долу имам дестинации, а няма да ми стигне и бюджетът. Като цяло придобих един навик вече да организирам по-мащабни пътешествия. Като съм се прецакал да отида до еди-къде си, както се казва, по-добре да видя и още едно място и така. 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 33 минути , Eager_Traveler_Paul каза:

. Даже обратното - от такива поводи възникват най-забавните и увеселителни истории. Пътуване в лошо поддържан ферибот не само не ми звучи лошо, а даже бих го избрал пред излъскан, чисто нов плавателен съд. Че нали приключенията са най-важни ^_^

Ти си от моята кръвна група. :lol: Приключенията наистина са най-важни.

 

Привлича ме Сибир, не пътуването с влак, но темата е интересна и ще следя. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Бройте и мен, моля!:) 

 

Отдавна го планирам, но предвид мащаба на пътуването и визите реших да не прибързвам, а да изчакам подходяща възможност (например да отидем повече хора;)). И аз съм привърженик на идеята за спирки по пътя и отклонението за Улан Батор и Пекин с Великата китайска стена, а следното:

преди 42 минути , Eager_Traveler_Paul каза:

аз лично съм от типа хора, на които им трябва много съдържание за напълване на очичките, душичката и стомахчето, и значително по-малко съдържание, свързано с удобство. Един дървен нар и възглавница и туйто

важи на 100% и за мен:) 

 

За връщането виждам, че в момента има опции от Пекин през Москва или Варшава (съответно с Аерофлот и LOT) за под 300 евро, така че ако наистина се организира нещо и организаторите нямат нищо против моята личност, стига да съм на линия мога да тръгна с около седмица предизвестие (толкова ми трябва горе-долу за да си изкарам руска виза).

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.