Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Обмислям едни Фарьори за около десетина дни през втората половина на юни с акцент върху пешеходния туризъм и любителската фотография. Засега всичко е на етап "предварителни проучвания" и като цяло въобще не ми излизат финансовите сметки, но ако все пак ми се удаде да сглобя някакъв що-годе приемлив бюджет, скачам без замисляне.

Ако някой е заинтересован от подобно пътуване, да пише в темата.

 

Funningur-Madur-hyggur-4-web.jpg

  • Харесвам 15
  • Браво 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 7 часа, Meidj каза:

Обмислям едни Фарьори за около десетина дни през втората половина на юни с акцент върху пешеходния туризъм и любителската фотография. Засега всичко е на етап "предварителни проучвания" и като цяло въобще не ми излизат финансовите сметки, но ако все пак ми се удаде да сглобя някакъв що-годе приемлив бюджет, скачам без замисляне.

Ако някой е заинтересован от подобно пътуване, да пише в темата.

 

Funningur-Madur-hyggur-4-web.jpg

Страхотно звучи, но за дори най-бюджетното пътуване до Фарьорите си приготви минимум 150 лв. на ден. Освен ако не намериш начин да спиш безплатно, например на палатка.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 44 минути , Георги Матеев каза:

Страхотно звучи, но за дори най-бюджетното пътуване до Фарьорите си приготви минимум 150 лв. на ден. Освен ако не намериш начин да спиш безплатно, например на палатка.

С риболов не става ли? :biggrin:

Връзка към мнение

Мисля, че за това става дума. Разходи основно за самолетния билет. Другото е носене и спане на палатка и храната в раницата от БГ. 

Стига да има някакви туристически маршрути.....

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 час, Гост каза:

С риболов не става ли? :biggrin:

Не знам, но може да се пробва с лов на пъфини :lol:

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
На 27.02.2018 г. в 8:03, Branko каза:

"приемлив бюджет" и Фарьорите:lol:

Няма такъв.Особенно за 10дни

7-10 дни съм го пресметнал като оптималeн период. Така основното перо - самолетните билети, се разпределя върху повече дни и среднодневният бюджет пада до някакви що-годе поносими нива, а и някои къщи за гости дават добри отстъпки при седмица и повече престой. Вече при над 10 дни общият бюджет става крайно непоносима цифра, както и сами се досещате : )

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Самолетните ще да са само елемент от общите разходи.

Как се придвижваш? Автомобил под наем е за препоръчване. Не, че няма автобуси, но не мисля че са евтини.

Къде спиш? Палатка според мен е по-скоро супер гърч - духа здраво, много здраво [самолетите често правят по няколко захода изчаквайки поривите на вятъра]. И вали здраво, а може да бъде и студено. Трябва бая тренинг за палатка според мен. Къща за гости е по-добре. Хотелите са кът.

Какво ядеш? Ясно, че има магазини. Ама то душа не ти дава да не пробваш от всичко ново и интересно. А какви супички имат. Бирата си вземи от летището, че после е скъпа.

 

Успех в начинанието и дано се сформира групичка от поне четирима, че да си заслужава и кола да наемете.

 

---

off topic:

На 2/27/2018 в 10:31, Георги Матеев каза:

лов на пъфини

Пъфинът е само един, само @Dian го е виждал или поне само той има снимки :)

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
На 2.03.2018 г. в 0:39, cck каза:

Как се придвижваш? Автомобил под наем е за препоръчване. Не, че няма автобуси, но не мисля че са евтини.

Къде спиш? Палатка според мен е по-скоро супер гърч - духа здраво, много здраво [самолетите често правят по няколко захода изчаквайки поривите на вятъра]. И вали здраво, а може да бъде и студено. Трябва бая тренинг за палатка според мен. Къща за гости е по-добре. Хотелите са кът.

Какво ядеш? Ясно, че има магазини. Ама то душа не ти дава да не пробваш от всичко ново и интересно. А какви супички имат. Бирата си вземи от летището, че после е скъпа:)

 

Ама какви автомобили под наем, моля ти се? Специално подчертах в основното мнение, че акцентът ще е върху пешеходния туризъм. Що се касае за по-дългите разстояния (ако въобще може да се каже, че има дълги разстояния на Фарьорите) - местният публичен транспорт е доста добре развит и доколкото си спомням, имаше една сравнително изгодна седмична карта за цялата мрежа (автобуси + фериботи) - бях пуснал линк в темата за Фарьорите навремето. Автостопът също е опция.

 

За спането - никак не съм фен на палатките, както и на хостелите от типа 10 говеда в едно хале, тъй че тези опции категорично ги отхвърлям. Огледах се за някоя от онези програми за доброволчески труд срещу безплатно спане и храна, но ми се сториха прекалено ангажиращи, а и аз съм си некадърен по природа - освен акъл, няма какво друго да им предложа на хората... Иначе най-евтината къща за гости, която намерих, е около 40 евро за сам човек (с отстъпката за дълго наемане - над 7 дни). Ако се комбинират 3-4 човека, цената може да падне до около 25 евро на калпак.

 

Принципно не ям по ресторанти и не пия по барове, особено по скъпарските дестинации, тъй че бюджетът ми за храна е точно нула лева. Това, което ще изхарча за ядене, така или иначе бих го изхарчил и в България.

 

Основното перо си остават самолетните билети. За Копенхаген - Фарьори вече съм прежалил 250 евро, но най-голямата ми мъка е, че не мога да стигна изгодно до Копенхаген през лятото. Поне от това, което гледах на прима виста.

 

Теглейки чертата, към момента пресмятам цялото удоволствие да се върже минимум 850 евро за 10-дневен престой. Множко ми е. 650-700 ми е абсолютният максимум.

 

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ооооох, изпадна ми една много сгодна оферта за нощувки (35 евро в самостоятелна стая) заедно с малко по-евтини самолетни билети за търсените дати и в духа на най-добрите магелански традиции не го умувах още дълго :) 

 

Фарьорската одисея е потвърдена за 15-24 юни т.г. Ако някой реши да пътува в този период, да обажда в темата.

 

И нека надъхването започне СЕГА:

 

Cff-P5tWwAEfn75.jpg

 

: )))

  • Харесвам 15
  • Браво 9
Връзка към мнение

Тазседмичната доза инспирация идва с Литла Димун (Litla Dimun) - единственият ненаселен фарьорски остров:

 

litla-dimun-8%25255B2%25255D.jpg?imgmax=

 

Интересна статийка: http://www.amusingplanet.com/2011/11/cloud-covered-island-of-litla-dimun.html

 

:)

 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 5.03.2018 г. в 22:35, Meidj каза:

Ооооох, изпадна ми една много сгодна оферта за нощувки (35 евро в самостоятелна стая) заедно с малко по-евтини самолетни билети ...
Ако някой реши да пътува в този период, да обажда в темата.

Обадѝ и ти каква е схемата за пътуването и кое е това сгодно настаняване  ;) 

Връзка към мнение
Георги Матеев
На 3/5/2018 в 22:35, Meidj каза:

Ооооох, изпадна ми една много сгодна оферта за нощувки (35 евро в самостоятелна стая) заедно с малко по-евтини самолетни билети

Дай малко повече инфо, моля :)

Връзка към мнение
На 4.03.2018 г. в 21:33, Meidj каза:

 

 

...................................................

Основното перо си остават самолетните билети. За Копенхаген - Фарьори вече съм прежалил 250 евро, абсолютният максимум.

......................................................

 

 

 

 

Задължително ли със самолет ?

Ако не страдаш от морска болест ,може и с ферибоот :

http://www.smyrilline.com/

 

примерно ,и както се казва биджетно  (но ,със шест говеда в кубрика и родни провизии) :

http://book.smyrilline.com/?culture=en-GB&line=DANFAR&outb=16-6-2018&inb=24-6-2018&office=en-GB&lang=en-GB&redirected=true#/summary?culture=en-GB&line=DANFAR&outb=16-6-2018&inb=24-6-2018&office=en-GB&lang=en-GB

 

_________________________________________________________________________________________________________________

Редактирано от theo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Честно казано, повече ми се пътуваше с корабчето като за по-автентично, ама напоследък този пилешки сайт ми се отваря много тромаво, което в допълнение на загубената му навигация ме отказа скоропостижно от по-сериозно ръчкане. А и доколкото помня от предишни търсения, излизаше по-скъпо от самолета, като прибавим и факта, че изходното пристанище беше някъде в средата на нищото. Та отпадна си от само себе си тази интересна опция :)

 

Относно схемата - няма никаква специална схема. Попаднах на сравнително евтина нощувка за местните стандарти из обичайните канали + цената на полета София-Копенхаген-София падна почти три пъти от първоначално съблюдаваната цифромания. За отсечката Копенхаген-Фарьори-Копенхаген с Атлантика само в едната посока хванах някакво малко промо и като цяло общата цена падна леко под обичайните нива. Не съм се ползвал с онези схеми с картите по примера на колегите магеланци, които пътуваха до Фарьорите миналото лято.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 5 минути , Meidj каза:

Попаднах на сравнително евтина нощувка за местните стандарти из обичайните канали

@Meidj, как е името на хо(с)тела и от кой сайт го резервира? Цената е наистина чудесна като за там и информацията би била доста полезна за всички, устремили взор към Фарьорите.

Връзка към мнение
На 3.04.2018 г. в 17:18, Георги Матеев каза:

@Meidj, как е името на хо(с)тела и от кой сайт го резервира? Цената е наистина чудесна като за там и информацията би била доста полезна за всички, устремили взор към Фарьорите.

Стандартна стая за гости с голяма отстъпка за по-дълъг престой. Реално добрата среднодневна цена се получава заради въпросната отстъпка. Иначе за кратко отсядане мисля, че идваше 50+. След престоя ще пусна контакти за тези, които се интересуват.

 

 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...
На 12.06.2018 г. в 21:38, seagull_29 каза:

Ех, мечтана дестинация! Аз планирам за догодина, живот и здраве, та ще се радвам на инфо след престоя ти. Дори на някой пътепис 🙂

Престоят на Фарьорите мина и замина и като цяло останах очарован от дестинацията! За пътеписи и подробни описания нямам възможност на този етап, но пускам няколко емблематични снимки 🙂

 

faroe2.jpg.661aa01d3ccb7e9c13184fcf36c50649.jpgfaroe3.jpg.1fde5433506dc062faf7052aa94e4fac.jpgfaroe5.jpg.c3ac348df0bf316c589d15b3a194e55a.jpgfaroe4.jpg

faroe6.jpg.9b4e91b553e320afc59552d740009219.jpgfaroe7.jpg.cfd2429363b8c91702e8420080c476ca.jpgfaroe8.jpg.60a3e33dcc1c0888ed228fdf4002c9fe.jpgfaroe9.jpg.dab95d8717dfede4f3beaa274fbcfabd.jpgfaroe10.jpg.1be77ebae779168c42f6ddf332247c94.jpgfaroe11.jpg.0658e883b41d2b19f6f706da64f59e7f.jpgfaroe12.jpg.b0bbf5bd3c2295887322bffc79be8c4c.jpgfaroe13.jpg.8a9cc6a356045fd95fc01bba7479e07e.jpgfaroe14.jpg.a108cac1d45fa60e31e9f8b988baf735.jpgfaroe15.jpg.c91ca71835b6947d69a17b43646c6ba3.jpgfaroe16.jpg.ef30ca6d2b2c1378b46f8897f70f5b86.jpgfaroe17.jpg.ba4defbfe7ef940b0cd8ea9ab3d410ea.jpg

 

Последната е правена в полунощ 🙂

 

 

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 12
  • Браво 8
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.