Прескочи до съдържание

Интернет настройки на смартфон.


Препоръчани мнения

Понеже след едно от задграничните ми пътувания ме сюрпризираха със сметка за интернет от 100лв./слава богу,че беше само толкова/,без изобщо да съм сърфирала в нета,моля за съвети как напълно да изключа това чудо?Става въпрос за самсунг галакси С 3.

Връзка към мнение

В Settings-> Data usage -> Data roaming да е изключено

Може да зависи от версията на Андроида къде точно се намира

Ако не успееш да го намериш, изключи Mobile data, щом излезеш от Бг

Връзка към мнение

Сега хвърлих едно око,нямам отметка там което значи,че е изключен.Достатъчно ли е това? Ще изключа мобилния и уайърлеса и от падащото меню.

Връзка към мнение

Винаги ми е изключена тази опция в чужбина и проблем до сега не съм имал. Евентуално е някакъв друг проблем, макар и да не е ясно как ще се генерира трафук при изключена опция за roaming data. При мен с: settings>wireless & networks>mobile networks>data roaming, но все пак съм със стар Android 2.2

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди 5 години имах сметка от 100 лева за мобилен нет в роуминг, заради джипиеса. Телефончето беше на сервиз и гадовете ресетнали настройките, а по подразбиране асистирания джипиес е активен и дърпа трафик, дори и при изключени мобилни данни. Друго, което дърпа трафик, е в настройките на камерата - ако е активирано да записва и местоположението на снимката.

Редактирано от Nine
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В тази връзка да попитам нещо: ако си изключа интернета в роуминг директно от оператора, ще мога ли да ползвам безплатната навигация на Нокия? Става въпрос за тази чрез спътник, но доколкото съм чувал, и при нея поне в началото е необходим малко интернет, за да може спътникът да засече телефона, или това са само слухове?

Връзка към мнение

В тази връзка да попитам нещо: ако си изключа интернета в роуминг директно от оператора, ще мога ли да ползвам безплатната навигация на Нокия? Става въпрос за тази чрез спътник, но доколкото съм чувал, и при нея поне в началото е необходим малко интернет, за да може спътникът да засече телефона, или това са само слухове?

 

На Нокия картите са офлайн, т.е. това, което товари обикновено ако ползваш примерно гугъл мапс в чужбина за тях не важи. Проблема обаче е друг. По принцип намирането на локацията ти се подпомага от т.нар. Assisted GPS, мисля че беше нещо свързано с локацията на GSM кулите, около теб. Та тая информация за Assisted GPS се обменя по дата канала, т.е. по интернет. Ако го спреш Assisted GPS пак ще могат сателитите да те локализират, но ще отнеме повече време от нормалното. 

 

Нещо такова мисля, че беше, някой да ме поправи ако бъркам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз до преди 2 месеца ползвах Nokia E71 и без пуснат AGPS и data, отнема супер много време да намери локацията (понякога отнема по 10-15 минути) и мисля, че картите на Нокиите от този клас не са в телефона, това поне ако се ползва Nokia Maps. Мисля, че има един Map Loader, който може да сваля картите за различни държави на телефона за офлайн навигиране, но нека някой, който го е ползвал да сподели, дали върши работа. Иначе за Самсунг-а, аз когато съм в чужбина изключвам изцяло данните като натисна Power и от менюто деактивирам data mode, нищо, че roaming е изключено по подразбиране, просто за по-сигурно.

Връзка към мнение

На Нокия картите са офлайн, т.е. това, което товари обикновено ако ползваш примерно гугъл мапс в чужбина за тях не важи.

Не е вярно. Ползвам Нокия от мнооого години и всичките им карти са офлайн (измъквали са ме от много места). Един колега с HTC продължава да се чуди как така имам навигация без нет. Имам и Самсунг, де, и него го харесвам много, и той има офлайн вариант за картата (точно гугъл мапс, всъщност), но човек трябва да се разрови, за да го намери.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не е вярно. Ползвам Нокия от мнооого години и всичките им карти са офлайн (измъквали са ме от много места). Един колега с HTC продължава да се чуди как така имам навигация без нет. Имам и Самсунг, де, и него го харесвам много, и той има офлайн вариант за картата (точно гугъл мапс, всъщност), но човек трябва да се разрови, за да го намери.

 

То аз същото съм казал де :) За гугъл мапс можеш да ги сваляш на квадратчета 10х10км мисля. И въпреки това трябва да си в интернет, когато се изчислява маршрута, а ако случайно кривнеш от него програмката няма да може да преизчисли. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

То аз същото съм казал де :) За гугъл мапс можеш да ги сваляш на квадратчета 10х10км мисля. И въпреки това трябва да си в интернет, когато се изчислява маршрута, а ако случайно кривнеш от него програмката няма да може да преизчисли. 

От версия 2.3  на Android нагоре, ако не се лъжа, Google maps позволява теглене на карти в удобно време и от безплатно място и след това ползването им във offline вариант, като GPS-са работи с тях. Аз съм все още със 2.2 и нямам тази опция и не знам дали наистина е така.

Връзка към мнение

Ама мисля, че имат недостатъка да не могат да смятат маршрути без връзка в интернет. Т.е. ти искаш да идеш от София до Пловдив, настройваш си всичко в София, където имаш wi-fi, спираш wi-fiа и си караш и няма проблеми, картата е изтеглена, имаш си инструкции къде да завиеш, всичко. Но в момента, в който да речем по някаква причина се отбиеш в Ихтиман, изчисления маршрут се губи и не може да се преизчисли без достъп до интернет. Мисля, че нещо такова беше недостатъка. 

Връзка към мнение

За щастие г-жа Рединг, в качеството си на комисар по информационното общество и медиите, отговарящ и за комуникациите (в предишния мандат на ЕК), наложи идеята за т.нар. Bill-shock prevention, редом с ограничаване на максималните цени за телефония и кратки текстови съобщения. Каква е ролята на "Bill-shock prevention"-а? Ами голяма част от обяснението се крие в името - всеки може да ползва пренос на данни на стойност не повече от 50 евро в роуминг, в страните от ЕС, за да не остане неприяно изненадан от сметката... За повишаване на кредитния лимит клиентът следва да се свърже със своя оператор.

Това може би обяснява защо някои от вас са получили фактури на такава стойност :)

Връзка към мнение

То аз същото съм казал де :) За гугъл мапс можеш да ги сваляш на квадратчета 10х10км мисля. И въпреки това трябва да си в интернет, когато се изчислява маршрута, а ако случайно кривнеш от него програмката няма да може да преизчисли. 

Пфу, не съм чела като хората :)

Имах предвид, че картите се теглят държава по държава, предварително. Не си длъжен да зависиш от интернет, а и картите са си доста точни.

Редактирано от Nine
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

От версия 2.3  на Android нагоре, ако не се лъжа, Google maps позволява теглене на карти в удобно време и от безплатно място и след това ползването им във offline вариант, като GPS-са работи с тях. Аз съм все още със 2.2 и нямам тази опция и не знам дали наистина е така.

И да, и не... за съжаление. В най-новите версии на Maps (7.х) премахнаха тази опция и уж с въвеждането на "ok maps" пак сваляше, но нямам идея защо е забранено свалянето в/на голяма част от държавите. Преди свалях offline карти за България и за Испания, но държавите ги няма вече в списъка с поддържани. Т'ва от няколко месеца. Не знам на какво се дължи това ограничение.

 

https://support.google.com/gmm/answer/2650347

Редактирано от SeeKnDestroY
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.