Прескочи до съдържание

Грешка при резервация на хотел


iliana_t

Препоръчани мнения

В бързината да завърша резервацията си в сайта на Агода съм допуснала грешка - вместо за 1 човек съм оставила 2ма и не мога да коригирам. Проблемът е, че забелязах тази разлика след като платих и получих потвържение.

Когато търсих хотел, бях задала критерии за търсене по дата и 1 човек в стая. Тъй като хотелът, който си избрах няма разлика в цената за 1 или 2-ма гости, мислите ли, че е фатално, ако го оставя така или да пиша на хотела да го коригират? Притеснявам се, че когато направих покупката имаше промо цена и ако ми създадат проблем защо съм сама като съм посочила 2-ма гости, може да ме таксуват на по-висока цена.

Дилемата е да пиша ли за корекция или да си правя пас и да подготвя някаква причина защо е отпаднал "втория" гост.

Връзка към мнение

Хич, не се притеснявай. На места, където няма единични стаи, ако цената ми харесва буквам двойни и нито веднъж някой не ме е питал къде е втория човек. Ще е проблем ако в двойна стая искаш да сте трима, но няма причина да обясняваш защо си сама. В подобни случаи съм се чудила дали да не искам двойна закуска, защото по право ми се полагат две, ако в цената на двойната стая е включена и закуската.

Не се притеснявай въобще.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Дали ще си платиш двойна или тройна стая а може и апартамент за десет човека,а ще отидеш сама си е само твой избор.Хотелите ги интересува да си вземат парите и да не нарушаваш правилата-пряко свързани с вземането на пари :),а именно да се настаните повече хора от колкото е капацитета на стаята/2-ма в единична,3-ма в двойна,4-ма в тройна и т.н./Бъди спокойна и не уведомявай хотела,защото няма нужда!;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Олеле, Илианче, мен ме беше срам да си кажа, че свърших абсолютно същото.:lol:

Проблемът е, че ще ни олекнат джобовете, но който си няма ... Халал да са им на хотелите! Пък на нас ще ни остане широкото легло, поне на мен де.

Дано Матеев не ги прочете тези писания, че ще се срамува зарад нас!

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Няма никакво значение това, освен ако евентуално сте платили повече за повече хора. За хотела пък съвсем.

Аз започвам да се замислям да резервирам тройна стая за четирима, вместо две стаи (когато няма четворки), че вече ми писна всеки път да искат да буквам 2 стаи, а всъщност обикновено се събираме в една (за малки деца става въпрос)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Често в Букинг като задам търсене за 2 възрастни + 2 деца, той ми предлага тройна стая в някои хотели. При това пише, че максималният брой гости за стаята са трима. Един път така във Венеция се настанихме четиримата в тройна стая. Децата спаха на единичното легло, но не им беше удобно.

Връзка към мнение
преди 14 минути , neuromancer каза:

Няма никакво значение това, освен ако евентуално сте платили повече за повече хора. За хотела пък съвсем.

Аз започвам да се замислям да резервирам тройна стая за четирима, вместо две стаи (когато няма четворки), че вече ми писна всеки път да искат да буквам 2 стаи, а всъщност обикновено се събираме в една (за малки деца става въпрос)

Аз винаги така правя.Буквам 3-ка а спим четирима/2 възрастни и 2 деца/,но гледам правилата на хотелите и до колко години е безплатното настаняване на малчуганите.;)

 

Връзка към мнение

Аз изобщо не разбрах каква съм я свършила, докато не реших да я отменя и да букна за три нощувки, вместо за две.Стаите за моите дати бяха свършили и от чисто любопитство разгледах резервацията си.Така си открих грешката.:rtfm:В този хотел имаше разлика в цената  за вида на стаите - единични, двойки, двойки с маломерно легло, двойка с голямо легло, двойка с отделни легла.Ей такива разлики.

Цената, която ще платя за двойната си стая за две нощувки е колкото една нощувка в единична стая.Та не се оплаквам.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре е, че в моят случай цената е една и съща за 1 или 2-ма.

Но като цяло се чувствам леко ощетена и дискриминирана като направят единичната стая по-скъпа от двойната. Не намирам логика кое им излиза по-скъпото като оправят стаята. Така или иначе количеството изразходени материали / човешки труд е еднакво спрямо гостите. Но както и да е, фирмени политики колкото искаш. :) 

Връзка към мнение

Аз в интерес на истината не съм забелязвал някъде единичната стая да е по-скъпа от двойната. На еднаква цена да, много често.

Връзка към мнение
преди 49 минути , neuromancer каза:

Аз в интерес на истината не съм забелязвал някъде единичната стая да е по-скъпа от двойната. На еднаква цена да, много често.

Попадала съм на подобни недоразумения в букинг. Обикновено се получава, когато има някаква промоция в цената на двойната стая. Без проблем, в такива ситуации буквам двойна стая.

Друго недоразумение е да намалят цената за стая със свободна анулация и да оставят същата цена на стаята без анулация и предварително събиране на сумата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.