Прескочи до съдържание

Кола под наем Белгия


Препоръчани мнения

Не открих нищо по въпроса. Все още не е решено дали да пътуваме с наша кола до там, но най вероятно ще летим до Шарлероа и ще вземем кола за около 10 дни, като може и да не я наемем от самото летище. С колата трябва да можем да пътуваме до Германия и Франция (на някои видях ограничения за напускане на страната).

Съвети за компания и застраховки?

Връзка към мнение

По-добре я наемете на летището, иначе трансферите до Брю са си пари...

Внимавайте, ако пристигнете вечерта с Раян - има шанс за закъснения, а офисите на колите под наем работят до 23 часа.

Често срещано в офертите на офисите там са лимитираните километри, внимавайте и с това.

Не съм наемал там, но съм гледал за оферти и това ми е направило впечатление.

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение

От летището ще ни вземат, а колата може и на другия ден да наемем. 

За жокери откъм километри, застраховки и граници ми е питането, че навсякъде си е специфично.

Гледах на някои компании и цена за включени екотакси - ама дали важи за навсякъде или в Германия примерно трябва нещо ново да се плаща...

 

Редактирано от jul
Връзка към мнение
преди 17 минути , jul каза:

За жокери откъм километри, застраховки и граници ми е питането, че навсякъде си е специфично.

Гледах на някои компании и цена за включени екотакси - ама дали важи за навсякъде или в Германия примерно трябва нещо ново да се плаща...

 

Именно - затова едва ли може да се даде детайлен съвет без да се пуснат определени търсачки и да се сравнят предложенията. @Гост ти е дал есенцията кое да гледаш. Пробвай през travelsupermarket; opodo.it; ryanair.

 

Връзка към мнение

Ние сме наемали там от Херц. Скъпичко беше, но нямаше лимит за километри и можеше да се минава граница, срещу някаква малка такса. Ама ние, винаги вземаме и пълна застраховка, а тя е почти двойно на наема по онези ширини.

Така че, гледай тези неща:

 

-да няма лимит на километри - нито дневен, нито седмичен.

- дали има такса за преминаване на граници.

- колко струва пълната застраховка .

- колко е самоучастието.

Връзка към мнение
преди 54 минути , jul каза:

От летището ще ни вземат, а колата може и на другия ден да наемем. 

За жокери откъм километри, застраховки и граници ми е питането, че навсякъде си е специфично.

Гледах на някои компании и цена за включени екотакси - ама дали важи за навсякъде или в Германия примерно трябва нещо ново да се плаща...

 

то наистина е специфично, защото за една и съща фирма директно или през посредник условията може да са различни

така че просто търси и чети подробно

Връзка към мнение

За четенето - чета. 

Практични съвети от опит ми трябваха. 

Да не започна след италианските рентове тема за тарикатлъците на белгийските ;)

Връзка към мнение
преди 2 часа, jul каза:

За четенето - чета. 

Практични съвети от опит ми трябваха. 

Да не започна след италианските рентове тема за тарикатлъците на белгийските ;)

1. Не взимай кола с лимитирани километри, без значение от таксата на км - би трябвало да е ясно подчертано в T&C.

2. Не взимай кола със забранено пресичане на граници или с неясна такса - би трябвало да е ясно подчертано в T&C.

3. Взимайте и връщайте колата от една и съща точка - таксата в противен случай е много неприятна. 

4. Ако имате голям бюджет, включете пълна застраховка - скъпо е. Никой не може да ви я продаде насила.

5. Ако сключвате пълна застраховка, прочете внимателно дали нещо се изключва от нея. Никой не може да ви я продаде насила.

6. Ако нямате голям бюджет, пригответе кредитна карта с високо покритие и сключете застраховка Excess - тук е коментирано откъде. 

7. GPS-ът е скъп и се плаща отделно - вземете си ваш или ползвайте телефона за целта, като свалите maps.me предварително (вземете си стойка). 

 

Поздрави :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Разглеждам оферти за взимане на кола под наем от Charleroi Airport през посредници.  Но в повечето сайтове не пише дали е позволено преминаването на границата. Мога ли да намеря тази информация на сайта на доставчиците или е по-добре да им пиша?

Досега не сме наемали кола и ми е притеснено. Винаги сме използвали влакове, автобуси и подобно.

Връзка към мнение
преди 13 минути , Stryper каза:

Разглеждам оферти за взимане на кола под наем от Charleroi Airport през посредници.  Но в повечето сайтове не пише дали е позволено преминаването на границата. Мога ли да намеря тази информация на сайта на доставчиците или е по-добре да им пиша?

Досега не сме наемали кола и ми е притеснено. Винаги сме използвали влакове, автобуси и подобно.

Понеже и аз съм в същия кюп, вчера резервирах през Ryanair с Budget, точно от Шарлероа. Информацията я имаше в допълнителните условия, в моя случай пишеше кои държави може да се минава и всичко е безплатно. 

 

image.png

 

image.png

 

По-скоро ти обръщам внимание, че някои от доставчиците (конкретно Europcar) имат ограничен брой включени километри. Да няма лоши изненади после :)

 

 

 

Връзка към мнение

Благодаря. Погледнах Ryanair. Условията са подредени добре и дават достатъчно информация. В другите сайтове пише за летищна такса от минимум 50-60 евро, а тук е записано само 21%. При резервацията имаше ли съобщение за сумата на тази такса?

Редактирано от Stryper
Връзка към мнение
преди 26 минути , Stryper каза:

Благодаря. Погледнах Ryanair. Условията са подредени добре и дават достатъчно информация. В другите сайтове пише за летищна такса от минимум 50-60 евро, а тук е записано само 21%. При резервацията имаше ли съобщение за сумата на тази такса?

Тези такси, ако ги има, са си включени в цената на наема практически по всички сайтове, които съм срещал в последно време. Може би е изключение ако взимаш колата от едно място, а я връщаш на друго, но иначе таксата си е в цената. 

Връзка към мнение
преди 46 минути , Георги каза:

Тези такси, ако ги има, са си включени в цената на наема практически по всички сайтове, които съм срещал в последно време. Може би е изключение ако взимаш колата от едно място, а я връщаш на друго, но иначе таксата си е в цената. 

Дори тези такси са в показаната цена през Раян. Единствено не ти я включват в предплащането, а я дължиш на място.

Връзка към мнение

Скоро ползвах кола на Budget от Шарлероа /те са от малкото, които дават unlimited mileage/ и ходих в Холандия. Никакви проблеми и никакви допълнителни такси нямаше.

Редактирано от cloud
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.