Прескочи до съдържание

Новогодишни празници ЮИ Азия 2018/9г


Препоръчани мнения

Както и доста други магеланци, сдобихме се и ние със съпругата с билети Истанбул - Куала Лампур, Бангкок - Копенхаген за смешните 190 евра на човек. Датите са 27.12 - 10.01.19 декември. И се започна с умуването по логистиката, кое да изберем, кое да отхвърлим. В Азия сме посещавали само  Япония, тъй че опита ни е почти нулев. Та след голямо умуване, като че ли на тоя етап се спираме на следната програма:

 

Кацаме в Куала Лампур на 28 декември в 19.35ч, настаняване. Хотелите никъде не са окончателни, така че приемам всякакви препоръки, бюджет нормален - без изхвърляния.

И започват питанките: Колко пълни дни за КЛ - два цели дни? 29 и 30декември и късно вечерта автобус за Сингапур/не съм гледал разписания, няма още за тези дати/?

Самолетите за Сингапур са през час, летят час, като прибавим пътя до летището/50-60км/ и часовете преди полет отива 5-6часа. Автобусът и той толкова пътува. Май е по-добре с автобус. Ползването на нощен автобус до Сингапур на 30 срещу 31 декември като че ли е добра идея. Спестява се една нощувка в КЛ, пристигам рано на 31 декември. Настаняването ще е след 14ч, малка почивка и НГ празнуване. Притеснява ме при този вариант дали ще имам време да се ориентирам къде да бъде посрещането на НГ.

В Сингапур си оставяме 3 пълни дни засега. Мнения? 2 или 3 пълни дни?

 

След дълго лутане накъде да продължим от 3 януари, към Индонезия/Бали/ или Зап. крайбрежие на Тайланд/Пукет, Краби/, като че ли се ориентираме към Бали, като основното което натежава е възможността за ден/два/три да направим шнорхелинг като бонус към всичко останало.

Отсядане в Санур  и от там дейтрипове. Кои са задължителни според вас? Ще ми се два из вътрешността на острова/Убуд/, два до  близки островчета с възможност за шнорхелинг /някой с мнения къде?/

 

Връщането към Бангкок също е под въпрос - на 8 или 9 януари. Летим наобратно в 00.20ч на 10 януари от Бангкок/ Suvarnabhumi Airport (BKK)/     

Airasia летят от Бали до другото летище на Бангкок- Don Mueang/DMK/  и ако е на 9 януари ще трябва да се вади и виза само за да се премине от едното летище до другото - 35км.

Някаква друга нискотарифна компания има ли за полет от Бали директно до Бангкок/ Suvarnabhumi Airport (BKK)/ за да се избегне ваденето на тайландски визи?

Погледнах Тайландските - 260лв. Като че ли е множко, но в краен случай

Другият вариант да летим до Бангкок на 8 януари с airasia и се получават ден и половина за Бангкок. Като че ли нямам кой знае какво желание за Бангкок.

 

Програмата е в изключително суров вид и търпи всякакви промени. Ще съм благодарен на всеки отзовал се.       

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според мен 2 дни КЛ и 2 дни Сингапур, като допълнителния ден остава за Бали, но то е въпрос на лични предпочитания. И двата града са големи транспортни хъбове и е много вероятно някой ден пак да се окажеш с билет до там, така че при някаква чуденка аз лично автоматично поставям с приоритет нетранзитната дестинация :)

 

Имай предвид, че освен ако не сте само с ръчен багаж, няма как да ти се размине визата, до което и летище да летиш. Компанията, с която летиш от Бали няма да поиска да чекира багажа до Истанбул, а за да си вземеш куфара в Банкок трябва да минеш граничен контрол. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

В Бали ще е дъждовен сезон. Може да помислиш за тайландски или малайзийски остров.

Според мен, в Сингапур празникът на улицата ще е около МБС. Но да каже някой, който е празнувал там Нова година.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тъй като и ние сме с подобна програма (пристигаме 4 дни по-рано, но също се прибираме на 10-ти) и сме абсолютно без никакъв опит в Азия, ще следя темата. Искам да попитам по-опитните магеланци дали изобщо си струва да се скита из Бали или близките индонезийски острови покрай нова година. Нали уж тогава е дъждовен сезон, но пък и сега по празниците имаше магеланци на дълги пътешествия там. При нас е малко тегаво, че не знам, как да балансирам програмата. @Mistress of Germs ще иска колкото повече време да използва шнорхела и плавниците, а @mary_shery не може да плува.

Чак след великден ще имам време за сериозно проучване по темата, но на първо четене мисля да почнем с Ланкауи. След това може да се съберем с останалите, ако преобладаващото мнение е да се посреща НГ в Сингапур. После имаме време и за още една дестинация преди Банкок. Не държа задължително да включвам Сингапур, де, но ако има такъв консенсус за новогодишна Магеланска Инвазия, няма да се цепим от колектива :)

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ланкгави го наричат местните. Островът е интересен, но водата е мътна. Има микроорганизми, които помътняват чистотата и не става за шнорхелинг. Според интересите могат да се прекаеат около 3 дни. Близо е Ко Липе.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Била съм по Коледа на Бали и на Нова Година в Сингапур. Дъждовен сезон е, да - но беше чудесно. Единственият недостатък - бяха ми малко дните :) Сингапур - бях точно до лъва за фойерверките на улицата. В заведение е може би една идея по-добре... Сингапур е по-стерилен от Лондон (напремер) и няма улични купони. Два пълни дни биха ми били достатъчни :) 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 11 часа, Kamen каза:

Както и доста други магеланци, сдобихме се и ние със съпругата с билети Истанбул - Куала Лампур, Бангкок - Копенхаген за смешните 190 евра на човек. Датите са 27.12 - 10.01.19 декември. И се започна с умуването по логистиката, кое да изберем, кое да отхвърлим. В Азия сме посещавали само  Япония, тъй че опита ни е почти нулев. Та след голямо умуване, като че ли на тоя етап се спираме на следната програма:

 

Кацаме в Куала Лампур на 28 декември в 19.35ч, настаняване. Хотелите никъде не са окончателни, така че приемам всякакви препоръки, бюджет нормален - без изхвърляния.

И започват питанките: Колко пълни дни за КЛ - два цели дни? 29 и 30декември и късно вечерта автобус за Сингапур/не съм гледал разписания, няма още за тези дати/?

Самолетите за Сингапур са през час, летят час, като прибавим пътя до летището/50-60км/ и часовете преди полет отива 5-6часа. Автобусът и той толкова пътува. Май е по-добре с автобус. Ползването на нощен автобус до Сингапур на 30 срещу 31 декември като че ли е добра идея. Спестява се една нощувка в КЛ, пристигам рано на 31 декември. Настаняването ще е след 14ч, малка почивка и НГ празнуване. Притеснява ме при този вариант дали ще имам време да се ориентирам къде да бъде посрещането на НГ.

В Сингапур си оставяме 3 пълни дни засега. Мнения? 2 или 3 пълни дни?

 

След дълго лутане накъде да продължим от 3 януари, към Индонезия/Бали/ или Зап. крайбрежие на Тайланд/Пукет, Краби/, като че ли се ориентираме към Бали, като основното което натежава е възможността за ден/два/три да направим шнорхелинг като бонус към всичко останало.

Отсядане в Санур  и от там дейтрипове. Кои са задължителни според вас? Ще ми се два из вътрешността на острова/Убуд/, два до  близки островчета с възможност за шнорхелинг /някой с мнения къде?/

 

Връщането към Бангкок също е под въпрос - на 8 или 9 януари. Летим наобратно в 00.20ч на 10 януари от Бангкок/ Suvarnabhumi Airport (BKK)/     

Airasia летят от Бали до другото летище на Бангкок- Don Mueang/DMK/  и ако е на 9 януари ще трябва да се вади и виза само за да се премине от едното летище до другото - 35км.

Някаква друга нискотарифна компания има ли за полет от Бали директно до Бангкок/ Suvarnabhumi Airport (BKK)/ за да се избегне ваденето на тайландски визи?

Погледнах Тайландските - 260лв. Като че ли е множко, но в краен случай

Другият вариант да летим до Бангкок на 8 януари с airasia и се получават ден и половина за Бангкок. Като че ли нямам кой знае какво желание за Бангкок.

 

Програмата е в изключително суров вид и търпи всякакви промени. Ще съм благодарен на всеки отзовал се.       

 Jetstar летят до ВКК. Имат он лайн чекиране и си влизаш от пристигащи към излитащи с бордната карта.

Защо изключваш Банкок? Има какво да се гледа. Сложи с поне 1-2 нощувки. Виза от София или при влизане.

Горното - само с ръчен багаж ако си. С чекиран ти трябва виза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, Kamen каза:

Погледнах Тайландските - 260лв. Като че ли е множко, но в краен случай

Ако сте с багаж, с лоу-кост ще дойде същото, а до Суварнабхуми няма други директни.

преди 13 часа, Георги каза:

Имай предвид, че освен ако не сте само с ръчен багаж, няма как да ти се размине визата, до което и летище да летиш.

Има врътка, не е невъзможно

преди 2 часа, Дани Магелани каза:

 Jetstar летят до ВКК

През Сингапур, не е директно

 

Иначе, Камен, не отписвай Банкок - вземи си еднократна виза от България и използвай опциите за по-евтини полети през ДМК, хем ще видиш от първо лице града поне за малко, да знаеш има или няма смисъл да му отделиш време другия път.

Връзка към мнение
преди 3 часа, Дани Магелани каза:

 Jetstar летят до ВКК. Имат он лайн чекиране и си влизаш от пристигащи към излитащи с бордната карта.

Защо изключваш Банкок? Има какво да се гледа. Сложи с поне 1-2 нощувки. Виза от София или при влизане.

Горното - само с ръчен багаж ако си. С чекиран ти трябва виза.

Единствената причина за Бангкок е да не натоваря прекалено много пътуването. Ако се вместя в два пълни дни/3н/ за Сингапур, може да останат два дена за Бангкок. 

Връзка към мнение

Да се включа и аз, може да съм полезна с нещо, живея в Куала Лумпур. За Куала Лумпур два дни стигат, за Сингапур - колкото повече, толкова по-добре.;)

От Куала Лумпур до Сингапур летят:

Malaysia airlines

Singapore airlines

Silk air

AirAsia

Malindo

Jetstar

FlyScoot

 

Като цяло времето за пътуване от/до Сингапур зависи от трафика по магистралата и граничния пунк, ако сте с автобус/кола (може да бъде и 8-9 часа, това е от личен опит), както и от самата авиокомпания (например AirAsia често имат закъснения) или от времето (разните му тропически бури спират за кратко полетите). Ако изберете автобус, най-добре да е нощен. Сега е още рано за разписанията на автобусите през декември, ще поразпитам тези дни кой са читавите автобусни линии, има много.

 

Има няколко начина за пътуване от летището на Куала Лумпур до града.

 

Spoiler

1.   Най-евтиният и същевременно най-бавният е с автобус.

Има няколко автобусни компании, които извършват тази дейност, като спират на KL Sentral (централна гара). Цената е 10 рингитс на човек. Тук са посочени всичките:
http://www.klia.com.my/index.php?m=airport&c=getting_around&id=1

От тях само една http://www.starwira.com/ предлага транспорт до хотел в централната част на града, като цената на човек е 18 рингитс. Само че те тръгват от KLIA2. Но има връзка м/у двата терминала, защото международните кацат на другия терминал тоест KLIA.

Ако искате по-бюджетно пътуване, най-добре е да се свържеш по мейл с фирмата, която ти посочих по-горе и да ги питаш конкретно за хотела, на който ще се спрете.

2.   Grab/Uber

Трябва да свалите приложението на телефона си и да си поръчате кола през него. За двама човека с големи куфари е най-добре кола среден размер т.нар. Grab Plus (не знам при Убер как ги водят). Цената е 75 рингитс за този размер кола + тол таксите за магистралата тоест около 10-на рингитс още.


3.   Влак и линията LRT или влак и такси

Най-бързо, но и най-скъпо е с влака. Пътуването е 28 минути до KL Sentral, като във влака има безплатен интернет. Цената на един човек еднопосочно е 55 рингитс. Влакът спира на KL Sentral. Оттам такси или някоя от линиите на rail transport-а в зависимост къде е хотелът. Ако се спрете на този вариант, влакът е KLIA express. Не хващайте KLIA transit, с него се пътува по-бавно, защото има спирки по пътя.

Ние лично пътуваме най-често с Grab/Uber или за по-кратки пътувания с нашата кола, като я оставяме на паркинга на летището. Автобус никога не сме ползвали, а когато бързаме и знаем, че би имало задръстване по пътя, използваме влака.

Миналата неделя при прибиране от летището с граб се запознахме с шофьора и той ни даде визитката си. Колата му е голяма и говори добър английски. Ако искаш, мога да снимам визитката му и да го попиташ за трансфер от летището. Той кара към Граб и Убер, но се занимава и отделно от това с такива неща.

За хотел в КЛ не знам какво мога да препоръчам, че ние не ги използваме, но гледай да са в района на Кулите KLCC. Лесно е за разходки, има автобуси за Сингапур, които тръгват от хотел Корус там (провери го дали те устройва като цена).

 

За Нова Година в Сингапур - фойерверките пред Марината. Много са крависи, но се събират хора. Ще питам приятели там къде е най-добре да се застане и кога да се отиде.

 

За шнорхелинг/дайвинг, горещо препоръчвам островите Redang, Perhentian, Land Tengah на източното малайзийско крайбрежие, но за вашия период са затворени, заради мусоните. Бих предложила Пукет, Краби вместо Бали за този период. Така или иначе това е новогодишен период и навсякъде ще има повечко хора, но на Бали е дъждовния сезон по това време и мен е валяло дъжд всеки ден там, не е приятно. От Сингапур до Краби летят Scoot и AirAsia, а до Пукет Singapore Airlines, Jetstar, Scoot и AirAsia. Ако изберете Тайланд вместо Бали, ще е по-лесно за полета до Банкок. Трябва да изкарате тайландски визи в София (еднократна е и важи 3 месеца) или visa on arrival (еднократна, но важи 15 дни). Официално цената е една и съща и за двата начина, поне в момента. След това ще имате вътрешен полет (за него не искат виза) до Банкок.

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

Мои близки купиха билети от тази промоция и ще споделя вариантите, които сме разиграли досега. Може да са от полза някому. :)

 

Вариант 1: Куала Лумпур - празнуване на Нова година в Камбоджа и няколкодневен трип - Пукет - Бангкок.

Скрийншота показва най-ниската цена, но и в близки дни тя е до около 30 евро по-висока.

image.png.ab87bfb3e1ebd32916f26e6c537bd5f3.png 

Вариант 2: Куала Лумпур 2 дни - празнуване Нова година в Сингапур + 5 дневен круиз от Сингапур на цена 413 USD на 3 януари:

19968_170626141901650.jpg

 

http://www.vacationstogo.com/fastdeal.cfm?deal=19968

на 7 януари полет от SIN до BKK  със Scoot за 36 евро

image.png.ab3c488bdabc21ad38ab7394e3f59621.png

Вариант 3:  Посрещане на Нова година на круизен кораб: 6 дни с тръгване на 29 декември и връщне на 3 януари на цена от 851 USD:

19955_170626141857410.jpg

 

banner_a.pngtrans.gif
trans.gif
FastDeal
  19955
5 nights departing December 29, 2018 on
Royal Caribbean's Voyager of the Seas

 

Brochure Inside $1,724
Our Inside $851
You Save 51%
Brochure Oceanview $1,829
Our Oceanview $893
You Save 51%

Brochure Balcony $2,324
Our Balcony $1,091
You Save 53%
Brochure Suite $2,999
Our Suite $1,379
You Save 54%

 
 

На този круиз е възможно качване и от Port Klang на 30.12. /на 50 километра от Куала Лумпур/. Круиза завършва в Сингапур.

 

Същите круизи излизат и по други търсачки.

 

Вариант 4: Като вариант едно, но вместо Пукет, Краби. Цената е почти същата:

image.png.27934246e238976a110765aa625f9f1a.png

 

Има и добра възможност да се празнува Нова година на Филипините + почивка около седмица:

image.png.71366bc29a61a43db92379aa2c4d72d3.png

 

 

Нова година и една седмица на Малдивите за 240 евро - директни полети от Куала Лумпур и връщане в Бангкок с image.png.3a29283d71627c20928d787787a9bf26.png.

image.png.57ca26b51c5de248f0e1f19a1fb594b0.png

 

 

Това е засега, но до декември има много време. :)

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

При тази промоция пристигането е в КЛ, полетът наобратно е от Банкок, така ли?

 

Ако трябва да избирам място за празнуване/посрещане на Нова година из региона, бих ги подредила така:

1. На някой roof bar в Банкок - Банкок са световно известни с новогодишните си фойерверки ;)

2. пред Марината в Сингапур

3. около KLCC в Куала Лумпур

 

Ако хората, пътуващи по вариант 1 по-горе не са ходили в Seam Reap на храмовете, много е по-добре да се насочат натам, отколкото към Phnom Penh. За Камбоджа има виза за българи (visa on arrival), струва 30 щатски долара.

Също да се има предвид, ако се комбинира Тайланд с друга дестинация, е добре така да се направи програмата, че да няма излизане и повторно влизане в Тайланд, защото ще трябва втора виза. Туристическите визи са еднократни.

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Ако почивката е на Бали, Нова година е в Сингапур, а на 1.01.2019 искаме да сме в Банкок 

може през momondo.pt -via.com

image.png.32e85caab4ce1158a40ea1ab223012c3.png

Връзка към мнение
преди 18 минути , Дани Магелани каза:

Ако почивката е на Бали, Нова година е в Сингапур, а на 1.01.2019 искаме да сме в Банкок 

може през momondo.pt -via.com

image.png.32e85caab4ce1158a40ea1ab223012c3.png

Не те е уплашил дъждовния период в Бали! 

Връзка към мнение
Дани Магелани
В момента, Kamen каза:

Не те е уплашил дъждовния период в Бали! 

Все още обмислям дали да е непознат остров или познато СПА на Бали.:)

Връзка към мнение
преди 7 часа, DaBo каза:

За Нова Година в Сингапур - фойерверките пред Марината. Много са крависи, но се събират хора. Ще питам приятели там къде е най-добре да се застане и кога да се отиде.

За Сингапур два пълни дни със средно темпо/не препускане/ + о.Сентоса ще са достатъчни или да оставя 3 дена?

Връзка към мнение
3 minutes ago, Kamen said:

За Сингапур два пълни дни със средно темпо/не препускане/ + о.Сентоса ще са достатъчни или да оставя 3 дена?

Остров Сентоса влиза ли в тези два дни? Ако да, няма да ви стигне времето. Ако не и при условие, че няма да ходите до Зоопарка и/или Ботаническата градина - да.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз наистина не разбирам тая идея  за толкова много полети за толкова кратко време. Но... разни хора - хора разни ;)

Трудно възприемам и прехласването по фойерверките. Че с какво ще е по-различно от посрещане на Нова Година в кой да е европейски град.

Зачетох се снощи в едни страхотни пътеписи за къмпингите на Ко Краданг, Ко Торутао и Ко Аданг... и си отвисях до сутринта като сомнамбул.

И се чудя, аз ли не съм наред или или светът тотално се е сбъркал. Защото далеч бих предпочел да си посрещна новата година на сравнително безлюден остров с коралов риф с палатка на плажа (добре де, може и в бунгало) и да се наслаждавам на звездите и шума на вълните вместо цветовете и пукотевицата на фойерверките...

Продължавам да смятам, че идеята на @stefanrusev  за фериботи между островите надцаква всичко споделено като планове впоследствие.

Лека-полека по островите до Пукет, а от Пукет има много полети за по 13 евро до Банкок на 7ми, 8ми и 9ти януари...

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , master_of_germs каза:

Аз наистина не разбирам тая идея  за толкова много полети за толкова кратко време. Но... разни хора - хора разни ;)

Трудно възприемам и прехласването по фойерверките. Че с какво ще е по-различно от посрещане на Нова Година в кой да е европейски град.

Зачетох се снощи в едни страхотни пътеписи за къмпингите на Ко Краданг, Ко Торутао и Ко Аданг... и си отвисях до сутринта като сомнамбул.

И се чудя, аз ли не съм наред или или светът тотално се е сбъркал. Защото далеч бих предпочел да си посрещна новата година на сравнително безлюден остров с коралов риф с палатка на плажа (добре де, може и в бунгало) и да се наслаждавам на звездите и шума на вълните вместо цветовете и пукотевицата на фойерверките...

Продължавам да смятам, че идеята на @stefanrusev  за фериботи между островите надцаква всичко споделено като планове впоследствие.

Лека-полека по островите до Пукет, а от Пукет има много полети за по 13 евро до Банкок на 7ми, 8ми и 9ти януари...

Мисля, че е определящо дали идваш за първи път по тия места. Идеята на Стефан и на мен много ми допадна, даже обмисляме по някое време да се присъединя към тях, но за да сме коректни, този район за който коментираме/КЛ,Синг, Индонезия/Бали/  е минаван от него при предишните му пътувания.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Така е. Всеки сам за себе си трябва да реши как да прекара дадено пътуване. Всеки харесва различни неща, има различен туристически опит, разполага с различен бюджет и т.н. Големи градове предлагат фойерверки. А ако се търси по-уединено място и преживяване, все нещо може да се намери. :ok:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Отиваме нататък заради Нова Година + плаж + топло и когато всеки реши как и къде иска да я посрещне тогава и маршрута му ще се намести.  Не претрупвайте програмата, пак ще се върнете....

А може ли линк към пътеписите? току виж сме доразвили идеята

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

stefanrusev все още не е казал кой остров е избрал за Нова година. Аз се нагледах на боклуци, мръсен плаж и вода на Пукет и не бих си го причинила. Ако е сигурно чист плажът - може. В противен случай Бали - познато и оценено


Връзка към мнение
преди 1 минута , Дани Магелани каза:

stefanrusev все още не е казал кой остров е избрал за Нова година.

... защото още не е избрал... 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, stefanrusev каза:

Отиваме нататък заради Нова Година + плаж + топло и когато всеки реши как и къде иска да я посрещне тогава и маршрута му ще се намести.  Не претрупвайте програмата, пак ще се върнете....

А може ли линк към пътеписите? току виж сме доразвили идеята

Ами, аз останах доста шашнат, като изнамерих за там пътеписи на български. Очаквах, че все ще попадам на руски неща, като писах имената на островите на кирилица. Не знам дали няма да наруша правилата на форума, ако сложа линкове...

Редактирано от master_of_germs
Връзка към мнение
преди 22 часа, master_of_germs каза:

Ами, аз останах доста шашнат, като изнамерих за там пътеписи на български. Очаквах, че все ще попадам на руски неща, като писах имената на островите на кирилица. Не знам дали няма да наруша правилата на форума, ако сложа линкове...

Не, никакъв проблем няма да се споделят български пътеписи, стига да не са в сайтове на тур. агенции или да рекламират тур. агенции. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.