Прескочи до съдържание

Депозити и застраховки при наемане на къща


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

до сега не съм наемал къща и имам някои неясноти по този повод. Става дума за една къща през този сайт https://www.agnitravel.com , изпратили са ни линк,  през който искат да платим депозита.

Абсолютно неясно ми е какво имат предвид с обясненията си за Security Deposit Or Damage Waiver което излиза в края на линка за плащане,  копирам целия текст по-долу за по-лесно.

 

 

To cover accidental breakages each client staying in an Agni Travel property is required to pay 7 Euros for a ‘Breakage Damage Waiver’ (BDW) OR a 'Refundable Security Deposit' (RSD) which must be paid before arrival. The optional BDW can easily be paid at the same time as your holiday balance and covers accidental breakages to the property which may occur during your stay so that they can be replaced in time for the next clients. The BDW covers all accidental breakages inside and outside of the villa including (for example) glasses, plates, spillages, sun beds and umbrellas. (The latter are easily blown away in afternoon breezes and can be costly to replace.) BDW covers accidental breakages up to a maximum value of 500 Euros per person.

 

И след това има две опции за избиране:

 

1. Breakage Damage Waiver (7) People за 49 евро

2. Refundable Security Deposit (7) People 1050 евро.

 

Аз разбирам, че иска още 7 евро на човек, което прави 49 евро и поккрива щети до 500 евро, но не ми стана ясно каква е втората опция, за нея не става много дума. Имам съмнения, че ако се плати втората сума и ако всичко е наред, ще се върнат напълно ли? Нещо като застраховките за коли или е друго?

 

Не съм сигурен, че съм разбрал добре и първата опция, та за това моля за помощ. Тези са станали като фирмите за наемане на коли!

 

Връзка към мнение

Аз го разбирам точно както е при колите под наем. BDW е нещо като допълнителната застраховка, която сваля самоучастието до 0, т.е. можете да си жонглирате с чаши до 500 евро на човек и няма проблем (образно казано :)). Ако не платиш BDW, то ще ти блокират 1050 евро като гаранция, ако нямате нищо счупено тази сума ще ви бъде върната изцяло.

 

BDW е допълнителната застраховка, която сваля отговорността до 0, иначе плащате голям депозит и се надявате да не чупите нищо. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря и аз така го разбрах, ама реших да се допитам.

Интересното е, че уж искат сега 200+ евро депозит от 1100 общо, но реално, ако не им платим сега тези допълнителни 49 евро, трябва да им платим депозита + още 1050 евро, отделно след април  трябва да се плати остатъка до 1100 евро за самата вила или казано 2 месеца преди ходенето ни в края на юни, трябва да сме платили над 2000 евро, а кога и как ще връщат депозит не се знае нито пише.

Пределно ясно е, че 99% от хората ще изберат да платят тези 50 евро и да се приключи, но аз не разбирам как оцеляват такъв тип сайтове с толкова гадни условия.

Връзка към мнение

Да ти кажа , тези  и мен веднъж ме ядосаха с подобни условия за една вила на Лансароте.

Та си я взех през House Trip/Homeli days

Ползвали сме и този сайт за вили на Сицилия и в Испания. Погледнах, има за Крит.Разгледай,може да си харесаш нещо.

ownerdirect.com

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За нашите дати и 7 човека има само една, по-точно са три еднакви и долепени, но гледам, че е зад столицата чак, искахме нещо към Хания.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.