Прескочи до съдържание

Първо представяне и молба за помощ


Препоръчани мнения

Здравейте магеланци,

Казвам се Петър, на 42 години от Пловдив. Регистриран съм във форума от първия ден на съществуването му и го следя редовно, но поради незнайни причини досега не се осмелявах да пиша /което смятам да коригирам за в бъдеще/. Основателя го знам задочно още преди и Аерохрониките, от форума на bgspotters, където навремето публикувах блогове /по-скоро с авиационна насоченост отколкото туристическа/:

 

http://forum.bgspotters.net/viewtopic.php?f=2&t=3328&start=0

http://forum.bgspotters.net/viewtopic.php?f=2&t=3450

http://forum.bgspotters.net/viewtopic.php?f=2&t=3534

 

Със съпругата ми винаги сме обичали да пътуваме и след известен застой докато момиченцето ни поотрасна /вече е почти на 4/, почнахме и нея да водим с нас.

С това е свързана и молбата ми. След последното ходене до Белгия детето си забрави любимата играчка в колата под наем. Липсата я установихме чак в самолета. След свързване с рент-а-кара /Budget/ се оказа, че са я намерили и ни я пазят, но DHL ме попариха с цена от 130 лв. и търся евентуално някой, който лети от Шарлероа към България да мине през офиса на Budget и да я вземе. Играчката е от както се е родила, кърпена и шита много пъти, почти няма нищо общо с първоначалния си вид, но това е "Нейния слон" и буквално не може да спи без нея:

IMG-4f070f65088adf26bd2b2f3c9f88d65d-V.jpg.981d1a636a3ab54eea150f1775aa8bb3.jpg

IMG-9c7f25524f1a762da0201608a81ff330-V.jpg.dab7852bece365455a916b7b379bf25f.jpg

 

Предварително благодаря на всеки който се отзове.

 

  • Харесвам 26
Връзка към мнение

Добре дошъл!

Магеланци пътуват много, но попитахте ли колко време ще я пазят? Имам предвид, че може някой да има път след няколко месеца натам, дали е възможно да ги помолите да я съхранят някъде, докато организирате сами прибирането на играчката?

Искрено желая успешна развръзка и скоро момиченцето ви да се гушка отново с любимото си слонче. :)

Връзка към мнение

Здравей! 
За офиса на Budget на летището в Шарлероа става въпрос, предполагам? Една приятелка се прибира утре от стаж в Брюксел и мога да я питам дали може да го вземе. Тя обаче ще има доста багаж, така че не е много сигурно. Не пречи да пробвам :) 
Знаеш ли в колко отваря офисът им? Мисля, че полетът й е към 8 сутринта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Lirea каза:

в колко отваря офисът им?

08:00 - 23:30 h

Май няма да стане този път. :( Стискам палци скоро детенцето да гушка своето слонче.

Връзка към мнение

Хора, невероятни сте. Не съм очаквал толкова много реакции за няма и два часа. Наистина магеланската общност е страхотна.

Да, става въпрос за офиса на Budget на Шарлероа.  Мисля че ще е достатъчно да предупредя по телефона служителите в офиса за човека, който реши да го вземе.

 

 

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Добре дошъл! И аз желая скорошна успешна развръзка на създалата се неприятна ситуация! Знам какво е детето ти изведнъж да загуби нещо любимо и дори да не плаче, цялото му същество да излъчва огромна скръб, която не можеш да промениш.

Връзка към мнение

В краен случай, ако никой не успее да го вземе, не е ли възможно слончето да се пусне с нормалната/белгийската поща? Защото DHL в повечето страни извършват само експресни доставки и за това са ти обявили цена от 60-70 евро за пратка от 1-2кг.

Връзка към мнение
Преди 1 час, tch каза:

В краен случай, ако никой не успее да го вземе, не е ли възможно слончето да се пусне с нормалната/белгийската поща? Защото DHL в повечето страни извършват само експресни доставки и за това са ти обявили цена от 60-70 евро за пратка от 1-2кг.

Ами всъщност не знам към кой друг да се обърна. От Budget ми казаха, че не могат те да го изпратят, а трябва аз да си организирам куриер или човек който да отиде на място в офиса им. Приемам всякакви съвети с коя компания ще ми излезе на някаква разумна цена.

Връзка към мнение
преди 4 минути , cloud каза:

Ами всъщност не знам към кой друг да се обърна. От Budget ми казаха, че не могат те да го изпратят, а трябва аз да си организирам куриер или човек който да отиде на място в офиса им. Приемам всякакви съвети с коя компания ще ми излезе на някаква разумна цена.

Да, разбирам. Аз си помислих, че са проявили разбиране и са казали, че някой от служителите може да го пусне по пощата или по куриер. Ама щом ти всичко трябва да си организираш по куриер, трудно ще падне значително цената от посочените 130лв. Но и вече доста хора проявиха желание, така че си мисля, че скоро слончето ще е в България :)

Връзка към мнение
преди 6 часа, cloud каза:

 

 

 

Пътувам в петък и единствената причина да не обещая на 100%,че ще го взема е, че пътувам с бебе и това поражда известни неясноти,несигурности и възможност от непредвидени ситуации. Ще се постарая и ако всичко е точно ще ти пиша още в петък за подробности как да предам слончо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За мен беше истинко удоволствие, че успях да помогна и да видя изражението на малката принцеса,когато видя любимата си играчка :) Това ми беше достатъчно, но все пак благодаря за подаръка,а едната бира, срам не срам, не я бях опитвал и в момента много ми харесва! Наздраве и всичко най- хубаво :)

  • Харесвам 11
  • Браво 9
Връзка към мнение
преди 14 часа, Гост каза:

Ух, ще ме разцивриш бе, човек... Целувки на принцесата :wub:

Пък някои си циврим , без да се крием:)

Браво на @паТриоТ!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.