Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте, магеланци,

 

Регистриран съм тук отдавна, но засега само четях, и ето че дойде моментът не само да напиша нещо, но и да отворя собствена тема. 

 

Накратко: организирахме си една разходка до Сицилия от 19 до 26 април. С Уизер до Катания, на летището взимаме кола под наем, 5 дни ще спим в Марзамеми (апартамент под наем от fewo-direkt.deнемският вариант на Home Away), последните два дни ще спим в Кастеламаре дел Голфо (в хотел Пунта Норд, резервиран и платен през Букинг, в околностите на най-северната точка на Сицилия) като база за обиколките в Палермо (там от години живее съученичка на приятелката ми, женена за италианец, по-точно сицилианец, ще ударят едно рамо). Ще обиколим Катания (естествено единият от дните, най-благоприятният като метеорологични условия, е посветен на Етна, това ще бъде решено гъвкаво), Сиракуза, Ното, Таормина, Савока (Бар Вители, просто задължително) и т.н. Много ми се иска да прескоча и до Пунта Сека (къщата на комисар Монталбано), пътьом и до най-южната точка на Италия Capo Passero, а после от Палермо евентуално и до Корлеоне (ако остане време преди полета). 

 

Има ли нещо, което трябва да знам и/или може би съм пропуснал? Нещо друго интересно, което е желателно да се види? Не съм ходил в Сицилия от септември 2001 година (след голямото изригване на Етна на 17 юли, когато лавата заля къщите и стълбовете на предишния лифт) , цените още бяха в лирети и евро едновременно. 

 

Това естествено е програма-максимум, ако за нещо не остане време (а това е почти сигурно), няма да се напрягаме и да се надбягваме с времето, ще повторим през есента. Все пак цените са смешни: 320 лева полети напред-назад за двама (с 10 кг ръчен+20 кг чекиран багаж), 208 лева рентакар за 7 дни и около 100-150 лева на вечер за нощувки. 

 

Рентакарът (от Sicily By Car) е с разширената застраховка (208 срещу 165 лева без застраховка, само ГО), с някакво ниско самоучастие, което обаче не ми стана особено ясно, въпреки че донякъде съм в бранша. Просто го кликнах заедно с билетите на сайта на Уизер. Естествено, направих и застраховки - медицинска и за всякакви непредвидени случаи (пак през Уизер).

 

Другият ми въпрос е за музеите: тъй като с приятелката ми сме журналисти със съответните журналистически карти, доколко те се признават там - защото правилото е за свободен достъп до всички музеи. Влизали сме навсякъде напълно свободно (включително и в Oceanografic във Валенсия, където билета е 37,40  евро на калпак).  Не че е толкова важно на фона на останалите разходи, но това понякога са по 40-50 евро на ден (за двама). 

 

Благодаря предварително на всички отзовали се.

Редактирано от Carburettor
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 часа, Carburettor каза:

Рентакарът (от Sicily By Car) е с разширената застраховка (208 срещу 165 лева без застраховка, само ГО), с някакво ниско самоучастие, което обаче не ми стана особено ясно, въпреки че донякъде съм в бранша. Просто го кликнах заедно с билетите на сайта на Уизер. Естествено, направих и застраховки - медицинска и за всякакви непредвидени случаи (пак през Уизер).

 

Имай предвид, че тази допълнителна застраховка за колата, Sicily By Car няма да я признаят, освен, ако не е било промо директно от тях, а не от rentalcars.com (партньорите на Уиз за колите под наем). Което пък означава да имаш приличен баланс по кредитната карта, който да бъде блокиран на място. Сумите трябва да са описани в условията на резервацията. 

 

Иначе подготовката ти изглежда на ниво, пък като имате и местен в Палермо си е супер жокер :)

Връзка към мнение
7 hours ago, Георги said:

Имай предвид, че тази допълнителна застраховка за колата, Sicily By Car няма да я признаят, освен, ако не е било промо директно от тях, а не от rentalcars.com (партньорите на Уиз за колите под наем). Което пък означава да имаш приличен баланс по кредитната карта, който да бъде блокиран на място. Сумите трябва да са описани в условията на резервацията. 

 

Иначе подготовката ти изглежда на ниво, пък като имате и местен в Палермо си е супер жокер :)

Благодаря за отговора. Ето какви бяха двата варианта, които имах - с или без допълнителна застраховка (днес направих същото търсене, цените са по-високи). И в двата случая еднакъв клас кола - разликата е Special Offer:Price includes Collision Damage Waiver and Theft Protection with Zero excess.

 

В мейла, който получих от тях, пише, че ще ми блокират 300 евро. 

 

Ето и линк: https://www.rentalcars.com/SearchResults.do?country=Италия+-+Сицилия&doYear=2018&city=Катания&j_password=&driverage=on&doFiltering=false&filterName=CarCategorisationSupplierFilter&remember-me=true&dropCity=Катания&ftsAutocomplete=&driversAge=30&dropFtsAutocomplete=&tmp_email=&tmp_reference=&basecurrency=BGN&dropFtsLocationName=&filterTo=1000&fromLocChoose=true&crmCreatePsw=&dropLocationName=Катания%2C+Летище&crmActionType=&doMinute=0&puYear=2018&lang=361&preflang=361&locationName=Катания%2C+Летище&puMinute=0&doDay=26&filterFrom=0&puMonth=4&dropLocation=307852&doHour=20&prefcurrency=BGN&crmOrigin=https%3A%2F%2Fwww.rentalcars.com%2FSearchResults.do&dropCountry=Италия+-+Сицилия&langCurrencyActionType=language&ftsLocationName=&puDay=19&puHour=22&location=307852&countryOfOrigin=&j_username=&crmPsw=&doMonth=4&filterAdditionalInfo=&advSearch=&exSuppliers=&ordering=recommended&b_spl=Sicily+By+Car&dataPayload=u98eqd%2BDIF%2F5hESSEbqFfJKPdDVROy3Hw%2FFBSUQZ07TDjW8l5Pl50B1XYoNUFNww

Rentalcars1.jpg

Rentalcars.jpg

Връзка към мнение
преди 1 час, Carburettor каза:

Благодаря за отговора. Ето какви бяха двата варианта, които имах - с или без допълнителна застраховка (днес направих същото търсене, цените са по-високи). И в двата случая еднакъв клас кола - разликата е Special Offer:Price includes Collision Damage Waiver and Theft Protection with Zero excess.

 

В мейла, който получих от тях, пише, че ще ми блокират 300 евро. 

 

Ето и линк: https://www.rentalcars.com/SearchResults.do?country=Италия+-+Сицилия&doYear=2018&city=Катания&j_password=&driverage=on&doFiltering=false&filterName=CarCategorisationSupplierFilter&remember-me=true&dropCity=Катания&ftsAutocomplete=&driversAge=30&dropFtsAutocomplete=&tmp_email=&tmp_reference=&basecurrency=BGN&dropFtsLocationName=&filterTo=1000&fromLocChoose=true&crmCreatePsw=&dropLocationName=Катания%2C+Летище&crmActionType=&doMinute=0&puYear=2018&lang=361&preflang=361&locationName=Катания%2C+Летище&puMinute=0&doDay=26&filterFrom=0&puMonth=4&dropLocation=307852&doHour=20&prefcurrency=BGN&crmOrigin=https%3A%2F%2Fwww.rentalcars.com%2FSearchResults.do&dropCountry=Италия+-+Сицилия&langCurrencyActionType=language&ftsLocationName=&puDay=19&puHour=22&location=307852&countryOfOrigin=&j_username=&crmPsw=&doMonth=4&filterAdditionalInfo=&advSearch=&exSuppliers=&ordering=recommended&b_spl=Sicily+By+Car&dataPayload=u98eqd%2BDIF%2F5hESSEbqFfJKPdDVROy3Hw%2FFBSUQZ07TDjW8l5Pl50B1XYoNUFNww


понятието за нулев ексес в Сицилия е много разтегливо, дори и при Sicily by car, каквато и опция да си букнал през посредника, според общите им условия в Сицилия не може да се елиминира изцяло, така че ще има сума от 200 до 400 евро /без данъка/ в зависимост от колата - на стр.10 тук

 

http://m.sbc.it/tpl/condizioni_auto_eng.pdf

и така е при почти всички рент-а-кари там, плащаш си за премахване на самоучастието, а с малки букви в общите условия пише, че не важи за района на Катаня и Палермо, т.е. платил си за нищо, така че имай си на ум
Връзка към мнение

Подготвил си се солидно :) Аз искам да попитам защо си избрал Кастеламаре дел Голфо за база за Палермо? Гледам картата, на повече от 60 км е, не ти ли е далеч? Време за пътуване, после задръстванията на входа на града, после търсиш място за паркиране и т.н.  

Преди години бях в Палермо за седмица и бях избрала апартамент в реновирано палацо в историческия център. Из града ходехме пеша, а колата (под наем) използвахме само извън Палермо. Имаше сериозен трафик, който ни изнервяше.

Освен това смятам, че 2 дни са много недостатъчни за Палермо, а ти дори ще имаш по-малко време. Но пък винаги можеш да се върнеш там - аз много харесах града и го препоръчвам винаги.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
6 hours ago, Jenbel said:

Аз искам да попитам защо си избрал Кастеламаре дел Голфо за база за Палермо? Гледам картата, на повече от 60 км е, не ти ли е далеч? Време за пътуване, после задръстванията на входа на града, после търсиш място за паркиране и т.н.  

 

Освен това смятам, че 2 дни са много недостатъчни за Палермо, а ти дори ще имаш по-малко време. Но пък винаги можеш да се върнеш там - аз много харесах града и го препоръчвам винаги.  

Знам, че 2 дни са недостатъчни за Палермо, но това ще бъде по-скоро тренировка за следващото пътуване, когато ще наблегнем специално на Палермо. Сега акцентът е върху Катания и на юг от нея.

 

Избрах Кастеламаре дел Голфо по една много прозаична причина - хареса ми хотела на брега на морето. 

 

Освен това не исках да  бъдем в самото Палермо, а в хотел с охраняем паркинг някъде извън лудницата на големия град. А исках и да отида до най-северната точка на Сицилия (след най-южната и близо до най-високата). И като се разтърсих в радиус 50-60 км (или около час път) около Палермо, попаднах на тоя хотел и го цъкнах импулсивно заради гледката и балкончето. Специално се свързах с управата и поисках ТОЧНО ТАКАВА стая на най-високия етаж:)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Редактирано от Carburettor
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Включвам се с някакви размисли и страсти за сицилианските представи за car rental - помня, че бол англета (с приятели от Острова пътувахме преди време, та бяхме в час) бяха се жалвали от факта, че въпреки допълнителни застраховки и т.н., Sicily by car пак ги карали да плащат за драскотина тук, вдлъбнатко там - които даже не били от тях. Когато тръгнахме за Сицилия, взехме единодушно решение да се доверим на собственичката на B&B-то в Палермо, където щяхме да отседнем, и да потърсим услугите на ей тия герои: http://www.noloinrentalcar.com/

 

Помня, че като теглих чертата, наемът на автомобила излезе същите пари като най-добрите оферти в CarRental, категорията - също (95% вероятност да е Панда около 2008 година), но момчето от Nolo пред мен маркира целия автомобил като изпонаблъскан отвсякъде и изобщо не съм се притеснявал за драскотини. За сметка на това, още помня, че с пламенни молби ме увещаваше ако ходя до Катаня, задължително да монтирам ботуш на волана (осигурен безплатно от тяхна страна)... :O Ходих, монтирах, после поне 15 минути демонтирах, но това е друга тема.

 

Приятни разходки из Сицилия!

Връзка към мнение
преди 1 час, Carburettor каза:

...

Освен това не исках да  бъдем в самото Палермо, а в хотел с охраняем паркинг някъде извън лудницата на големия град. А исках и да отида до най-северната точка на Сицилия (след най-южната и близо до най-високата). И като се разтърсих в радиус 50-60 км (или около час път) около Палермо, попаднах на тоя хотел и го цъкнах импулсивно заради гледката и балкончето. Специално се свързах с управата и поисках ТОЧНО ТАКАВА стая на най-високия етаж:)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Хм-м, а балкончето върви ли си така "комплектовано", като на последната снимка. Пита ли ги ТОЧНО ТОВА. ;)

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
19 minutes ago, MetroiD said:

Включвам се с някакви размисли и страсти за сицилианските представи за car rental - помня, че бол англета (с приятели от Острова пътувахме преди време, та бяхме в час) бяха се жалвали от факта, че въпреки допълнителни застраховки и т.н., Sicily by car пак ги карали да плащат за драскотина тук, вдлъбнатко там - които даже не били от тях. Когато тръгнахме за Сицилия, взехме единодушно решение да се доверим на собственичката на B&B-то в Палермо, където щяхме да отседнем, и да потърсим услугите на ей тия герои: http://www.noloinrentalcar.com/

 

Помня, че като теглих чертата, наемът на автомобила излезе същите пари като най-добрите оферти в CarRental, категорията - също (95% вероятност да е Панда около 2008 година), но момчето от Nolo пред мен маркира целия автомобил като изпонаблъскан отвсякъде и изобщо не съм се притеснявал за драскотини. За сметка на това, още помня, че с пламенни молби ме увещаваше ако ходя до Катаня, задължително да монтирам ботуш на волана (осигурен безплатно от тяхна страна)... :O Ходих, монтирах, после поне 15 минути демонтирах, но това е друга тема.

 

Приятни разходки из Сицилия!

Благодаря за информацията, и аз попаднах на доста негативни мнения за Sicily by car. Писах на Nolo, да видим каква оферта ще ми дадат. 

3 minutes ago, ven62 said:

Хм-м, а балкончето върви ли си така "комплектовано", като на последната снимка. Пита ли ги ТОЧНО ТОВА. ;)

Аз тая окомплектовка си я водя от България, и ако тя завари в стаята каката от снимката, ще съжаля, че съм поискал по-висок етаж:)

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Carburettor каза:

Благодаря за информацията, и аз попаднах на доста негативни мнения за Sicily by car. Писах на Nolo, да видим каква оферта ще ми дадат. 

Аз тая окомплектовка си я водя от България, и ако тя завари в стаята каката от снимката, ще съжаля, че съм поискал по-висок етаж:)

Извън шегата - следя темата, тъй като ми престои седмица в Сицилия - края на юни.

Има тук експерт по Сицилия - @AlexandraKo

Ако се включи - много ще ти е от полза.

btw, прегледа ли нейните теми?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, ven62 каза:

Извън шегата - следя темата, тъй като ми престои седмица в Сицилия - края на юни.

Има тук експерт по Сицилия - @AlexandraKo

Ако се включи - много ще ти е от полза.

btw, прегледа ли нейните теми?

Вен, благодаря, чак експерт не съм. Ама, съм пообиколила острова доста пъти.:)

Това лято ще сме там 9-16 юни.

Марзамеми е добър избор за петте нощувки. Селцето е много хубавко, на времето имаше един филм " Юг", сниман там, та , покрай него става интересно и за туристите .

Със сините столчета, характерни за местните заведенийца, малко ми напомня за гръцките острови, но е в пъти по-хубаво. За мен , де, ама към Сицилия съм си пристастена.:)

На стратегическо място е, близо до Ното, Сиракуза, Рагуза, Модика, Шикли, Пунта Сека, където е къщата на комисаре Монталбано.  За  дневни трипчета е екстра. Има и хубаво плажче, гвоздеят на програмата там е тонара-та - рибната фабрика. Местните казват, че първа била фабриката, пък селцето - после.

Кола там винаги вземаме от Голд кар, години наред, познаваме се лично вече с всички в офиса на летището и не сме имали проблеми.НО, винаги вземаме пълна застраховка, която, обаче, не включва кражба. Заради кражба на колата съм направила и една външна, годишна. На острова никой рент-а-кар доставчик в пълната си застраховка не включва такава срещу кражба.

Не ги препоръчвам, само споделям. Защото, магеланец Боби, например, никак не беше доволен от тях, много го бяха ядосали с некоректно поведение.

Ама, то, ако чете човек в Трипа, за всички рентали има негативни мнения.

Както би рекъл бай ви Ганя - " всички са маскари.":lol:

Така че,  @Carburettor,  изборът си е твой.

От Кастеламаре пък, сте близо до Корлеоне. Препоръчвам ти го, на нас много ни харесва. Имай предвид, че пътищата в онази част на острова преди две години / тогава последно бяхме в Корлеоне/, не са много най, ама се стига спокойно. Предвиждайте си повечко време.

Палермо - не знам дали не е по- добре да отидете с влак, ако има. Ние винаги сме с кола и нямам представа, дали може и с влак.Задръстванията са толкова огромни, че миналия юни, за да излезем от центъра на града до магистралата ни трябваха часове. Някакъв ужас е трафикът там. Все е било и преди, но таково чудо не е било. Иначе, в една от темите съм дала координати на паркинг в центъра.

Тук съм, питай спокойно, ще помагам, с каквото зная.:)

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И като си говорите за кола, не мога да не изрекламирам https://www.autonoleggioone.it/

Единствената фирма, която аз открих с опция за наистина пълна застраховка. Освен това не искаха кредитна карта, което гарантира безгрижие, няма как да ти дръпнат пари за щета и т.н. италиански шмекерии.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искам да споделя за новата застраховка на Goldcar Mega Relax Cover (MRC), която наскоро забелязах. Явява се ъпгрейд на Super Relax Cover (SRC) с малката разлика, че на ред Stolen при SRC пише, че не важи за районите на Канпания, Пулия и Сицилия, докато при MRC районите са ограничени до Кампания и Пулия. Ако правилно разбирам тази застраховка покрива риска от кражба в Сицилия. Може би някой с повече опит е добре да погледне. Също така няма excess и депозит.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 41 минути , Алекс каза:

Искам да споделя за новата застраховка на Goldcar Mega Relax Cover (MRC), която наскоро забелязах. Явява се ъпгрейд на Super Relax Cover (SRC) с малката разлика, че на ред Stolen при SRC пише, че не важи за районите на Канпания, Пулия и Сицилия, докато при MRC районите са ограничени до Кампания и Пулия. Ако правилно разбирам тази застраховка покрива риска от кражба в Сицилия. Може би някой с повече опит е добре да погледне. Също така няма excess и депозит.

Алекс, след Великден за Тенерифе съм взела кола пак от тях и съм платила и тази застраховка, та ще разпитам подробно какво надгражда.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
5 hours ago, Oshko said:

И като си говорите за кола, не мога да не изрекламирам https://www.autonoleggioone.it/

Единствената фирма, която аз открих с опция за наистина пълна застраховка. Освен това не искаха кредитна карта, което гарантира безгрижие, няма как да ти дръпнат пари за щета и т.н. италиански шмекерии.

Разгледах ги и тях, офертата е примамлива, но не ми е ясно как си позволяват да рискуват - в Италия човек с лекота може да направи нарушения за стотици евро само за няколко дни, дори и само от ZTL. Как ли се оправят после?

 

Сега чакам оферта от Sicily Nolo in Rental Car, да видим какво ще предложат.

 

Тук също има подозрително добри оферти за автомобили от доста по-висок клас: http://www.economycarrentals.com/CarSelection3.aspx?a=2A83E8&b=2AAB0C&d=247&c=247&e=900&f=900&g=42474E&h=455552&j=40&k=8&l=16&m=0&n=1&o=0&p=01&q=0&r=20&t=87&s=0&u=16&v=9Hsjm4yYC8kFWMolrD6%2fjzhPmNpsUAD%2bYXwczmsRycmQDPWs6b%2bOIQqqno8dPpLZwMvuKMSiBBvyeum1fofZhh%2fXC5Jut%2bqqm6mz7X%2bDEKhGC4TmTIc1jIfI2IeZrXy7LbuMeRLS8Fn4E9rhTJ8E3m704Z0UCbvI&l02=20;87;247&l50=98

 

Другият вариант е да не канселирам вече платената резервация за Sicily by car и за всеки случай да си направя и една застраховка за периода за 50-тина лева (23,60 лири) тук:

Rentalcars3.jpg

Rentalcars2.jpg

Редактирано от Carburettor
Връзка към мнение
преди 18 часа, Carburettor каза:

по една много прозаична причина - хареса ми хотела на брега на морето. 

И аз така сглобих една двуседмична програма днес покрай един хотел и се сетих за твоя пост :lol:

преди 3 часа, Carburettor каза:

как си позволяват да рискуват

Те не рискуват, имат договор с теб и нарушенията на закона са си за твоя сметка - от теб глобите си ги търсо полицията, не фирмата за коли

Връзка към мнение
преди 52 минути , Гост каза:

И аз така сглобих една двуседмична програма днес покрай един хотел и се сетих за твоя пост :lol:

Те не рискуват, имат договор с теб и нарушенията на закона са си за твоя сметка - от теб глобите си ги търсо полицията, не фирмата за коли

Само допълвам това, което казва Боби:

При нарушение, те пак ще дадат данните ти на полицията, но просто, не са толкова лакоми, като другите, да вземат и за това по 40 евро.

А полицията си се разправя с тебе, както обикновено. Коментирали сме го и това надълго-нашироко.

Хич не те пита, имаш ли КК или не.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
На 29.03.2018 г. в 9:10, Oshko каза:

И като си говорите за кола, не мога да не изрекламирам https://www.autonoleggioone.it/

Единствената фирма, която аз открих с опция за наистина пълна застраховка. Освен това не искаха кредитна карта, което гарантира безгрижие, няма как да ти дръпнат пари за щета и т.н. италиански шмекерии.

Ошко, а ти ползва ли я? Вярно ли е всичко?

Връзка към мнение

Преди 3 години резервирахме кола за Сицилия от Avis . На място платихме пълна застраховка и съответно нямахме самоучастие,  единственото условие беше , колата да не нощува в Катания. Блокираха пари само за един резервоар гориво и ни пожелаха приятен престой.  В момента не знам дали има промяна в условията им.

Връзка към мнение
преди 5 часа, bay_kolio каза:

Ошко, а ти ползва ли я? Вярно ли е всичко?

Ползвах я, вярно е, нищо не искат. Обаче тогава беше добра цената, сега вече доста са вдигнали застраховката..

П.С.

Сега е 40е на ден пълна застраховка, а тогава беше 10-12е, доста голяма разлика

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 29.03.2018 г. в 10:45, Алекс каза:

Искам да споделя за новата застраховка на Goldcar Mega Relax Cover (MRC), която наскоро забелязах. Явява се ъпгрейд на Super Relax Cover (SRC) с малката разлика, че на ред Stolen при SRC пише, че не важи за районите на Канпания, Пулия и Сицилия, докато при MRC районите са ограничени до Кампания и Пулия. Ако правилно разбирам тази застраховка покрива риска от кражба в Сицилия. Може би някой с повече опит е добре да погледне. Също така няма excess и депозит.

След 3 дни тръгваме за Катаня и сме букнали точно кола от Goldcar с  Mega Relax Cover. Оказа ли се в крайна сметка , че MRC включва и покритие за кражба за Сицилия ?😃

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.