Прескочи до съдържание

Препоръчайте тур агенция в Маракеш


lyube

Препоръчани мнения

Цел: Тридневен тур от Маракеш до Фес - през пустинята. 

Проблем 1: Агенциите за които има добри отзиви в интернет не ми отговарят на мейлите, а нямам добър опит от използване на случайни такива. А и цените на място са по-добри.

Проблем 2: Пътувам сам, а този трип изглежда се предлага като private. Само от един сайт ми отговориха че двойка си търси трети човек и ми искаха 280€, което ми се вижда доста.

 

Надявам се че темата не нарушава правилата на форума.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 4/8/2018 в 21:35, Ивайла каза:

Ние бяхме с тази и бяхме много доволни:

 

 

http://www.morocco-excursion.com/Tours-Of-Morocco.html

С тази агенция ли бяхте на лагер в пустинята? 

Ако да - имаш ли снимки от самия лагер? Писахме им, но до момента никой не ни връща отговор. Искаме да знаем как  изглеждат палатките, в които е  настаняването в пустинята, държим да е нещо прилично изглеждащо и чисто. А на място ще е трудна организацията, защото ще сме с рент-а-кар и планът е да ни вземат от Мерзуга, където да оставим колата си. Не знам от Фес може ли да ангажираме тур, за който да ни вземат от Мерзуга ...

Разглеждаме снимки от лагери, публикувани в букинг и някои от тях са прекалено непретенциозни за вкуса ни. Параноя ни е да не ни засилят в някой такъв и то за 2 нощи ... :maninlove:

 

@ivailo_radev също беше споделил добри отзиви за camel-trips.com, но и за тях не откривам снимки от самия лагер ... 

Редактирано от chandni
Връзка към мнение

Да, тази е агенцията, странно , че не отговарят. Имат и фейсбук страница - https://www.facebook.com/MoroccoExcursionsCompany/

 

Лагерът, доколкото знам, вече е нов...В старият имаше две тоалетни и дори мивка с огледало. Казвам го, защото аз като търсих агенция, за  много лагери пишеше, че са без тоалетна. Това е What`sUp номера на агенцията - WhatsApp:+212611243801

Редактирано от Ивайла
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 21.05.2018 г. в 19:58, chandni каза:

С тази агенция ли бяхте на лагер в пустинята? 

Ако да - имаш ли снимки от самия лагер? Писахме им, но до момента никой не ни връща отговор. Искаме да знаем как  изглеждат палатките, в които е  настаняването в пустинята, държим да е нещо прилично изглеждащо и чисто. А на място ще е трудна организацията, защото ще сме с рент-а-кар и планът е да ни вземат от Мерзуга, където да оставим колата си. Не знам от Фес може ли да ангажираме тур, за който да ни вземат от Мерзуга ...

Разглеждаме снимки от лагери, публикувани в букинг и някои от тях са прекалено непретенциозни за вкуса ни. Параноя ни е да не ни засилят в някой такъв и то за 2 нощи ... :maninlove:

 

@ivailo_radev също беше споделил добри отзиви за camel-trips.com, но и за тях не откривам снимки от самия лагер ... 

Добавям единствените снимки, които имам от лагера. На мен лично ми надмина очакванията. Много удобно легло, собствена баня в палатката с шампоан, душ гел, балсам за тяло. Също много разнообразна и богата вечеря и страхотно посрещане. А ние бяхме с http://www.marrakech-camel-tours.com/

Maroko2-584.jpg

Maroko2-585.jpg

Maroko2-588.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз мисля, че предварителното резервиране по интернет с тези агенции е пладнешки обир. На място обикновено цените са двойно по-ниски, но пък и моя опит не е кой знае колко голям. Аз когато търсех от Маракеш до Чигага и обратно, ми искаха 300-320 евро по интернет. Накрая отидохме и се върнахме сами с автобус и излезе не повече от 100 евро. Но за тридневен тур и с целия път до Фез после, 280 може би не е чак толкова много, не знам.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Най - евтино излиза от Маракеш да вземеш кола под наем и да стигнеш така до дюните. Там имаш избор и на много по ниски цени. Имайте в предвид, че пустинята е два вида. Каменната пустиня започва веднага след атласките планини. Тя обаче е прорязана от реки, оазиси и много градове и села. Пясъчната пустиня (дюните) са след нея. Там свършва пътя. Ако стигнеш със собствен превоз до пясъците на място може да договаряш разходка навътре.

Редактирано от rastiniak
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Не е тридневен трип до пустинята, но реших да споделя с вас това, което букнахме в airbnb. 🙂Преди 2 дни се върнах от Маракеш, където направихме еднодневно пътуване до Имлил. Програмата ни включваше яздене на камили, обяд в берберско семейство, посещение на арганова кооперация, и разходка до водопада в Имлил. Отанахме много доволни от гида Ахмед, който подробно ни разказа за културата на берберите и се грижеше да се чувстваме комфортно, отговаряше на всичките ни въпроси и няколко пъти ни черпи с портокалов сок 🙂, а накрая ни заведе на обед в неговото семейство. Пускам линк по-долу:

 

https://www.airbnb.com/experiences/439169?checkin=2019-10-24&adults=3&source=p2

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.