Прескочи до съдържание

Един ден извън Хавана


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Имам един ден в повече в Хавана. Къде е по-добре да отида - Виняйес или Синфуегос ?  Какъв транспорт да използвам и колко би излязло като цена?

Връзка към мнение

С Viazul цената е съответно 12 долара еднопосочно до Винялес и 20 долара /еднопосочно/ до Сиенфуегос. И за двете обаче показва само два автобуса дневно и доста часове път, ако си без нощувка няма да ти остане никакво време на място.

Кое да избереш не знам - Сиенфуегос е красив град на крайбрежието, Винялес - село с красива природа и най-добрия тютюн в света /поне така се твърди/, което ти е по-на сърце или докъдето намериш транспорт.

Връзка към мнение

Обмислям вариант, за който беше писала Лили - да си наема кола с шофьор за един ден да ме разкара до Сиенфуегос и наоколо само, че не съм наясно за колко кука може да стане това...и дали ще намеря лесно такава опция

Връзка към мнение
преди 12 минути , ruwenzogy каза:

Къде се намира автогарата на Виазул в Хавана?

Автогарата на Виасул се намира на пресечката на булевардите Avenida 26 и Zoológico в Nuevo Vedado

 

Дотам ще ти е по-лесно с такси, но има и автобус.

Редактирано от Childish
Връзка към мнение
преди 14 минути , Childish каза:

Автогарата на Виасул се намира на пресечката на булевардите Avenida 26 и Zoológico в Nuevo Vedado

 

Дотам ще ти е по-лесно с такси, но има и автобус.

Намерих я, до зоологическата градина. А колко долу-горе би ми излязло таксито от там до Малекона.  И за цената на кола с шофьор за един ден до Сиенфуегос и обратно

Връзка към мнение
преди 2 часа, ruwenzogy каза:

Намерих я, до зоологическата градина. А колко долу-горе би ми излязло таксито от там до Малекона.  И за цената на кола с шофьор за един ден до Сиенфуегос и обратно

От автогарата до Малекон е между 10 и 15 кук на кола, колкото се спазариш.

Обикновено цената на междуградските таксита на човек е колкото билета на автобуса и таксуват за 4 пътника. Т.е. Хавана - Сиенфуегос е 20 кук на човек, 80 кук на кола в посока. Може да пробваш да се спазариш, би трябвало да ти направят 20% отстъпка за отиване и връщане. Въпросът е, че ти голяма част от деня ще прекараш в път. Няма да ти остане много време за Сиенфуегос.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.