Прескочи до съдържание

Коя секция на стената - Badaling или Mutianyu от летището?


Евгени Димитров

Препоръчани мнения

Евгени Димитров

Коя секция от "Стената" препоръчвате - Badaling Great Wall (78 км) или Mutianyu Great Wall (66 км)? Това е разстоянието от летището. А за секцията Juyongguan, която се намира между споменатите две по-горе, някакво мнение? Според вас къде да запазя хотел, около летището или централния площад? На мен повече ми се иска в центъра, защото поне може да видим нещо вечерта, макар и малко. На стената трябва да

ходим на следващата сутрин много рано. Имаме полет в 14:35. Моля за мнения. 

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Генерално Mutianyu е приета за по-автентично запазена и по-малко натоварена от Badaling. 

 

Относно хотела, дай точно как ти е графика и часовете. Пекин си е огромен град и си зависи кога кацаш и кога излиташ, казал си само второто. Смяташ ли да наемаш шофьор за деня?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз препоръчвам Mutianyu, защото се води по-автентична и по-малко посещавана част, а и е по-близо до летището.

С приятелите ми наехме бус с шофьор директно от едно от гишетата на летището. За курс Летище- Mutianyu- хотел в Пекин взеха към 80-90$, което ни дойде по десетина 10$ на калпак. Ако сте 2-3-4 пътника спокойно може да спазарите такси..едва ли ще искат повече от 50-60$ за целия курс.

По стената се мотахме 3-4 часа (спокойно може и повече) въпреки, че беше минус 10 градуса :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Трябва да кацнем в 18:25 и на следващия ден имаме полет 14:35. Затова де чудя къде да запазя хотел. Знам, че ще отнеме време за напускане на летището и предвижване, ама ако сме в централната част, ще мога поне малко да се замотавам, което много ми се иска. И на следващата сутрин много рано, може би 6 часа да ни вземат от хотела, карат ни до "Стената" за час - час и половина и оттам направо на летището. Да, искам да платя на някой шофьор и да направя предварителна уговорка. 

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Тегаво ще е. Търси нещо с лесен достъп до Тянанмън и Забранения град според мен. Може да не можеш да разгледаш Забранения град през нощта, но поне ще видиш отвън едни от китайските символи и да начешеш крастата. Колкото-толкова. 

 

На другата сутрин рано рано към стената с шофьор и така. Сега проверих, пише че секцията отваря в 7:30, така че има време: https://www.travelchinaguide.com/china_great_wall/scene/beijing/mutianyu.htm Или поразгледай Забранения град сутринта и остави стената за друг път, ако е опция. Не си написал и сезона, но студовете могат да са сериозни там и не знам до колко всякакви активности ще са приятни рано сутрин и късно вечер. Но мерака цена няма :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бях на тази:

Juyong Pass Great Wall (Juyongguan)

https://en.wikipedia.org/wiki/Juyong_Pass

http://www.chinatourguide.com/great_wall/juyong_pass_great_wall.html

 

От Пекин централна част 70 км, по снимките виждам, че сме пътували до там 1 ч.30 мин. сутринта, тръгване в 8 ч.

Престой на стената - 3 часа.

 

DSC02381.thumb.JPG.fc8bf7f147217824cb12d1929905cade.JPG

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже питаше и за хотел, това е хотелът, от който тръгнах в 8 сутринта.

DSC02278.thumb.JPG.48c4795b349b01783ffeaa51ccb127fd.JPG

 

 

 

Редактирано от Емика
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.