Прескочи до съдържание

С автобус до Скопие


Препоръчани мнения

Хрумна ни да идем до Скопие другата седмица,но с автобус.Спрели сме се на Матпу.Някой дали е пътувал с тях?Как е пътя?

Ще съм благодарна за всякакви идеи,препоръки за приятен хотел,за заведения,какво може да се види освен мащабното антично строителство:)Предполагам,че два дни са предостатъчни.Благодаря,предварително:)

 

Връзка към мнение

Пътувал съм с Матпу до Скопие,а в петък се връщам с тях от Истанбул.Единия курс за деня е от български шофьори,а другия от македонски,които се връщат обратно.Пускат и микробуси,и понякога е доста тясно,ако има повече хора. Спал съм в хостел.Има стар град, музей,крепост.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...

Преди 2 месеца проверявах за опции и вариантите бяха следните:

- с частно такси, което пътува почти всеки ден - чухме се по телефона, шофьорът искаше по 70 лв. на човек;

- с друга автобусна компания, чието име не помня, но офисът й на автогара Сердика беше тук (по спомени):IMG_20220916_012337.jpg.67bd062f3421c85215115dea3e35a809.jpg

Тръгваха в 7:30, което не ме устройваше и в крайна сметка пътувах с Матпу: тръгване в 09:30, 40 лв. еднопосочен билет, може с резервация по телефона (но тогава трябва да отидете по-рано, за да я потвърдите и платите). Микробусът беше пълен, спряхме веднъж близо до границата и след това на централната автогара в Скопие;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля, че надеждна опция си остават МАТПУ.

 

https://www.matpu.com/mejdunaroni-avtobusni-linii/razpisanie-avtobusi-Macedonia.html

 

Пътувах редовно с тях преди време. Минавайки неотдавна покрай началната точка за тръгване и пристигане на автобусите тогава - в района на пл. "Македония", - видях, че още ги има.

Ако пак ми се прииска да отскоча нататък, а и по някоя от другите линии, които обслужват, пак тях бих ползвала.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.