Прескочи до съдържание

Dunkirk - Sassenheim с кола - забележителности


Гост

Препоръчани мнения

Приятели, моля за малко помощ.

 

Роднините на моята позната, с която сме уговорили пътуването до Sassenheim, изневиделица я сюпризираха, че не могат да ни приемат. Затова (почти) никога не ходя на гости като пътувам :( Жената е силно разочарована, това й е мечта. Освен това съм направила разходи по пътуването - ферибот, застраховки. Тя каза, че ще ги поеме - и на мен ми е ужасно неудобно за това, тя никак не е заможна! - но и двете се питаме дали не можем да намерим нещо евтино около градините.  Аз потърсих и нищо приемливо не открих...

 

Дали не може да дадете едно рамо?

Трябва ни стая с две легла и с паркинг, не много далече от градините Keukenhof, 27-29 април, две нощувки. Приоритет е цената.

Благодаря! 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Гост каза:

Keukenhof,

Погледна ли в AirBnb? На Keukenhof няма голям избор, но на Sassenheim има някои неща.

 

https://www.airbnb.com/rooms/7907778?location=Sassenheim%2C Netherlands&children=0&infants=0&adults=2&guests=2&check_in=2018-04-27&check_out=2018-04-29&s=XF5ug-dM

Връзка към мнение
преди 39 минути , mililia каза:

Погледна ли в AirBnb? На Keukenhof няма голям избор, но на Sassenheim има някои неща.

 

https://www.airbnb.com/rooms/7907778?location=Sassenheim%2C Netherlands&children=0&infants=0&adults=2&guests=2&check_in=2018-04-27&check_out=2018-04-29&s=XF5ug-dM

Погледнах, но двойно легло няма как да ни свърши работа. Благодаря!

Връзка към мнение

Виж хотелите около летището, евтините обикновено са по средата на нищото с шатъли, но след като сте с кола, това е минимално неудобство. Може би най-евтините цени на нощувки в Холандия са там и хич не са далеч от парка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега погледнах пак датите... 27 април е Деня на Краля. Което води до две неща:

 

1. Не очаквай да намериш нещо изгодно за спане или поне ще е изгодно с оглед на ситуацията. Общо взето наплива по това време е като на нова година в популярните градове за празнуване на нова година :)

2. Ако искаш да почнем да прекрояваме плана за да присъствате и на купона, заслужава си. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да се похваля - намерих! £72 за две вечери - за двете. Ново място е. Трябва само да си носим чаршафи, но Ситроена е голям :biggrin: 

Свързах се и със собственичката.  Моята спътничка още не знае, много ще се зарадва!

 

https://www.airbnb.co.uk/rooms/24326164

 

@Георги, с удоволствие ще чуя предложението ти, много ти благодаря! Дори не знаех за този ден... 

 

Връзка към мнение
преди 34 минути , Гост каза:

! Дори не знаех за този ден... 

 

Смятай го за нещо като D-day - яко десант от хиляди хора по улиците. :biggrin:
Оня ден гид-ката на пешеходната обиколка ми каза, че това е единственият ден, на който не правят тур, защото е толкова пренаселено, че няма как да стане нормално придвижване. 
Ето тук Основателя е пускал тема за деня на кралицата (на краля). Ще трябва да си носите оранжеви дрешки! :smile3: 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
преди 57 минути , Фил каза:

Смятай го за нещо като D-day - яко десант от хиляди хора по улиците. 

Благодаря, Фичо!

 

@Георги, по план програмата за 27-ми е следната:

 

"1. Със сигурност потвърждавам казаното от neuromancer - на отиване минете през дигите. Не е задължително да спирате, не е задължително да се мотате, но като инженерно съоръжение си заслужават! Дори само да минеш с колата отгоре. Т.е. ей този маршрут грубо, а не магистралите:

 

image.png

 

Останалата част от този ден великодушно я отпускам на белгийските колеги, Брюж е изявен фаворит. ''

 

Е, вместо Sassengeim ще бъде Noordwijk.

 

Промени в аспект нa Деня на Краля? 

Благодаря!

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Ами промените са, че спирам великодушно да отпускам остатъка от деня на белгийските колеги :)))

 

Т.е. минете си пак по дигата, без много мотаене и спирки и късния следобед/вечер го отделяте за Амстердам и Деня на Краля. Там нищо конкретно вече не мога да ти препоръчам, просто се изсипвате на централна гара и морето от хора и купонът ще ви поеме :) Провери си точно транспорта от Nordwijk, със сигурност не се набивайте с колата в Амстердам в този момент.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги каза:

Ами промените са, че спирам великодушно да отпускам остатъка от деня на белгийските колеги :)))

 

Т.е. минете си пак по дигата, без много мотаене и спирки и късния следобед/вечер го отделяте за Амстердам и Деня на Краля. Там нищо конкретно вече не мога да ти препоръчам, просто се изсипвате на централна гара и морето от хора и купонът ще ви поеме :) Провери си точно транспорта от Nordwijk, със сигурност не се набивайте с колата в Амстердам в този момент.

Много благодаря! :) 

Връзка към мнение

Още една молба към @Георги, ако може :) Просто холандският ми език никакъв го няма и ми трябва малко помощ...

 

Искам да си набележа предварително паркинга, където ще оставя колата - за да отидем с влак до Амстердам. Търсих коя е най-удобната гара - като под удобство разбирам  голям паркинг - сигурно и лесно паркиране. 

 

Leiden отпадна - реално гарата няма паркинг, а е и голям град, не ми се завира в него. Спрях се на следните варианти:

 

Sassenheim: Мисля, че има добър паркинг - обаче май само новината за откриването му намерих, не и самия сайт :) 

 

https://teylingen.nieuws.nl/nieuws/10817/opening-parkeerdek-station-sassenheim/

 

Следващата спирка по трасето: Nieuw-vennep -> ама не знам всъщност какво точно пише, не че не гадая де :) 

 

http://www.parkeerlijn.nl/pr/nieuw-vennep/p-r-nieuw-vennep-ns/

 

Последната спирка - преди Schiphol Airport -> Hoofddorp 

 

https://www.p1.nl/parkeren/hoofddorp/p-r-hoofddorp

 

Та - закъде е най-добре да се ориентирам? 

 

Благодаря! 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Leiden хич не е голям град, но подозирам че и той може да бъде обхванат от купона, а гарата е в центъра, освен това ви е малко встрани от оптималния маршрут :)

 

Всъщност, като видях снимката на P+R в Sassenheim се сетих, че можете да ползвате и подобните паркинзи в Амстердам. Ето повече информация: https://www.iamsterdam.com/en/plan-your-trip/getting-around/parking/park-and-ride Притеснението ми тук е, ако точно в този ден по разбираеми причини са претъпкани. За това можеш да провериш каква е запълняемостта онлайн: https://www.amsterdam.nl/parkeren-verkeer/parkeren-reizen/. Ако е пълен паркинга, действайте със Sassenheim и така. Последния влак е в 00:11, имайте го предвид:

 

image.png

 

Друга алтернатива е Voorhout. Така като гледам има огромен паркинг, точно до гарата и срещнах мнение, че е безплатен и не виждам машинки в street view: https://www.google.fr/maps/uv?hl=en&pb=!1s0x47c5c1051f554d21:0x8789508e1e0c3fa1!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4s/maps/place/voorhour%2Bp%2Br/@52.2244498,4.4846021,3a,75y,110.51h,90t/data%3D*213m4*211e1*213m2*211szxYLuvTkpECUKPLt-Az2GA*212e0*214m2*213m1*211s0x47c5c1051f554d21:0x8789508e1e0c3fa1!5svoorhour+p%2Br+-+Google+Search&imagekey=!1e2!2szxYLuvTkpECUKPLt-Az2GA&sa=X&ved=0ahUKEwisltGC87zaAhVJJ1AKHdBmArUQpx8IjQEwCg

 

 

Само че за да стигнете до там ще трябва да се прекачвате, няма директен влак от Амстердам. 

 

 

Връзка към мнение

@Георги, един смешен въпрос, извинявай - пък може да не е смешен :)

 

Тъй като на отиване ще искам да отидем максимално рано в Амстердам, а ако мина през дигите, маршрутът го дават с един час повече - а и аз със сигурност ще спирам, познавам се! - едно и също ли е, ако мина през тях на връщане, когато ще имам повече време? Защото ще се опитам да оставя само Белгия (Брюж и от сорта) за гледане.

 

Не искам да пропускам този маршрут и ако е едно и също в двете посоки, може би така да постъпя?

Благодаря.

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Сега погледнах начертания маршрут и веднага ми хрумна едно много приятно градче по пътя ви:  Middelburg 

Що се отнася до Брюж, едва ли има какво да кажа повече, след толкова много теми и коментари.

Паркиране в Брюж, ако не изберете закрит паркинг, смятай го за causа perduta, в краен случай и да намерите къде по улиците да спрете, има ограничения на парк-автоматите за време, и ще трябва да притичваш да доплащаш, което разваля цялото удоволствие от разходката из Брюж.

Моите лични предпочитания са за Centrum 't Zand.  Паркингите им принципно са теснички, но има достатъчно паркоместа и е на практика в центъра на града. Лесно се стига до него от магистралата, особено ако имаш добра навигация ;) 

Връзка към мнение
преди 17 минути , Lyubina каза:

Сега погледнах начертания маршрут и веднага ми хрумна едно много приятно градче по пътя ви:  Middelburg 

Вече съм го включила от предишното ти мнение :) и преди малко го гледах даже - много благодаря!

 

Аз за Белгия мога да вметна - не спирайте в Антверпен, внимавайте по околовръстното му, ако ще минавате изобщо от там. Ако минете по маршрута посочен от Георги - препоръчвам да спрете в Middleburg. Малко, очарователно градче.

преди 18 минути , Lyubina каза:

Що се отнася до Брюж, едва ли има какво да кажа повече, след толкова много теми и коментари.

Паркиране в Брюж, ако не изберете закрит паркинг, смятай го за causа perduta, в краен случай и да намерите къде по улиците да спрете, има ограничения на парк-автоматите за време, и ще трябва да притичваш да доплащаш, което разваля цялото удоволствие от разходката из Брюж.

Моите лични предпочитания са за Centrum 't Zand.  Паркингите им принципно са теснички, но има достатъчно паркоместа и е на практика в центъра на града. Лесно се стига до него от магистралата, особено ако имаш добра навигация ;) 

Искрено ти благодаря за полезната препоръка! Шях сериозно да си блъскам главата в търсене. Аз съм ходила в Брюж преди доста време, но с влак.  Сега е различно.

 

Ще черпя вино - или бира - като се видим :)

Връзка към мнение

Мисля, че няма значение в каква посока минеш по дигите, пътя си беше двупосочен. Но спомените ми са от 10 години де.

Връзка към мнение
преди 11 часа, Гост каза:

Не искам да пропускам този маршрут и ако е едно и също в двете посоки, може би така да постъпя?

 

Двупосочен е, няма проблеми :)

Връзка към мнение
преди 35 минути , Георги каза:

Двупосочен е, няма проблеми :)

 

преди 10 часа, neuromancer каза:

Мисля, че няма значение в каква посока минеш по дигите, пътя си беше двупосочен. Но спомените ми са от 10 години де.

 

Много ви благодаря! :) Ще премина дигите на връщане - а на отиване газ по магистралите (внимателно, разбира се) към Амстердам! :) 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.