Прескочи до съдържание

Резервация за Вила Боргезе, Рим


eloena

Препоръчани мнения

Здравейте. Моля някой да ми каже как да си направя резервация за посещение във вила Боргезе, без да си купувам билет, тъй като намирам само опция със закупуване, а смятам да използвам  Roma pass, който предлага безплатно посещение на 2 музея. Предварително благодаря!

Връзка към мнение

Нека видим сайта на рома пас, т.6.2 и 6.3., там има отговори на твоя въпрос:

http://www.romapass.it/p.aspx?tid=33&l=en#faqq22

 

 

Последният път, когато бях в Рим, а по ред причини този град го гледам в слабия туристически сезон (цените за настаняване са по-ниски, музеите - не така пълни с орди туристи), директно отидох на рецепцията на Галерия "Боргезе", дадох си рома пас-а и направо си влязох. Разбира се, за да използваме този начин на влизане там, трябва вече да сме използвали рома пас за поне един обект от списъка, да кажем Капитолийските музеи.

 

Галерията е абсолютно задължителна за посещение. Поздрави!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нека направим едно малко уточнение: Галерия "Боргезе" е великолепен римски музей, в който ще видим шедьоври на скулптурата и изобразителното изкуство. Галерията се намира в парка, наречен "Вила Боргезе", спокойно можем да кажем, любимият парк на римляните.

 

Официален сайт на галерията: http://www.galleriaborghese.it/

 

В парка "Вила Боргезе" се намира паметник на Иван Вазов. Я да видим какво има в блога на бившия римски кмет Джани Алемано:

опа-а, другарите Силвио Берлускони и Бойко Борисов - какви мъжаги, колко тестостерон, единият вече осъден, а другият плаче люто ранен:

 

http://duepuntozero.alemanno.it/2010/05/21/monumento-a-ivan-vazov.html

http://www.flickr.com/photos/alemanno/4627817054/lightbox/

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

този град го гледам в слабия туристически сезон (цените за настаняване са по-ниски, музеите - не така пълни с орди туристи)

Я, да ни открехнеш кога е този слаб сезон!

 

А за тестостерона на онези двамата - боя се, че е наличен само по вестниците, нещо като виртуален тестостерон! :lol:

Връзка към мнение

Ниският сезон за мен започва, когато любимият ми тризвезден хотел публикува човешките си цени и те са около 60-70 евро за двойна стая с включена обилна закуска. Обикновено това започва в средата на октомври и продължава до края на март следващата година.

 

В този период и Ватикана, и други музеи се разглеждат доста по-спокойно. Поздрави!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дори с Roma Pass трябва да имате резервация за "Боргезе", тъй като се пускат само определен брой хора на всеки 2 часа. Препоръчвам ви да им се обадите предварително, за да запазите час. Просто кажете, че възнамерявате да платите с Roma Pass. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много благодаря за отговорите. И сама с ровене успях да стигна до тези изводи, резервации само по телефона! Не ми се рискува без резервация, за да не увисна отново. За ниския сезон...и аз реших да се възползвам от него, защото цените са наистина примамливи. Иначе в края на април бях в Рим, но ми излезе доста по-солено. Та тогава не успях да стигна до галерията Боргезе, разгледах само парка. Сега съм решила да съм доста по-подготвена. Още веднъж, благодаря!

Връзка към мнение

Много благодаря за отговорите. И сама с ровене успях да стигна до тези изводи, резервации само по телефона! Не ми се рискува без резервация, за да не увисна отново. За ниския сезон...и аз реших да се възползвам от него, защото цените са наистина примамливи. Иначе в края на април бях в Рим, но ми излезе доста по-солено. Та тогава не успях да стигна до галерията Боргезе, разгледах само парка. Сега съм решила да съм доста по-подготвена. Още веднъж, благодаря!

 

 

Няма да съжалявате, защото галерията е удивителна. Аз лично ви препоръчвам или да се запознаете предварително с историята й и произведенията в нея, или да инвестирате в аудио гид. Пожелавам ви прекрасен престой! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

О, да! Като казах, че съм решила да съм доста по-подготвена, това имах предвид. Чета всички мнения, форуми и пътеводители в нета, защото аз самата имам намерение да вляза в ролята на гид за моите приятели, които за пръв път ще видят Рим. Благодаря за пожеланията, не се съмнявам, че престоят ще бъде прекрасен!

 

 Аз лично ви препоръчвам или да се запознаете предварително с историята й и произведенията в нея, или да инвестирате в аудио гид. Пожелавам ви прекрасен престой! 

Връзка към мнение

Здравей, eloena, да бъдеш гид на своите приятели в Рим е приятно. Хипотетично обаче може да възникне парична неприятност, която да ти породят цивилни или униформени блюстители на реда  в Рим, особено на възловите туристически обекти.

Ако въодушевено ръкомахаш и вдъхновено обясняваш кое къде е, може някой да се приближи до теб, да ти се легитимира и да те заподозре за не оторизиран гид, като ти лепне една хубава глоба. Пред приятелите си иди и се оправяй с пазителя на реда. Ще ти е трудно!

 

Ако не ползваш италиански, би ли заредила translate.google.com, за да прочетеш (1) веселата история на една италианка, заподозряна за екскурзовод в Рим и отнеса глоба от 172 евро, и то преди години, и (2) би ли видяла какво обича да прави полицията  и компетентните власти в Рим.

 

1. http://free.it.scienza.archeologia.narkive.com/nhNVMMbz/roma-guide-turistiche-abusive-mille-verbali-all-anno-20-10-2004-il-messaggero

Източникът е авторитетният вестник "Месаджеро"

 

2. http://www.iltempo.it/roma-capitale/cronaca/2013/10/07/affari-d-oro-fregando-i-turisti-1.1178404

Източникът е авторитетният вестник "Темпо" и статията е още топла.

 

Поздрави!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А най-лесно е да ползвате Рома Пад за други два музея и да си направите резервация онлайн за Боргезе.

Музеи дал господ ...

Връзка към мнение

А най-лесно е да ползвате Рома Пад за други два музея и да си направите резервация онлайн за Боргезе.

Музеи дал господ ...

Да, но както споменах във втория си пост, през пролетта бях в Рим и разгледах повечето музеи, които бяха в кръга на моите интереси. Остана само вила Боргезе и няколко крипти и катакомби, но те са твърде евтини за да ползвам за тях пасса. 

Редактирано от eloena
Връзка към мнение

maialearrosto, статиите може наистина да са интересни и забавни, но с преводача на гугъл звучат абсурдно,  като една голяма боза. Във всички случаи информацията ти беше полезна за мен и в никакъв случай няма да ръкомахам ентусиазирано, а ще обяснявам с равен тон и кодови названия (които ще предоставя за разучаване в самолета). Съмнявам се да попадна на разузнавачи полиглоти :)  

Редактирано от eloena
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако не намериш вариант може да направиш като нас. Ползвахме системата "Повече билети!?!", едно време така се ходеше на кино. Заставаш там около групите и питаш. Музеят е в един хубав парк, в смисъл ако не стане може да се повозиш на влакче.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Знам за парка, миналия път се отплеснах по него, та не остана време за галерията. Ех...ми ако не стане и този път, ще ида пак  B)

Връзка към мнение
  • 5 години по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.