Прескочи до съдържание

3 дни в Барселона


Алекс

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Следващия уикенд сме в Барселона и се чудя дали програмата ни е изпълнима. Ще нощуваме в близост до метро спирка Universitat. Това ще ни е първо ходене, така че всякакви съвети са добри дошли. 

 

Петък: ден 1

Кацаме в 16:40 и се придвижваме до хотела. Чудя се дали да си хванем Aerobus или метро. Според вас кое е по-добре? Доколкото разбирам нашата линия е L9 sud, която сменяме на Torrassa с червената до Universitat. Ако решим да хванем метро, може би ще си струва да си вземем 72-часова карта. Виждам, че струва 20.90 и ще важи и за прибирането ни в понеделник. 

 

За вечерта: плошад Каталуня с вечеря в търговския център. Оттам разходка до Триумфалната арка - Катедралата на Барселона - Plaça de Sant Jaume - Plaça Reial. Четох, че там имало доста барове. Можете ли да препоръчате някакво по-интересно място? Прибиране по La Rambla.

 

Събота: ден 2

Закуска някъде около пазара Mercado de La Boqueria. Оттам пеша до Palau Guell. Колко време е необходимо за разглеждане?

От Palau Guell пеша до Playa de la Barceloneta. До там пеша ли се върви или има някакъв начин да се пресече по вода? Там обядваме и си хващаме лифта до Montjuic. Там ще поразгледаме и после хващаме лифта и метрото до Pl. Espanya. От площад Испания до пеещите фонтани. Там трябва да сме в 8 вечерта, за да ги хванем. След фонтаните с метро до нашата спирка Universitat и вечеря в района на El Raval. 

 

Неделя: ден 3

Парк Гюел, метро до La Sagrada Familia, разглеждаме за около час - час и половина. Оттам с метро до аквариума и после разходка до парк Цитаделата.

 

Понеделник: ден 4

Закуска и придвижване до летището.

Връзка към мнение
Георги Василев

Привет. Аз бих заменил аквариума със зоопарка, а и той е до парк Цитадела. Нямам представа какво би било интересно за вас, но на Гюел може да не отделяте толкова време. Мое мое мнение де.  Си купете билет онлайн за парка, че имаше нещо с датите и прочие, такаче за Гюел онлайн. За лифта идете по раничко. Почти винаги има опашки, поне аз като съм ходил няколко пъти. Возенето е доста кратко, но след това от хъллма може пеша да стигнете до площад Испания. Маршрута е приятен. Отделно мога да дам идея за ходене до Тибидабо. На мен ми допадна, а има и хубава гледка.  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Георги Василев каза:

Привет. Аз бих заменил аквариума със зоопарка, а и той е до парк Цитадела. Нямам представа какво би било интересно за вас, но на Гюел може да не отделяте толкова време. Мое мое мнение де.  Си купете билет онлайн за парка, че имаше нещо с датите и прочие, такаче за Гюел онлайн. За лифта идете по раничко. Почти винаги има опашки, поне аз като съм ходил няколко пъти. Возенето е доста кратко, но след това от хъллма може пеша да стигнете до площад Испания. Маршрута е приятен. Отделно мога да дам идея за ходене до Тибидабо. На мен ми допадна, а има и хубава гледка.  :)

А ти защо би заменил аквариума? Четох, че бил един от най- големите в света и има 80 метра подводен тунел. 

Тибидабо го мислих, но не измислих къде да го вместя в програмата. То само увеселителен парк ли има там?

Редактирано от Алекс
Връзка към мнение

аз малко сквернословно ще се изкажа, ама парка Гюел за мен беше пълно разочарование - изобщо не очаквах, че ще е толкова малко, изглежда по снимки се изкривява перспективата, и си мислех, че се прекарва доволно време вътре /платената част/, а то се оказа точно 15-20 минути, и то заобиколен от тълпи китайци, които създават калабалък, иначе сам може и за 10 минути да го минеш, ама май трябваше да се сетя по цената, която е относително доста ниска на фона на цените за другите забележителности барселонски, че няма да има много за гледане - та бих препоръчала да не плащате, а да се разходите в безплатната част, която си е истински зелен парк и е приятно

 

Триумфалната арка е точно в началото на парк Цитаделата, така че няма много смисъл да ходите в различни дни за двете

 

бих препоръчала да минете и разгледате  Hospital de la Santa Creu i Sant Pau - прекрасна архитектура

 

не знам на кое викаш лифта до Монтжуик, но веднага след метрото има фуникуляр за няколко минути - той си е включен в картите за градски транспорт, който те стоварва в подножието на въжената линия, която пък е около 13-14 евро round trip с едно междинно слизане на Замъка, за който четох в другата тема, че не си заслужава изобщо... и пак съдейки по цената му -евтино, колкото на Гюел парка, съм склонна да вярвам и го пропуснахме, като просто се любувахме от там на гледките, похапвайки чудесни плодчета, забърсани от Бокерията - там по-скоро идете за обяд, не за закуска :)

Връзка към мнение
преди 13 минути , antea каза:

не знам на кое викаш лифта до Монтжуик, но веднага след метрото има фуникуляр за няколко минути - той си е включен в картите за градски транспорт, който те стоварва в подножието на въжената линия, която пък е около 13-14 евро round trip с едно междинно слизане на Замъка, за който четох в другата тема, че не си заслужава изобщо... 

 Благодаря ти. Явно няма много време да губим в парка Гюел :)  А тази въжена линия докъде ходи? Аз четох в един пътеводител, че от plaja de la Barceloneta трябва да вървим до някаква желязна кула, откъдето да хванем лифта. Лифта явно е тази въжена линия. Но ако не слезем на замъка, докъде ще продължим.

 

Връзка към мнение
Иван Попов

Паркът( и къщичкити) е за не повече от 2 часа, поне при вас беше за толкова. L9 с метрото ние пътувахме , направихме 2/3 прекачания и отиваш, където  си искаш. Бяхме с 72 часова карта.

За лифта не отидохме, защото беше затворено. 

А и другите са те ориентирани ли.:)

Приятно изкарване!:yahoo:

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Георги Василев
преди 4 часа, Алекс каза:

А ти защо би заменил аквариума? Четох, че бил един от най- големите в света и има 80 метра подводен тунел. 

Тибидабо го мислих, но не измислих къде да го вместя в програмата. То само увеселителен парк ли има там?

Тук осъзнавам, че съм малко пристрастен. На мен лично не ми хареса толкова когато го посетих за пръв път. Но както казах, малко са ми скучни рибките, не казавам, че не е хубаво :) Силно ме впечатли зоопаркът. Наистина хубаво направен, а и ако е хубаво времето ще е чудесно. Не искам да те разубеждавам ни най-малко, просто идея. :) Иначе гледам, че за Гюел има още мнения, така че смело и аз да затвърдя, не е нещо невиждано, а и си отнема време. На Тибидабо има впечатляваща църква и хубава гледка,  но сега като се замисля и ходенето до там отнема време. Завиждам за фонтаните благородно. 7 пъти ходя и нито един не съм ги виждал. Или не работят или съм в Port Aventura, защото съм манияк. Това е невероятен екстремен увеселителен парк на час път от Барселона, ама хайде да не разводнявам. Хубаво да си изкарате! :)

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, Алекс каза:

 Благодаря ти. Явно няма много време да губим в парка Гюел :)  А тази въжена линия докъде ходи? Аз четох в един пътеводител, че от plaja de la Barceloneta трябва да вървим до някаква желязна кула, откъдето да хванем лифта. Лифта явно е тази въжена линия. Но ако не слезем на замъка, докъде ще продължим.

 

за да се стигне изобщо до въжената линия, първо се качвате на Line FM /Montjuïc Funicular, чиято спирка е метро станция Paral-lel, предвид стръмността на отсечката, по която пътува, си мисля, че без него ще е доста катерене дотам

 

втората и крайна спирка на този FM е Parc de Montjuïc, откъдето вече ще решите дали да катерите нагоре или с въжената линия - https://www.telefericdemontjuic.cat/en

на практика тя прави обиколка и се връща пак долу на Parc de Montjuic, като първо спира на Замъка, където може да слезете и да се разходите, или да го посетите, после пак се качвате на лифта и слизате на втората станция - Mirador stop - пак гледки и разходка и от там можете пеша надолу, или пак да вземете лифта и да слезете най-долу - https://www.telefericdemontjuic.cat/en/cable-car-route

 

пропуснах вчера усилено да те агитирам да си отделите време за Готическия квартал - на мен там ми беше най-близо като атмосфера до любимите малки и закътани италиански улички и сокаци, пълно е с ресторанти и барове, там е и тази Plaça Reial, така че от нея се шмугнете навътре в квартала

Редактирано от antea
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен Парк Гюел ми е много приятен и всеки път като съм в Барселона ходя и до там :)

Аквариумът ми хареса, но не съм бил в друг, а и нямам особен интерес

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И на мен ми харесва парка, но не знам кой какво очаква. Аквариума не ме кефи, има доста по-добри във Валенсия примерно.

На лифта не съм се качвал, цялото разстояние се взима пеш за макс 30 мин посока нагоре, не е трудно, нито стръмно. На връщане си хванах автобуса.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря за съветите :) Програмата е почти готова, обаче аз малко се пообърках с тези лифтове.

 

На картата на метрото виждам, че има и втори кабинков лифт от Ст. Себастиан до Мирамар:

 

5aa65edf09e65_Untitled2.jpg.7199879d12afafeab230584d95aa77cc.jpg

 

 

Мисля, че е това : http://www.telefericodebarcelona.com/

 

Може ли вместо да ходим до спирка Paral.lel да хванем това и заслужава ли си? То може би най-добре ще преценим на място, но все пак да попитам и за вашите впечатления. До колкото разбирам 72 часовата карта не включва въжения лифт. Има ли някаква друга карта, която да ги включва?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Не се включва лифта в картата за транспорт, а само фуникуляра. Тези дни ще пробвам да се кама само с фуникуляра и нагоре пеша и ще споделя после впечатления. По карта го гледах, че до крепостта въобще не е много, ще видим в действителност как ще е.

Връзка към мнение

Не е много. Ние се спуснахме пеша от крепостта до междинката. Беше не повече от 10 мин. Да не кажа 5. Стори ми се много бързо:)  Другото от междинката до фуникуляра да е най- много 20. Според мен не е трудно, въпреки че сигурно е малко уморително. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.