Прескочи до съдържание

Тринадесет часа в Пекин.


Препоръчани мнения

 Здравейте.
Имам престой в Пекин от 13 часа. Някакви препоръки за това което може да се види за толкова кратко време. Какъв транспорт има от летището? И въобще всякаква информация.
 Благодаря предварително!

Връзка към мнение
преди 13 часа, Рафаил каза:

 Здравейте.
Имам престой в Пекин от 13 часа. Някакви препоръки за това което може да се види за толкова кратко време. Какъв транспорт има от летището? И въобще всякаква информация.
 Благодаря предварително!

А от сутрин до вечер ли е престоя? От часовете много ще зависи. Прехвърли тази тема за идеи:

 

 

 

Връзка към мнение
преди 8 часа, Рафаил каза:

Престоят ми ще бъде от 04:00 до към 16:00 часа. Не е много време но ми се иска да го използвам най-пълноценно.

Е защо да не е добре, ще поизбегнеш пиковите часове, но сигурно доста от атракциите няма да работят. Прегледа ли другата тема? Общо взето да си избереш ти какво искаш - дали по-скоро градска обиколка или доста време в гледане на стената. 

Връзка към мнение
преди 13 часа, stefanrusev каза:

В момента е малко студено за Стената, особено сутринта...

Не малко, а доста е студено сега в Пекин, при положение, че ноември беше 8 градуса. @Рафаил не казва кога е престоят, кой месец. Но @stefanrusev въпреки, че си го писал 2015 год. в цитираната от Георги тема, за мен това е правилният избор: "Ето какво ще те посъветвам аз:

-Имаш 10 часа от полет до полет.Пристигаш и губиш минимум 45-60 минути преди да излезеш от летището/трансфер,паспортен контрол.багаж/. Ако нямате осигурен шофьор,който да ви чака/фирма за транспорт или тур.агенция/ ще трябва да смените долари за юани.Направи това в клона на банката на летището а не в обменното бюро/взимат голяма комисионна/.Слезте на стоянката на такситата и си хванете до центъра на града.Около 40 километра са и току що загубихте още 60 минути.Трафика в града е доста интензивен и не се надявай на часове без такъв.За таксито платих 95 юана,което е около 25 лева.Ще сте рано сутринта на площада и ще се насладите на цялото му великолепие.Площада е с работно време мисля,че от 5 сутринта до 10 вечерта.Купете си билети за Забраненият град и влезте още с отварянето за да ви стигне времето за обиколката му.Двореца е огромен и ще загубите поне 2-3 часа. Не ти трябват организирани екскурзии за стотици долари на човек за които писа по-нагоре.Всичко ще си организирате сами.Стана време да се връщате за полета.За друго време няма да имате."

 

Летището на Пекин не е за подценяване - паспортен, имиграционен контрол, огромни опашки на тях, вътрешно метро до лентите с багажа. Има влак Маглев, има и метро, може и такси. За мен правилният избор е площад  Тиананмън със Забранения град.

Редактирано от Емика
Връзка към мнение
13 minutes ago, Емика said:

Не малко, а доста е студено сега в Пекин, при положение, че ноември беше 8 градуса. @Рафаил не казва кога е престоят, кой месец. Но @stefanrusev въпреки, че си го писал 2015 год. в цитираната от Георги тема, за мен това е правилният избор: "Ето какво ще те посъветвам аз:

-Имаш 10 часа от полет до полет.Пристигаш и губиш минимум 45-60 минути преди да излезеш от летището/трансфер,паспортен контрол.багаж/. Ако нямате осигурен шофьор,който да ви чака/фирма за транспорт или тур.агенция/ ще трябва да смените долари за юани.Направи това в клона на банката на летището а не в обменното бюро/взимат голяма комисионна/.Слезте на стоянката на такситата и си хванете до центъра на града.Около 40 километра са и току що загубихте още 60 минути.Трафика в града е доста интензивен и не се надявай на часове без такъв.За таксито платих 95 юана,което е около 25 лева.Ще сте рано сутринта на площада и ще се насладите на цялото му великолепие.Площада е с работно време мисля,че от 5 сутринта до 10 вечерта.Купете си билети за Забраненият град и влезте още с отварянето за да ви стигне времето за обиколката му.Двореца е огромен и ще загубите поне 2-3 часа. Не ти трябват организирани екскурзии за стотици долари на човек за които писа по-нагоре.Всичко ще си организирате сами.Стана време да се връщате за полета.За друго време няма да имате."

 

Летището на Пекин не е за подценяване - паспортен, имиграционен контрол, огромни опашки на тях, вътрешно метро до лентите с багажа. Има влак Маглев, има и метро, може и такси. За мен правилният избор е площад  Тиананмън със Забранения град.

Маглева е в Шанхай, в Пекин си е метро влак , който аз лично бих избрал пред таксито за да се избегне трафика. Когато аз пътувах с такси към летището попаднахме в задръстване ( то няма как да не попаднеш ) и около 1ч-1.30ч си бяхме почти неподвижни. 

 

И според мен площада и Забранения град е оптималното. Евентуално, ако по-бързо го разгледате и времето е хубаво (няма смог) може в другия му край като излезете пресичате булеварда и влизате в 1 парк, на който може да се качите до 1 темпъл на високо ( около 5-7 мин катерене по стълби) от където имаш красива гледка към Забранения град и града като цяло. Предвиди си обаче поне +1ч за пътуване към това, което очакваш, защото много често има огромни опашки за влизане /излизане в метрото и при прекачване, което ще те забави. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , Jorro каза:

Маглева е в Шанхай, в Пекин си е метро влак , който аз лично бих избрал пред таксито за да се избегне трафика.

Да, да, така е. Уж съм с пресни впечатления от Поднебесната империя, а ги обърках.

Връзка към мнение

Посещението е края на март, Рафаил го е пропуснал.

Визи не трябват, понеже при кацане в Пекин дават автоматично 72 часова транзитна виза.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Ще пиша, че разходката е пропаднала, понеже докато вземе виза и мине всички опашки е чакал почти 4 часа и се е отказал да ходи до града.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.