Прескочи до съдържание

Велико Търново!


Krum4ov

Препоръчани мнения

Добре, ще ходя другата седмица до Велико Търново и останах много озадачен, че няма тема за града точно в този форум. Ето че аз я отварям, а имам и едно конкретно питане. Понеже ще ходим другата седмица с приятели и ще спим в Арбанаси, някой дали може да каже какви са цените на такситата от Велико Търново до Арбанаси? Нека и други да задават въпроси или да споделят полезна информация. Този прекрасен град не заслужава така да остава в миманса точно в този форум :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Да споделя, че през есента пътят от Търново за Арбанаси беше затворен за основен ремонт и до Арбанаси се стигаше по обходен маршрут през село Шереметя. Би трябвало вече да е пуснат, ама знае ли човек...

 

Иначе за такситата:  отсечката  Горна Оряховица - Велико Търново ми излезе, доколкото помня, около 14 лева по обходния маршрут през Лясковец и Шереметя. За Арбанаси трябва да дойде под 10 лева посоката. Всичко отгоре би било ощипване.

 

п.п. Присъединявам се към възмущението ти!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, вече пътя е чисто нов до Арбанаси и напряко.5-10лв. е зависи как ще случите до центъра.На 0.80ст. на километър возят и протестираха и искаха да вдигат на 1.20 наскоро.

А лятото като ходихме пеша на поход и се изморихме и застанахме на главния път на разклона за Арбанаси на стоп и набързо ни взеха надолу до града :)

Редактирано от vinidj
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, Krum4ov каза:

Добре, ще ходя другата седмица до Велико Търново и останах много озадачен, че няма тема за града точно в този форум. Ето че аз я отварям, а имам и едно конкретно питане. Понеже ще ходим другата седмица с приятели и ще спим в Арбанаси, някой дали може да каже какви са цените на такситата от Велико Търново до Арбанаси? Нека и други да задават въпроси или да споделят полезна информация. Този прекрасен град не заслужава така да остава в миманса точно в този форум :)

Крумчов, няма самолетни билети до там, за туй остава настрани:(

Иначе, съм напълно съгласна с теб. Имам много хубави снимки от последното но ходене там, ако ги изровя, ще сложа тук.

  • Харесвам 3
  • Смея се 4
Връзка към мнение

има маршрутка, ако не се лъжа. аз съм минавала пътя и пеш! Велико Търново е любимият ми град и ви пожелавам прекрасно изкарване!

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, AlexandraKo каза:

Крумчов, няма самолетни билети до там, за туй остава настрани:(

И няма щастието да е в Италия или поне извън България... :resent:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля, че на 3-ти има звук и светлина.:dancing:

П.п. И аз се присъединявам към възмущението!.

Приятно изкарване!:)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Хе, със сериозно закъснение да се включа - ами на мен Търново (както и още няколко други градове в България) ми е като втори роден град, ама таксита там не ползвам. Освен ако не трябва по нощите да се прибирам до Самоводене ;) 

При следващото ми ходене ще взема да щракна някоя друга снимка :) 

Връзка към мнение

Бяхме в Търново, готино си изкарахме. Относно такситата. От Царевец до Арбанаси по около 4 лв беше. Общо взето без пари ни излизаха. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 3/30/2018 в 10:26, Yabandzhieva каза:

Малко късно и аз да се включа в темата, имам щастието да живея във В. Търново, ако мога да бъда полезна с нещо съм насреща :)

Ами изглежда, че много хора искат информация, а такава нямаме тук. Така че може да започнеш със скучните практични неща - как е паркирането, къде са най-добрите гледки, хубави паркове за разходка, препоръчани заведения за хапване, има ли молове, кина, театри ,заслужава ли си Царевец, ако има шоу от къде е най-добре да се наблюдава...абе за всекиго по нещо :) 

 

Силно вероятно някой уикенд в хубавото време и ние да се замъкнем в посока В. Търново. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Паркирането в старата част на В. Търново е леко усложнено. Има синя зона, която събота и неделя е безплатна. 

От центъра посока към Царевец има няколко места с панорамни тераси, където може човек да снима.

Относно хапването мястото е ясно - Щастливеца. Във Велико Търново има 2 ресторанта от веригата, препоръчвам този, който е в старата част на града. Има и панорамна тераса, а вечер в петък и събота е почти задължителна резервация. Ресторант от веригата има в София на Витошка и в един от моловете в Стара Загора. Като резервен вариант - пицария Его. В старата част до Щастливеца има такава пицария, същото разполага с панорамна тераса. В Мол Велико Търново също има пицария Его.

Относно Царевец, всеки българин трябва поне веднъж да го е посетил.  Много близо до Царевец се намира - Мултимедиен посетителски център "Царевград Търнов", а аз си го наричам музей на восъчните фигури. От миналата година във Велико Търново се изгражда Парк на миниатюрите. Все още се добавят нови модели, но той е отворен за посетители.  Разположен е извън Царевец, точно под Балдуиновата кула. До Парка има безплатен паркинг и спокойно може да се паркира там. 

По пътя за Арбанаси може да се отбиете до църквата "Свети четиридесет мъченици". Църквата се пада в подножието на Царевец и през 1908г. там е обявена Независимостта на България. В църквата са разположени и 3 колони: Омуртаговата, Асеновата, а третата е била от крепостта Родосто. Друго интересно за тази църква, че там е погребан Цар Калоян. А още по-интересно е, че там същото е погребан и св. Сава Сръбски. Става въпрос за същия Св. Сава, на който е кръстена голямата катедрала в Белград.  До църквата има малък безплатен паркинг.

Ориентировъчни цени от есента: Царевец - 6лв, Мултимедиен център - 10 лв, Парк с миниатюри - 10 лв, Църква "Св. четиридесет мъченици" - 6 лева.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 3 часа, Георги каза:

Ами изглежда, че много хора искат информация, а такава нямаме тук. Така че може да започнеш със скучните практични неща - как е паркирането, къде са най-добрите гледки, хубави паркове за разходка, препоръчани заведения за хапване, има ли молове, кина, театри ,заслужава ли си Царевец, ако има шоу от къде е най-добре да се наблюдава...абе за всекиго по нещо :) 

 

Силно вероятно някой уикенд в хубавото време и ние да се замъкнем в посока В. Търново. 

Относно местата за хапване ”Щастливеца”  си е най-доброто място, както е писал lamerz1912 през почивните дни резервацията е задължителна, а ако искате маса с гледка и през седмицата трябва да се направи. Друго място, което аз харесвам през лятото е барбекю  терасата на ”Его” (до пощата). Също за лятото Raya gardens (мотел Света гора), макар че менюто е бедно и не много народно :), но вкусно. Близо се намира и парка Света гора, чудесно място за разходка и пикник. Посещението на Царевец е задължително, като аз бих избягвала горещите часове на деня през лятото. Звук и светлина има по празниците, също когато някой група си плати да го пуснат, през лятото има седмица на Международен фолклорен фестивал и тогава почти всяка вечер има. Най-добре е да се наблюдава от площада пред Царевец, защото се чуват и камбаните и музиката. Доста хора го гледат от пътя към университета, там звука не се чува, но е по-спокойно.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Като продължиш по пътя за Арбанаси не тръгваш по моста, а продължаваш направо. Трябва да заобиколиш целия Царевец. С кола е 5 мин. Но пеша е далечко.

Редактирано от Mimka
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, Zara каза:

Ако съм на площада пред Царевец как се стига до парка с миниатюрите, моля?

Ако искате да стигнете пеш от площад Царевец е около 1 км. Пътя е от дясно на крепостта, ако сте с лице към нея.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Що се отнася до паркиране в града, ние обикновено използваме паркинга до парка "Марно поле". През седмицата е синя зона, но събота и неделя е свободно. Е, местата не са чак толкова много и в хубаво време около обяд вече няма нито едно, та ще трябва да се заредите с търпение, но пък иначе мястото е много удобно.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте :)

Планувам да отскоча до Велико Търново към края на месеца. Може ли да ми помогнете с предложения за хотели или къщи за гости? Нещо чисто и приятно и на добри цени.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
преди 16 часа, Алекс каза:

https://mini-bulgaria.com/bg/

 

Парк Мини България. 

Тъкмо се зарадвах и като разгледах снимките, чак ми се доплака... Толкова ли не може да се направи като хората (за сравнение Миниатюрк е изпипан страхотно), ами и минипарковете трябва да са същата пластмасова бутафория като Кракра Пернишки :cray:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Велико Търново и на мен ми е като втори роден град! Баба ми живееше доскоро, а сега се налага всяка година да плащаме за хотели... в тази връзка и след доста несполучливи опити най-после намерихме нашето местенце - хотел Реал - намира се точно в центъра, почти срещу Щастливеца и отзад си има паркинг. Проблемът обаче е, че всяка година качват цените... 

Тази година посетихме едно много симпатично местенце за хапване, но и тук се налага да се правят резервации "Тихият кът". 

Прекрасна гледка към къщите на Стария град има от паметника на Асеновци - особено,  когато са огрени от залязващото Слънце - любима гледка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.