Прескочи до съдържание

3-дневно пътуване до Сицилия програма и въпроси


Пантелей

Препоръчани мнения

Здравейте, абсолютно начинаещ Магеланец съм.

Прочетох темата с огромен интерес. Благородно завиждам на всички, които имат възможност да почиват около седмица, че и повече. За жалост ние не можем да отсъстваме повече от 4 -5 дни. Била съм в Сицилия преди 6 години, но по работа и само в Таормина.

На 12.04 плануваме три дневно пътуване. Благодаря, на Дюк и всички Вас! От всичко прочетено съставих следния план :

План югоизточна Сицилия за двама.

Пристигане късно на 12.04.18г.

Нощувка в Катания хотел Domus Hotel Catania 145лв. закуска  през букинг – 106лв

 13.04 С кола под наем трътване към Етна обяд

След обяд - Таормина – 120км.

Отпънуване към Сиракуза –

Нощувка  - 2 бр. в Hotel Teocrito Opens   254лв. вечеря в Сиракуза

14.04  Първи вариант -  Отпътуване към Модика 71км.

            Втори нариант  - Отпътуване към Пакино

Разходка Ното  

Вечеря в Сиракуза

15.04 Напускане на хотела връщане в Катания  67км. разходка в града и отпътуване късно вечерта.

Моля, за мнениея и съвети. Например, колата от летището ли да я наемем, да правим ли резервация, или направо от хотела да я наемем? Дали не е амбициозен този план. Преписала съм повечето имена на тратории, но ако имате предпочитания.. Ние обичаме италианската кухня, но през януари бяхме в Рим и малко се разочаровахме, в сравнение с предишни години...

 

On 2/18/2018 at 10:50 PM, Marisha said:

Предстои ни пътуване до Сицилия през септември за рождения ми ден. Ще имаме много време-11 дни.

Искам препоръка, къде в кой град да отседнем? Искаме плаж и еднодневни пътувания за разглеждане.

Аз не бих отседнала в един град. Прочетете темата отначало, има чудесни предложения! :)

 

Връзка към мнение

Koлата от летището и най-добре предварително си резервирайте. Има цяла тема за колите в Сицилия, че е малко болна тема, разгледай я.

Планът си е супер, амбициозен е - да, но щом ви допада такъв стил на пътуване. Ние също пътуваме така. 

Връзка към мнение
11 minutes ago, Oshko said:

Koлата от летището и най-добре предварително си резервирайте. Има цяла тема за колите в Сицилия, че е малко болна тема, разгледай я.

Планът си е супер, амбициозен е - да, но щом ви допада такъв стил на пътуване. Ние също пътуваме така. 

Благодаря!

 

Връзка към мнение

Ние се върнахме в неделя оттам. Колата наехме предварително от Голдкар с пълна застраховка. По принцип може да се намери и по-евтино. Зависи какво търсите. Първата вечер спахме в Катания. Ние нощувахме в Palazzo Bruca и останахме доволни. Беше много близо до центъра и имаше вътрешен паркинг, но за него се плаща 10 евро допълнително. Ако искате го вижте. В близост до хотела има и хубава пицария. На сутринта разгледахме Катания и тръгнахме към Таормина. По пътя се спряхме в Ачи Кастело и Ачи Реали. И двете са симпатични градчета. Ама и да ги пропуснете пак е ок. После тръгнахме към Таормина и за нещастие или пък за наше най-голямо щастие я подминахме :) Ами очаквахме нещо доста по-забележително. Така се озовахме в Кастелмола. Това е следващото градче над Таормина. Изкачихме се пеша, понеже си мислихме, че пътят свършва, а то се оказа, че горе има паркинг. Както и да е. Беше доста забавно. Това градче ни очарова и на мен лично ми хареса повече от Таормина. Има и едно интересно кафе с мъжки полови органи и уникален изглед точно до църквата. Ето тук : http://www.turrisibar.it/

После се върнахме да разгледаме Таормина. До Етна не се качвахме. Между другото имайте предвид, че там още има сняг. Едва ли ще се стопи за една седмица.

Втората и третата вечер нощувахме в Сиракуза, по-точно на острова Ортиджа. Реално него го разглеждахме межу другото и третия ден преди полета. Мисля, че тази част на Сиракуза е по-интересната. Там ние лично не бяхме доволни от хотела, така че няма да го препоръчвам. Не знам дали @Lindt би препоръчала техния.

Втория ден ходихме до Ното, Лидо ди Ното (там още нищо не работи), Шикли, Модика и Рагуза. Шикли май най-много ни допадна. Но и другите ни харесаха. За Рагуза ни остана много малко време. На всичкото отгоре се позагубихме и се оказа, че сме паркирали в новия град, така че стария го гледахме само панорамно :) Определено ще се ходи отново там. Храната навсякъде е хубава, особено едни морски дарове в хартиена фунийка. @Lindt, как се казваха тези, че така и не ги запомних?

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Алекс каза:

Ние се върнахме в неделя оттам. Колата наехме предварително от Голдкар с пълна застраховка. По принцип може да се намери и по-евтино. Зависи какво търсите. Първата вечер спахме в Катания. Ние нощувахме в Palazzo Bruca и останахме доволни. Беше много близо до центъра и имаше вътрешен паркинг, но за него се плаща 10 евро допълнително. Ако искате го вижте. В близост до хотела има и хубава пицария. На сутринта разгледахме Катания и тръгнахме към Таормина. По пътя се спряхме в Ачи Кастело и Ачи Реали. И двете са симпатични градчета. Ама и да ги пропуснете пак е ок. После тръгнахме към Таормина и за нещастие или пък за наше най-голямо щастие я подминахме :) Ами очаквахме нещо доста по-забележително. Така се озовахме в Кастелмола. Това е следващото градче над Таормина. Изкачихме се пеша, понеже си мислихме, че пътят свършва, а то се оказа, че горе има паркинг. Както и да е. Беше доста забавно. Това градче ни очарова и на мен лично ми хареса повече от Таормина. Има и едно интересно кафе с мъжки полови органи и уникален изглед точно до църквата. Ето тук : http://www.turrisibar.it/

После се върнахме да разгледаме Таормина. До Етна не се качвахме. Между другото имайте предвид, че там още има сняг. Едва ли ще се стопи за една седмица.

Втората и третата вечер нощувахме в Сиракуза, по-точно на острова Ортиджа. Реално него го разглеждахме межу другото и третия ден преди полета. Мисля, че тази част на Сиракуза е по-интересната. Там ние лично не бяхме доволни от хотела, така че няма да го препоръчвам. Не знам дали @Lindt би препоръчала техния.

Втория ден ходихме до Ното, Лидо ди Ното (там още нищо не работи), Шикли, Модика и Рагуза. Шикли май най-много ни допадна. Но и другите ни харесаха. За Рагуза ни остана много малко време. На всичкото отгоре се позагубихме и се оказа, че сме паркирали в новия град, така че стария го гледахме само панорамно :) Определено ще се ходи отново там. Храната навсякъде е хубава, особено едни морски дарове в хартиена фунийка. @Lindt, как се казваха тези, че така и не ги запомних?

Нашето хотелче е удобно и с доста хубава закуска. За цената си от 53 евро беше супер - Atrio B&B.

Аз не им знам името на морските дарове, но ядохме такива в Чинкуе Тере и много ни харесаха. 

P3311465.thumb.JPG.d11a18c3847d4eb6f30162574a24c895.JPG

 

Кастелмола и на мен ми хареса най-много, а и пенис кафето беше наистина освежаващо странно място. Аз лично съм най-доволна от спътниците си в това пътуване и от пролетта, гледките и ароматите наоколо.

Аз от Сицилия очаквах нещо по-различно. Например по-вкусна храна с по-ниски цени. Добре, че пробвах всички десерти на Станислав, за да опитам и нещо вкусно. За пръв път в Италия нямах уау ефект и не можах да си избера cover photo на албумчето.

 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За хубаво похапване в Катания бих предложил тратория mm!! , особено ако сте любители на морските дарове и рибката :) Намира се точно до рибния пазар ( който си заслужава посещението ) . 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
11 hours ago, Алекс said:

Ние се върнахме в неделя оттам. Колата наехме предварително от Голдкар с пълна застраховка. По принцип може да се намери и по-евтино. Зависи какво търсите. Първата вечер спахме в Катания. Ние нощувахме в Palazzo Bruca и останахме доволни. Беше много близо до центъра и имаше вътрешен паркинг, но за него се плаща 10 евро допълнително. Ако искате го вижте. В близост до хотела има и хубава пицария. На сутринта разгледахме Катания и тръгнахме към Таормина. По пътя се спряхме в Ачи Кастело и Ачи Реали. И двете са симпатични градчета. Ама и да ги пропуснете пак е ок. После тръгнахме към Таормина и за нещастие или пък за наше най-голямо щастие я подминахме :) Ами очаквахме нещо доста по-забележително. Така се озовахме в Кастелмола. Това е следващото градче над Таормина. Изкачихме се пеша, понеже си мислихме, че пътят свършва, а то се оказа, че горе има паркинг. Както и да е. Беше доста забавно. Това градче ни очарова и на мен лично ми хареса повече от Таормина. Има и едно интересно кафе с мъжки полови органи и уникален изглед точно до църквата. Ето тук : http://www.turrisibar.it/

После се върнахме да разгледаме Таормина. До Етна не се качвахме. Между другото имайте предвид, че там още има сняг. Едва ли ще се стопи за една седмица.

Втората и третата вечер нощувахме в Сиракуза, по-точно на острова Ортиджа. Реално него го разглеждахме межу другото и третия ден преди полета. Мисля, че тази част на Сиракуза е по-интересната. Там ние лично не бяхме доволни от хотела, така че няма да го препоръчвам. Не знам дали @Lindt би препоръчала техния.

Втория ден ходихме до Ното, Лидо ди Ното (там още нищо не работи), Шикли, Модика и Рагуза. Шикли май най-много ни допадна. Но и другите ни харесаха. За Рагуза ни остана много малко време. На всичкото отгоре се позагубихме и се оказа, че сме паркирали в новия град, така че стария го гледахме само панорамно :) Определено ще се ходи отново там. Храната навсякъде е хубава, особено едни морски дарове в хартиена фунийка. @Lindt, как се казваха тези, че така и не ги запомних?

Благодаря, много изчерпателно. Ента - може би ще се качим докъдето се стига с кола - не можем да носим подходящи обувки за изкачване, пък и няма време. Радвам се , че сте успели освен Ното да разгледате и други градове. Работата при нас е малко "Когато се върнем от почивката, ще си починем..", но това е положението  - три дни... Ясно е, че да сме здрави, пак ще се ходи до Сицилия! Макар, че света е толкова голям..

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.